İstanbul un sıcak eli 15 bin sığınmacıya ulaşıyor

AK Parti İstanbul İl Başkanlığınca düzenlenen, Üşüyorum, Yardım Edin kampanyası kapsamında günde 15 bin Suriyeli sığınmacıya yardım ulaştırılıyor.\r\n

İstanbul un sıcak eli 15 bin sığınmacıya ulaşıyor
Aralarında İstanbul Büyükşehir Belediyesinin de bulunduğu 25 ilçe belediyesinin desteğiyle Kış soğuktur üşütür İstanbul un kardeşliği ısıtır sloganıyla yürütülen kampanya kapsamında Şanlıurfa ya getirilen yardımlar, misafirlere dağıtılmaya devam ediyor.

Battaniye, ısıtıcı, çocuk bezi, giysi ve gıda maddelerinin bulunduğu yardım kolilerinin kentteki 500 bin sığınmacıya ulaştırılması hedefleniyor. 

Kampanya koordinatörü Azmi Ekinci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yardımların dağıtımında hiçbir ayrım yapmadıklarını söyledi. Hayırseverlerin ilgisinden de memnun olduklarının altını çizen Ekinci, depolardaki yardım malzemelerini tüketmeye çalıştıklarını belirtti.

Yardımların yaklaşık 500 kişilik bir ekiple dağıtıldığını vurgulayan Ekinci, şöyle devam etti:

İstanbul dan 134 tır geldi ve şu anda 20 tır da İstanbul da hazır bekliyor, lazım oldukça isteyeceğiz. Bu kampanya devam edecek, gerekirse yardım miktarını artıracağız. Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu ve teşkilat üyelerimizin katılımıyla Şanlıurfa ve ilçelerinde eş zamanlı çalışıyoruz. Gönüllü 500 kişi günde 15 bin kişiye yardım ulaştırıyor.

Ekinci, yardımların 40 minibüsle taşındığını sözlerine ekledi.

Bu arada ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye ye sığınan Suriyeliler ise kampanya sayesinde rahat bir nefes aldıklarını dile getiriyor.


EN ÇOK OKUNANLAR