Karakola hain saldırı

Samsun'un Ayvacık İlçesi, şehit haberiyle sarsıldı. 21 yaşındaki Mustafa Akar, Tunceli'de, jandarma karakoluna teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit oldu

 Karakola hain saldırı

\n  

\n
\n Terör örgütü PKK Tunceli'nin Nazımiye İlçesi’ndeki Şehit Mehmet Jandarma Karakolu ile bu karakola yaklaşık 2 kilometre mesafedeki merkeze bağlı Gökçek Jandarma Karakolu’na eş zamanlı saldırı düzenledi. Saldırılarda Samsunlu asker şehit oldu, 4 asker yaralandı.
\n
\n  
\n
\n Samsun'un Ayvacık İlçesi'nin Orhangazi Mahallesi'ndeki şehit Mustafa Akar'ın baba evini ziyeret eden Ayvacık Kaymakamı Ufuk Akıl ve İlçe Jandarma Komutanı Eren Yüksel, acı haberi ailesine verdi. Terhisine 2 ay kala şehit olan Mustafa Akar'ın bekar olduğu, askere gitmeden önce üvey babası Selal Sarıoğlu ve annesi Semiha Sarıoğlu ile birlikte yaşadığı belirtildi. Ailesinin geçimini inşaatlarda çalışarak sağladığı öğrenilen Mustafa Akar'ın evi ve yaşadığı sokak ilçe halkı ve mahalleli tarafından bayraklarla donatıldı.Şehit Akar'ın, yarın öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.
\n
\n  
\n
\n Samsun bir hafta içinde 4'üncü şehit haberiyle üzüntüye boğuldu. Perşembe günü iki asker Alaçam ilçesinde, Cuma günü de Ovacık Başsavcısı Murat Uzun gözyaşları içinde toprağa verilirken, Tunceli'den gelen bir şehit haberi de adeta yürekleri yaktı.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Hayati Tekin sahaya iniyor

1 Hayati Tekin sahaya iniyor

Sakarya'da rekor kırıldı

2 Sakarya'da rekor kırıldı

Samsunspor taraftarları akın etti...

3 Samsunspor taraftarları akın etti...

Tekin, adaylık için istişarede

4 Tekin, adaylık için istişarede

TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

5 TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

Samsun'da yaralı genç şoka girdi

6 Samsun'da yaralı genç şoka girdi

Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

7 Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

Protokol tam kadro

8 Protokol tam kadro

Taner Taşkın: '3'üde atsak berabere biterdi'

9 Taner Taşkın: '3'üde atsak berabere biterdi'

Demirtaş ve Numanoğlu Haberaks'ta

10 Demirtaş ve Numanoğlu Haberaks'ta