SYRIZA seçimlerden zafer bekliyor

Yunanistan da, ana muhalefet partisi Radikal Sol Koalisyon un (SYRIZA) lideri Aleksis Çipras, Pazar günü yapılacak genel seçimlerde, Yunan halkının tarihi zaferini kutlayacağını söyledi.\r\n

SYRIZA seçimlerden zafer bekliyor
Yunanistan da, ana muhalefet partisi Radikal Sol Koalisyon un (SYRIZA) lideri Aleksis Çipras, Pazar günü yapılacak genel seçimlerde, Yunan halkının tarihi zaferini kutlayacağını söyledi.  

Çipras, seçim çalışmaları çerçevesinde başkent Atina nın Omonia Meydanı nda partililere seslendi.

Çipras, burada yaptığı konuşmada, Yunanistan tekrar ayakları üzerinde gurur, onur ve güvenle kalkıyor, halk Pazar günü tarih yazacak. Pazar günü sadece SYRIZA nın değil, halkımızın tarihi zaferini kutlayacağız. Yunanistan değişiyor ve ilerliyor Avrupa da değişiyor. Ümit geldi ve hiç kimse bunu durduramaz dedi.  

Pazar günü yapılacak seçimlerde sadece bir sayfanın çevrilmeyeceğini yeni bir devrin başlayacağını da belirten Çipras, Hep birlikte yürüyeceğiz ve Yunanistan üzerinde adalet, demokrasi ve onur güneşini tekrar kaldıracağız. Çünkü yoksulluk, işsizlik ve umutsuzluk ayırım yapmıyor, kendi gücüne inanan bir halkı hiçbir şey ve kimse durduramaz diye konuştu.  

SYRIZA nın tek başına iktidara gelmesi için halktan net bir talimat isteyen Çipras,  yozlaşmaya, rüşvet ve partilerin seçmenleri müşteri gibi görme algısına son verileceğini kaydetti. Seçimden sonra halkın yağmalanmasının sona ereceğini ve yasal zemine geri dönüleceğini de savunan Çipras, Çünkü Pazar günü kreditörler ve temsilcileri değil Yunan halkı konuşacak ve vereceği yanıt memorandum ve şantajlara son olacak ifadesini kullandı.   

Çipras ın konuşmasına Fransa Komünist Partisi, Avrupa Solu, İspanya dan Podemos, Almanya dan Die Linke partisi ile sendika temsilcileri de destek verdi.

SYRIZA, Yunanistan a AB ve IMF tarafından dayatıldığını savunduğu ekonomik kurtarma paketinin yeniden müzakere edilmesini istiyor ve son aylarda yapılan anketlerde önde gidiyor.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da intihar girişimi!

1 Samsun'da intihar girişimi!

Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

2 Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

3 Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

Ladik Gölü kurtulacak

4 Ladik Gölü kurtulacak

Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

5 Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

6 Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

7 Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

Samsunspor'a ağır fatura

8 Samsunspor'a ağır fatura

Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

9 Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Çok kaçırdık'

10 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Çok kaçırdık'