DUYGUSAL VEDA

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, İl Danışma Meclisi Toplantısı nda adeta veda konuşması yaptı. Köktaş, kendisi için hazırlanan kısa film gösteriminde ise duygusal anlar yaşadı\r\n

DUYGUSAL VEDA
AK Parti 59. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı, son kez AK Parti  İl Başkanı Fuat Köktaş ın başkanlığında yapıldı.  Toplantı, İl Başkanı Fuat Köktaş için hazırlanan kısa film gösterimiyle başladı. Filmde belediye başkanları, iş ve siyaset dünyasının önemli isimlerinin 1 Şubat 2015 tarihinde yapılacak 5. Olağan Kongre de görevi devir edecek olan Köktaş için duygu ve düşüncelerini aktardı. Köktaş, kısa flim gösterimi sırasında duygusal anlar yaşadı.
YENİ ZAFERLERE İMZA ATACAĞIZ
AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri, il- ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları, yönetimleri ile teşkilat üyelerinin katıldığı toplantıda  adeta bir veda konuşması yapan Köktaş, siyasetteki çalışmalarını anlattı. Köktaş, parti olarak bir ulu çınar olduklarını belirterek, Kökü derinliklerde olmayan ayakta kalamaz. Farklı partilere oy veren vatandaşlarımızla, o parti yöneticilerini bir tutmadık, tutmayacağız. Asrın projelerini birlikte gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Yalan ve yanlışlar doğrulardan çok daha hızlı yayılır. Doğruları anlatmak için daha çok çalışacağız. Yeni zaferlere daha çok imza atacağız. Siyasetin iki çizgisi vardır. İktisadi-siyasi elitlerin çizgisi olan, halka güvenmeyen, milletin değerleri, inançları ile kavgalı statükocu, vesayetçi anlayış ve paralel yapı ile daha çok mücadele edeceğiz. Milletin çizgisi, milletin içinden çıkan, halkın tercih ve taleplerine güvenen, medeniyet değerlerine saygılı, değişimci, dönüşümcü olan milletin çizgisine daha çok sahip çıkacağız diye konuştu.
BİZİ KISKANIYORLAR
Siyaset ve STK hayatını anlatan Köktaş, AK Parti de kazandıkları seçim başarılarını da tek tek sıraladı. Görev yaptığı süre içinde çalışmalara destek veren herkese teşekkür eden Köktaş, 1 Şubat ta yapılacak kongreyle görevi devreceğini belirterekkonuşmasını şöyle sürdürdü: Biz kongrelerimizde bir kardeşlik tablosu, dayanışma, paylaşma sergiliyoruz, hoşgörü ve demokrasi dersi veriyoruz. Bayram havasında büyük bir coşku içinde geçen kongrelerimizi kıskananlar var. AK Parti nin kongrelerine bakanlar, salonlarımızda ki kalabalığı birlik ve beraberlik örneğini gören diğer siyasi partiler bunu kıskanıyor. Çünkü bizim gençlik, kadın kolları kongrelerimizde salonlar hınca hınç doluyor, kendileri  bırakın gençlik ve kadın kollarını, il ve ilçe kongrelerinde yeteri kadar partiliyi toplayamıyor, hiçbir heyecan sergileyemiyorlar, sandalyeler ve koltuklar havada uçuşuyor. Çünkü makam peşinde olanlar fikirlerini değil, yumruklarını konuşturur. Bir dava peşinde olanlar ise fikirlerini konuşturur. Biz bir dava peşindeyiz. Biz millete hizmet etme davasının peşindeyiz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Biz makam kapma yarışı değil, hizmette bayrak yarışı yapıyoruz.  Bizim yol arkadaşımız, bizzat ve bizzat milletin ta kendisidir.  Biz seçkinlerle, belli sınıflarla, zümrelerle değil, bizatihi milletimizle yürüyoruz.
ÖNEMLİ BİR SORUMLULUK 
Başkan Köktaş ın konuşmasının ardından kürsüye gelen İl Başkan Adayı Muharrem Göksel, Seçimlerde sürekli yukarıya çıkan ve çok yüksek performans gösteren İl Başkanı ve il yönetiminden görevi almak çok önemli bir sorumluluk getirmemketedir. Bu sorumluluğu şu anki çalışkan ve azimli arkadaşlarımızı katarak daha yükseğe taşımak için var güçümle çalışacağım. Teşkilatların içinden geliyoruz. Teşkilatın ne demek olduğunu hepiniz biliyorsunuz. AK Parti teşkilatları halkın içine giren, seçmenlerin taleplerini ve arzularını siyasete getiren ve karşılayan bir sistemdir. İçinde olduğu için adından söz ettirmeyen teşkilat mensuplarımız vardır. Sadece AK Parti ye gönül verdiği için, AK Parti için çalışan arkadaşlarımızdır. AK Parti nin sahibi bu ülkede yaşayan herkestir dedi. 
AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni ise yaptığı konuşmada, Önümüzdeki dönem milletvekili  olamayacağım. Ankara da yerimizin Fuat başkan tarafından temsil edileceğine canı gönülden inanıyorum. AK Partili olarak elimden ne geliyorsa bu konuda gece gündüz çalışacağım diye konuştu.

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

1 Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti

2 Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti

Samsunspor'da hoca için kritik gün

3 Samsunspor'da hoca için kritik gün

Aday adayından örnek tavır

4 Aday adayından örnek tavır

Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

5 Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

Samsunspor'un rakibi ligden çekildi

6 Samsunspor'un rakibi ligden çekildi

Yenilikler bitmiyor

7 Yenilikler bitmiyor

Moralsiz Taner Taşkın idmanda

8 Moralsiz Taner Taşkın idmanda

23 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Meteorolojiden fırtına uyarısı

9 23 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Meteorolojiden fırtına uyarısı

Birlikte izlediler

10 Birlikte izlediler