T.C. SAMSUN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ Dosya No: 2012/2447 TAL.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. SAMSUN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ Dosya No: 2012/2447 TAL.

\n  

\n

\n                          Taşınmazın Tapu Kaydı, Hali Hazır Durumu, İmar Durumu: TAPU KAYDI: Samsun İli, Tekkeköy İlçesi, Hamzalı Mah. Eski Mahalle Mevkii, 288 Parsel, 3 Cilt, 288 Sayfada kayıtlı 6.250,00 m2 TARLA. Tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz Samsun’a 18, Tekkeköy 8 km mesafededir. Samsun-Çarşamba tren yolu güzergâhının merkezindedir. Köy 2007 yılında Samsun Büyükşehir sınırlarına dahil edilmiş, mahalle olmuş ve belediye otobüsü tahsis edilmiştir. Killi-Tınlı tarım arazisidir.Karadeniz iklimine sahip, güneyde dağlarla çevrili, kuzeyde Karadeniz olmakla lokal bir mikro klima oluşmaktadır. Enstansif ziraate uygundur ve toprakları derindir.

\n

\n                         İMAR DURUMU:  Tekkeköy Belediye Başkanlığından alınan yazıdan, 288 nolu parselin imar planı dışında kaldığı ve kadastro parselli olduğu, ve fındık bahçesi olarak geçtiği belirtilmiştir.

\n

\n                         Muhammen Bedeli: 87.562,50 TL

\n

\n                         Satış Saati: 10:00 – 10:10 Arası

\n

\n                         Satış Şartları:

\n

\n                         1- Birinci açık artırma 30.11.2012 günü yukarıda belirtilen saatler arasında SAMSUN 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ adresinde açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 60’ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedele alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak şartıyla 10.12.2012 günü SAMSUN 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ adresinde yukarıda belirtilen saatler arasında ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da rüçhanlı alacaklıların alacakları toplamını, satış ve paylaştırma giderlerini geçmesi ve artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40’ını bulması lazımdır. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

\n

\n                         2- Artırmaya iştirak edeceklerin,  tahmin edilen kıymetin % 20’si nispetinde Türk Lirası peşin para veya bu miktar kadar mili bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır.  Satış peşin para iledir. Alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tapu alım harcı, damga vergisi ile K.D.V. alıcıya aittir. Birikmiş vergiler ve tellaliye ücreti satış bedelinden ödenir.

\n

\n                         3-  İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaştırmadan hariç bırakılacaktır.

\n

\n                         4-  Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İki ihale arasındaki farktan ve % 10 faizden alıcı ve kefilleri mesul tutulacak ve hiçbir hükme hacet kalmadan kendilerinden tahsil edilecektir. 

\n

\n                         5-  Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

\n

\n                         6-  Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

\n

\n                         İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

\n

\n                         (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleride dahildir.    

\n

\n                          (İİK m. 126) BASIN-2061 /www.bik.gov.tr

\n

\n                         Resmi ilanlarwww.ilan.gov.trde

\n

\n  

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da iş adamı intihar etti

1 Samsun'da iş adamı intihar etti

Samsun fırtına gibi Sakaryaspor sıkıntılı

2 Samsun fırtına gibi Sakaryaspor sıkıntılı

11 Aralık Salı Samsun hava durumu.. O saatlere dikkat!

3 11 Aralık Salı Samsun hava durumu.. O saatlere dikkat!

İmparator'un isyanı

4 İmparator'un isyanı

Samsun'da fırtına dehşeti: 3 yaralı

5 Samsun'da fırtına dehşeti: 3 yaralı

Samsun'u fırtına vurdu! Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu

6 Samsun'u fırtına vurdu! Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu

Sakaryaspor-Samsunspor maçının bilet fiyatları açıklandı

7 Sakaryaspor-Samsunspor maçının bilet fiyatları açıklandı

Erkam Reşmen geri dönüyor

8 Erkam Reşmen geri dönüyor

Samsun yolunda korkunç kaza!

9 Samsun yolunda korkunç kaza!

Samsun'da lise öğrencisine sınıfta bıçaklı saldırı

10 Samsun'da lise öğrencisine sınıfta bıçaklı saldırı