ANLAYIŞ DEĞİŞMELİ

Sinop ta MÜSİAD ın Cuma Söyleşileri ne konuk olan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Şehircilik deneyimlerini paylaştı. Genç, Yerel yönetim anlayışını değiştiremeyenler Yeni Türkiye anlayışını dönüştüremezler dedi\r\n

ANLAYIŞ DEĞİŞMELİ
Müstakil Sanayici İşadamları Derneği Sinop Şubesi’nin her hafta düzenlediği Cuma Söyleşileri’nin bu haftaki konuşmacı konuğu Canik Belediye Başkanı Osman Genç oldu. Başkan Genç, MÜSİAD üyeleriyle Yeni Türkiye de Yeni Yerel Yönetim Anlayışı konusunda deneyim ve birikimlerini paylaştı. MÜSİAD Sinop Şubesi Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşide konuşan Genç, “Yeni Türkiye de Belediye Başkanı memur değildir, şehrin kaynaklarını en verimli şekilde kullanan ve şehrin vizyonunu genişleten CEO gibidir. Bu çağ özel sektör çağıdır. Yatırımcıya güven vereceksin, şehrinde yatırım yapmasını sağlayacaksın” dedi.
SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZMELİYİZ
Şehirlerin de insanlar gibi genleri olduğuna işaret eden Genç, “Samsun tarihte olduğu gibi Anadolu nun başkentliğine talip olmalıdır. Tarihiyle, ticaretiyle, yaşam kültürüyle Samsun Anadolu nun kalbiydi. Tekrar o eski ihtişamına dönmemesi için hiç bir sebep yok. Yeni Türkiye’de Samsun’un, Anadolu’nun ticaret başkenti olması Sinop’un da, Ordu’nun da, Amasya ve Çorum’un da yararınadır. Yerel yöneticiler olarak bizler komşu illerimizle hep birlikte, el ele vererek bölgemizin ortak sorunlarını birlikte çözmeliyiz. Artık 21. Yüzyılda şehirler yarışıyor. Yerel yönetim anlayışını değiştiremeyenler yeni Türkiye anlayışını dönüştüremezler” diye konuştu. 
YENİ DÜNYADA YENİ FIRSATLAR
Şehirlerin en büyük eksikliğinin Bütüncül Master Planı’nın olmaması olduğunu ifade eden Genç, “Dünya ekonomisi yeniden şekilleniyor. Bu da bölgemize önemli fırsatlar doğuruyor. Dünya daki gelişmeler ve Türkiye nin 2023 hedefleri Samsun a da rol biçiyor. Bunlar Samsun u, dolayısıyla bu bölgeyi yeniden uluslararası yapacak gelişmelerdir. 2023, 2071 ve bizim ortaya koyduğumuz 2099 hedefleri doğrultusunda Yeni Türkiye de Yeni Samsun ve Yeni Sinop u oluşturmamız gerekiyor. Vizyoner projeler, vizyoner liderlik ve topyekün toplumsal hareket s¸ehirlerin gelis¸imi için üç ana unsurdur. Bunu sağlamamız gerekiyor. Çünkü şehirlere yön verecek oIan yerel yönetimlerdir” dedi.
SİNOP’TA ZİYARET TURU
Sinop’ta MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen’in verdiği yemekte dernek üyeleriyle biraraya gelen Genç, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül’ü de ziyaret etti. AK Parti Sinop İl Başkanlığının misafiri olan ve burada partililerle sohbet eden Genç, başkan adaylarına başarı diledi. Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan’ı da ziyaret eden Genç, Bircan’ı Canik Belediyesi’nin çıkardığı kültür eserlerinden hediye etti. Genç son olarak Sinop Cezaevi’ni ziyaret etti ve burada mahkumların çalıştığı tekstil fabrikasında incelemelerde bulundu.  

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

1 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

Samsunspor revire döndü

2 Samsunspor revire döndü

Arda Turan dede ocağında

3 Arda Turan dede ocağında

İkinci kattan düşen işçi hayatını kaybetti

4 İkinci kattan düşen işçi hayatını kaybetti

Görme engelli kayıp vatandaşı bulmak için köylüler seferber oldu

5 Görme engelli kayıp vatandaşı bulmak için köylüler seferber oldu

Kazadan sonra sürücü buhar oldu

6 Kazadan sonra sürücü buhar oldu

Çiftlik Bank soruşturmasında 4 tutuklama daha

7 Çiftlik Bank soruşturmasında 4 tutuklama daha

Hobi bahçesinde beslediği arıların soktuğu kişi ölü bulundu

8 Hobi bahçesinde beslediği arıların soktuğu kişi ölü bulundu

Başkent'te bomba alarmı

9 Başkent'te bomba alarmı

Akıl vermek...

10 Akıl vermek...