Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

AKMERCAN HEDEF BÜYÜTTÜ

Akmercan Delta Doğalgaz Bölge Müdürü Mustafa Sezen, 7 milyon TL lik yatırım ile 10 bin konuta doğalgaz ulaştırdıklarını belirterek, 5 yıl içerisindeki hedefimiz; 4 ilçemize 30 milyon dolarlık yatırım yapmak dedi\r\n

AKMERCAN HEDEF BÜYÜTTÜ
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu nun (EPDK) yaptığı Samsun un Bafra, Havza, Vezirköprü ve Ladik ilçelerinden oluşan Doğalgaz Dağıtım Bölgesi nin ihalesini 30 yıl süreyle kazanan Akmercan Delta Doğalgaz ın Samsun Bölge Müdürü  Mustafa Sezen, Akmercan Şirketler grubu olarak son yıllarda enerji sektöründe ve özellikle de doğalgaz alanında büyüme eğilimi gösterdik. Grubumuz doğalgaz dağıtım bölgesi sayısı itibariyle, Türkiye nin 3 üncü büyük grubu olmuştur dedi.  
Akmercan ın, bölge halkının yıllarca istek ve heyecanla kavuşmayı beklediği doğalgazı vatandaşların kullanımına sunmak için çalışmalarına Mayıs 2011 tarihinde Samsun un 4 ilçede yapılan Altınkaynak törenleriyle başlandığını hatırlatan Sezen, Şehir giriş basınç düşürme istasyonu olarak Bafra, Havza, Vezirköprü, Ladik istasyonları tamamlanmıştır. Bu yatırımların toplam değeri 28 milyon TL dir. 43 bin 321 konutun önüne doğalgaz hattı iletilerek, abone potansiyeli penetrasyonu yüzde 72 ye ulaşmıştır diye konuştu.
Samsun da 150 bin nüfusa sahip 4 ilçe merkezinde 65 mahalle bulunduğunu söyleyen Sezen, Lisans alanımızda 64 kilometre çelik hat, 505 kilometre dağıtım hattı, 22 bin adet bina bağlantısı ile 60 bin 500 adet konut aboneye doğalgaz hizmeti ulaştırılacaktır. 5 yıl içinde yapılacak yatırım tutarı ise 30 milyon dolar olacaktır. 2014 yılı yatırım programı tamamlanmıştır. 4 ilçemizde toplamda 110 kilometre polietilen dağıtım hattı, 5.2 kilometre çelik hat ve 3 bin 869 adet bina bağlantı hattı ile 10 bin konuta daha doğalgaz ulaştırılarak 7 milyon TL İlk yatırım yapılmıştır. Abone alma çalışmaları Bafra, Havza, Vezirköprü ve Ladik ilçelerimizde devam etmektedir dedi. 

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Bu nasıl serbest piyasa

1 Bu nasıl serbest piyasa?..

Samsunda veliler de heyecanlı

2 Samsun'da veliler de heyecanlı

Samsunda pencereden düşen adam hayatını kaybetti

3 Samsun'da pencereden düşen adam hayatını kaybetti

Samsunspordan 5li imza

4 Samsunspor'dan 5'li imza

Samsunsporda galibiyet hazırlığı

5 Samsunspor'da galibiyet hazırlığı

Berkan Ateş Samsunda toprağa verildi

6 Berkan Ateş Samsun'da toprağa verildi

Samsunda üniversiteli ByLockcular adliyeye sevk edildi

7 Samsun'da üniversiteli ByLockcular adliyeye sevk edildi

Fındık fiyatları yükseliyor

8 Fındık fiyatları yükseliyor

Tarlada 1, pazarda 5 TL dönemine artık son

9 'Tarlada 1, pazarda 5 TL dönemine artık son'

Bakan Çağatay Kılıçtan Samsunspora taziye mesajı

10 Bakan Çağatay Kılıç'tan Samsunspor'a taziye mesajı