Bedellide son rakam: 112 bin 966

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Bedelli askerlikten yararlanan kardeşlerimizin sayısı 112 bin 966 dedi.\r\n

Bedellide son rakam: 112 bin 966
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikten yararlananların sayısının 112 bin 966 kişiye ulaştığını açıkladı.

Yılmaz, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası nda düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı nda iktidarları döneminde yapılan bazı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 

Ülkeye en önemli hizmetlerin AK Parti iktidarı döneminde yapıldığını belirten Yılmaz, Bu aziz millet, bir geçen 80 yıla baktı, bir de son 12 yıla baktı. Dedi ki, bunların yaptıkları yapacaklarının teminatıdır.  Sivas a ve Türkiye ye yapılması gereken çok şey var, dolayısıyla bundan sonra yapılması gerekenleri de ancak bu AK kadrolar yapar diye konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yeni Türkiye ye güç katmak istediklerini aktaran Yılmaz, Hiç şüpheniz olmasın, birlik ve beraberliğimizi sağlarsak yeni Türkiye ye Sivas olarak en büyük gücü veririz diye düşünüyorum diye konuştu.

Bedelli askerlik

Bedelli askerlik hakkında bilgiler veren Yılmaz, Bedelli askerlikten yararlanan kardeşlerimizin sayısı 112 bin 966 ya ulaştı. Bir çok teşekkür alıyorum. Hem insanların problemlerini çözüyoruz hem de Silahlı Kuvvetlerimize mali yönden destek veriyoruz. Silahlı Kuvvetlerimizin mali yönden desteği ihtiyacı var mı? Var dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel in katılımıyla Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısı gerçekleştirdiklerini anımsatan Yılmaz, Savunma Sanayi İcra Komitesi nde 4 adet F35 uçağının alımına karar verdik. Bir tane F35 uçağının bedeli yaklaşık 100 milyon dolar ifadesini kullandı.

Türk savaş uçağı, Türkiye nin semalarında uçacaktır

Bakan Yılmaz, milli piyade tüfeğinin seri üretimi için de karar alındığını dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı:

Hem Makine Kimya Enstitüsüne hem de özel sektörle yapabilme kapasitesine sahip firmalara yetki vereceğiz. Bir başka aldığımız karar, milli muharip uçağı. Milli muharip uçağını da hayata geçirebilmek için 20 milyar doların üzerinde bir kaynağın ayrılması lazım. Silahlı Kuvvetlerin mali yönden desteklenmesi, teknolojik kapasitesinin güçlendirilmesi için paraya ihtiyaç olduğunu da bilelim. Bedelli askerlikten gelecek paralar buralarda kullanılır. Allah nasip ederse 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünde Türk savaş uçağı, Türkiye nin semalarında uçacaktır. Hamdolsun biz bunu yapacağız dediğimiz de yapamazsınız diyen yok. Bu millete öz güven kazandırdık.

Yılmaz ın konuşmasının ardından toplantı basına kapalı devam etti. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da intihar! Beton zemine çakıldı

1 Samsun'da intihar! Beton zemine çakıldı

Bir aday kesin, diğeri bekleniyor

2 Bir aday kesin, diğeri bekleniyor

24 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

3 24 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

CHP Atakum belediye başkan adayı açıklanıyor

4 CHP Atakum belediye başkan adayı açıklanıyor

Samsun'da kaçak taşımacılık isyanı!

5 Samsun'da kaçak taşımacılık isyanı!

Samsun'da trafik kazası: 1 ölü

6 Samsun'da trafik kazası: 1 ölü

Demirtaş'a teklif yok

7 Demirtaş'a teklif yok

Samsunspor ekibinde ayaküstü istişare

8 Samsunspor ekibinde ayaküstü istişare

Antrenmanda hareketli anlar

9 Antrenmanda hareketli anlar

Sadece koştular

10 Sadece koştular