Tiyatrocular tek vücut

Türkiye Tiyatro Platformu'nda Karadenizli tiyatrocuları Samsun Düşevi Oyuncuları Genel Sanat Yönetmeni Cem Kaynar temsil etti

 Tiyatrocular tek vücut

\n Türkiye Tiyatro Platformu'nun 'Devlet-Tiyatro İlişkisi Çalıştayı', Bursa'nın Nilüfer İlçesi'nde yapıldı. Çalıştayda Karadenizli tiyatrocuları Samsun Düşevi Oyuncuları Genel Sanat Yönetmeni Cem Kaynar temsil etti. Kaynar, "Tiyatrocular, baskılar üzerine birlikte hareket etme kararı aldı" dedi.

\n
\n ORTAK MÜCADELE KARARI
\n
\n Düzenlenen çalıştay ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Cem Kaynar, "5 Ağustos'ta İstanbul'da bir araya gelen 19 ödenekli, amatör ve profesyonel tiyatro örgütlenmes ve meslek kuruluşu, tiyatro ve sahne sanatları üzerindeki baskı, yaptırım yasaklamalara karşı ortak mücadele kararı aldık. Bu amaçla Tiyatro Platformu oluşturuldu. Platformumuzun ilk önemli etkinliğinde Karadenize Kıyısı Olan Kent Tiyatroları Birliği'ni temsil ettim" diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n SANATA DESTEK, İNSANA YATIRIM
\n
\n Bursa'da Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültürevi'ndeki çalıştayın ilk gününde 'Devlet-Tiyatro İlişkisi'nin ele alındığına dikkati çeken Cem Kaynar, "Sonuç bildirgemizde de yer aldığı gibi, uygar bir ülkede devletin sanata desteğinin insana yatırım olduğuna vurgu yaptık. Yine bildirgede yer aldığı gibi bilim ve sanat özgürdür. Çağdaş ve uygar devlet, sanatın özgürce üretilmesini sağlar, ama sanatın nasıl olması gerektiğine karışamaz. Sanatın içeriği ve biçimi siyasal iktidarların günlük politikalarının konusu değildir, olamaz. Sanat ve kültür alanlarına destek; yandaş beslemeye yarayan bir yemliğe veya ihale ve rant sürecine dönüştürülmemelidir. Sanat kurum ve kuruluşlarının belirleyeceği objektif kriterlerle destek oranları oluşturulmalıdır" dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\nEN ÇOK OKUNANLAR

Tekin, adaylık için istişarede

1 Tekin, adaylık için istişarede

Demirtaş ve Numanoğlu Haberaks'ta

2 Demirtaş ve Numanoğlu Haberaks'ta

Hayati Tekin sahaya iniyor

3 Hayati Tekin sahaya iniyor

Protokol tam kadro

4 Protokol tam kadro

Taner Taşkın: '3'üde atsak berabere biterdi'

5 Taner Taşkın: '3'üde atsak berabere biterdi'

Hakem kararıyla 2-2

6 Hakem kararıyla 2-2

Eşini ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan şahıs hayatını k

7 Eşini ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan şahıs hayatını k

Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

8 Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

Samsun'da balık bereketi

9 Samsun'da balık bereketi

Bilecik'te yol verme meselesi kanlı bitti: 1 yaralı

10 Bilecik'te yol verme meselesi kanlı bitti: 1 yaralı