Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

ONLARIN TEDAVİLERİ DAHA BAŞARILI

Halk Sağlığı ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Emin Dinççağ, diyabet eğitimi konulu toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye de özellikle hastaların eğitim konusunda pek istekli olmadığını hatırlatarak, diyabet eğitimi alanların tedavilerinin daha başarılı ol

ONLARIN TEDAVİLERİ DAHA BAŞARILI
Diyabetle Yaşam Derneği Samsun Şubesi nin düzenlediği süreli eğitim toplantılarından 7. si Gazi Sahnesi nde yapıldı. Diyabet Eğitimi konulu toplantıya konuşmacı olarak katılan Halk Sağlığı ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr.M.Emin Dinççağ, katılımın az olması nedeniyle ülke olarak eğitim konusunda çok istekli olmadığımızı ileri sürdü. Dünyanın pek çok yerinde bu tür etkinliklere katılımın ücretli olduğunu, ancak ülkemizde ücretsiz olmasına rağmen vatandaşın eğitim toplantılarına pek itibar etmediğini gördüklerini ifade eden Dr. Dinççağ, Diyabet eğitimi diyabet tedavisinin en önemli parçası. Diyabet nedir? Nasıl tedavi edilir? İlaçları nedir? Diyabetik beslenme nedir? Diyabetik ayaktan nasıl korunulur? İnsülin nasıl saklanır? Hipoglisemi nedir? Keton nedir? gibi soruların cevabını iyi bilmek gerekiyor konularını anlattı.
Diyabet eğitimi alanların daha az hastaneye yattığı, hastanede yatış sürelerinin daha kısa olduğu, daha az komplikasyonlara uğradıkları yapılan araştırmalarla ortaya konulduğunu kaydeden Dr. M. Emin Dinççağ, Eğitim alanların tedavileri daha başarılı. Çünkü sorunların nasıl çözüleceği konusunda bilgi sahibi olanlar, sorunları kolayca çözüyorlar. Diyabet korunabilir bir sağlık sorunu. Doğru beslenme ve egzersiz ile diyabetten korunabilir diye konuştu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Yeni stattan son bilgiler

1 Yeni stattan son bilgiler

Samsunspor Trabzona gidiyor

2 Samsunspor Trabzon'a gidiyor

Osmanlıspor sorusu almadı

3 Osmanlıspor sorusu almadı...

Maskeler o zaman düşecek

4 Maskeler o zaman düşecek...

Samsunda eğitim uçağı piste inerken düştü

5 Samsun'da eğitim uçağı piste inerken düştü

Ünlü ismin kuzeni şehit oldu

6 Ünlü ismin kuzeni şehit oldu!

Fındık üreticisine müjde

7 Fındık üreticisine müjde!

Samsun inşaat sektörü marka olma yolunda

8 Samsun inşaat sektörü marka olma yolunda

Samsun için önemli

9 Samsun için önemli

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek Milletin aklıyla alay etmeyin

10 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: 'Milletin aklıyla alay etmeyin'