CANİK SİVİL TOPLUM PLATFORMU GENÇ’İ ZİYARET ETTİ

Canik’te sivil toplum kuruluşlarının birleşerek oluşturduğu “Canik Sivil Toplum Platformu” yönetimi Canik Belediye Başkanı Osman Genç’i makamında ziyaret etti. \r\n

CANİK SİVİL TOPLUM PLATFORMU GENÇ’İ ZİYARET ETTİ
Samsun Kalkınma Projeleri Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Murat Bahtiyar’ın kurucu başkanlığını yaptığı platformun örnek bir birliktelik olduğuna işaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Şehrimizin tüm dinamikleri ile birlikte ortak akılla hedefe ulaştırabiliriz” dedi.
Sivil toplum örgütlerinin önemine vurgu yapan Başkan Genç, “Sivil toplum kuruluşlarımız ne kadar gelişirse, şehrin gelişimine ne kadar katkı sunabilirse şehrimiz de o oranda gelişir. Biz şehrimizin yararına olacak her türlü çalışmaya, birlikteliğe destek veriyoruz. Canik’teki sivil toplum kuruluşlarımızın tek çatı altında toplanması şehrimizde oluşturmaya çalıştığımız birliktelik adına iyi bir örnek olacaktır. İnanıyorum ki bu oluşum örnek olacaktır ve şehrimiz adına önemli çalışmalara imza atacaktır” diye konuştu.
“SAMSUN İÇİN BİRLİK OLMALIYIZ”
Samsun’un yakın hedefinin 2019, orta ve uzun vadeli hedeflerinin 2023 ve 2071 olduğuna işaret eden Genç, “Şehrimizi bu hedeflere ulaştırabilmemiz için en büyük ihtiyacımız birlikteliktir. Biliyoruz ki birlikten kuvvet doğar. Çünkü tek elin sesi asla çıkmaz. Bu bakımdan şehir olarak da bütünleşmeli, birlik olmalıyız. Samsun’umuzu ancak STK’lar, kurumlar, belediye başkanları, milletvekilleri ve halkımızla birlikte, ortak akılla geleceğe taşıyabiliriz. Yeni oluşumun, ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
PLATFORMDAKİ DERNEKLER
Amaçlarının birlik olarak Samsun yararına olacak projelere imza atmak olduğunu ifade eden Canik Sivil Toplum Platformu Başkanı Murat Bahtiyar da, “İlçemizin, şehrimizin gelişmesi için bir araya geldik. Hizmet için bu yola çıktık, çalışacağız” ifadesini kullandı.
Ziyarete, platforma üye olan Canik Özel Çocuklar ve Engelli Aileleri Koruma Derneği Başkanı Hacer Altuntaş, Samsun İli Fakirleri Koruma Derneği Başkanı Adem Vural, Teknepınar Minibüsçüler Derneği Selahattin Değirmenci, Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Genç, Hasköy Minibüsçüler Derneği başkanı Hakan Bektaş, Canik Çilek Üreticiler Birliği başkanı Ayhan Sekman, Canik İnşaat Müteahhitleri Derneği Cemal Semiz, Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası başkanı İbrahim Ülker, Canik Kadın Girişimciler Derneği başkanı Zekiye Kalkan, Karşıyaka Spor Kulübü başkanı Mithat Kurumahmutoğlu, Samsun İdmanyurdu Spor Kulübü başkanı Kemal Saral, Samsun İli Roman Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Mümin Ergüler katıldı.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

1 Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

Samsunspor'da hoca için kritik gün

2 Samsunspor'da hoca için kritik gün

23 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Meteorolojiden fırtına uyarısı

3 23 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Meteorolojiden fırtına uyarısı

Moralsiz Taner Taşkın idmanda

4 Moralsiz Taner Taşkın idmanda

Birlikte izlediler

5 Birlikte izlediler

Yenilikler bitmiyor

6 Yenilikler bitmiyor

Aday adayından örnek tavır

7 Aday adayından örnek tavır

Enes'e milli davet

8 Enes'e milli davet

Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

9 Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

Öfkeli baba öz kızını dört yerinden bıçakladı

10 Öfkeli baba öz kızını dört yerinden bıçakladı