SEZER İN YÜREK BURKAN DRAMI

Kırmızı-Beyazlı ekibin yeni transferi Sezer Özmen in yürek burkan dram yaşadığı ortaya çıktı. 2009 yılında kaybettiği dedesi Yaşar Özmen in acısına dayanamayan Sezer in saçları dökülmüş. Sezer, O an şok geçirdim. Kötü bir süreçti. Kabullenememezlik oldu

SEZER İN YÜREK BURKAN DRAMI
BASAMAKLARI HIZLI ÇIKTI 
Samsunspor un Çaykur Rizespor dan sezon sonuna kadar kiraladığı 22 yaşındaki Sezer Özmen, zor günlerin ardından bu noktaya ulaştı. Futbola 2005 yılında Bakırköyspor da başlayan ve kısa süre sonra Beşiktaş altyapısına transfer olan Sezer, Siyah-Beyazlı ekibin çeşitli  kategorilerinde forma giydi.  2010 yılında ise Çaykur Rizespor a önce kiralandı iki sezon önce ise bonservisiyle birlikte verildi.
KOŞA KOŞA GELDİM 
Sezer Özmen, bu sezon ara transfer döneminde Samsunspor a kiralandı. Milli takımın çeşitli kategorilerinde de defalarca forma giyen Sezer Özmen ile bugünlere nasıl geldiğini, Samsunspor günlerini, taraftarları konuştuk. Başarı futbolcu, Gazetimiz Spor Servisi Müdürü Muhammet Çavuşoğlu na, 2009 yılında dedesi Yaşar Özmen in hayatını kaybetmesinin ardından yaşadığı dramı da anlatırken duygulu anlar yaşadı. 
SAMİMİ SÖZLER 
Neşeli, hayata pozitif bakışlı, duygusal, cesur yürekli, efendi kişiliği ve uzun saçlarıyla henüz 18 yaşında kariyerinin başında...Ancak 1 Nisan 2009 da dedesi Yaşar Özmen in hayatını kaybetmesi onu alt üst etmiş. Dedesinin acısı saçlarının tamamen dökülmesine yol açmış. 
Uzun dalgalı saçlarından eser kalmamış. Ancak o yine pes etmemiş. Gelin bundan sonrasını Sezer Özmen den dinleyelim. 
ŞOK OLDUM, SAÇLARIM DÖKÜLDÜ  
Benim için dayanılmaz bir acıydı diyerek sözlerine başlayan Sezer Özmen, saçlarının dökülmesine yol açan o acıyı şöyle anlattı: 1 Nisan 2009 yılında dedemi kaybettim. Hastalığında Türkiye de değildim. Milli takımla birlikte yurtdışına Avrupa Şampiyonası na gitmiştik. Dünya kupasına gitme hakkı kazanmıştık. O sevinçle İstanbul a geldim. Kampta dedemin hastalığından hiç haberim yoktu. Bana söylememişlerdi. Hastalığını öğrendiğimde gece yarısıydı ve ziyaretine gittim. Ama ziyaret saatinin bittiğini söylediler. Yoğun bakımdaymış o sırada dedem.  
DEDEMİN ACISINI VÜCUDUM KABULLENMEDİ 
Sonra yalnız kalmasın diye babaanneme gittim. Geceyi orada geçirdim. Ertesi gün hastanenin başhekimi aradı. Hastaneye gelmeniz gerekiyor dedi. Bende zaten 10 dakika önce oradaydık, dedemin durumu nasıl dedim. Bir şey söyleyemeyiz dedi. Bir daha sordum yine aynı cevabı aldım. Kötü bir şey olduğunu anlamıştım. Bir anda kala kaldım telefonda. Şok geçirdim. Kötü bir süreçti. Kabullenememezlik oldu bende. Çevremden ilk defa birinin ölümünü gördüm. Dedemle arkadaş gibiydik.  
DEDEMLE DOST GİBİYDİK 
Antrenmanlara birlikte giderdik. Yemeklerimizi birlikte yerdik. Dost gibiydik.  Tabi üzüntü, şok birarada olunca bende de kabullenememezlik oluştu. Yavaş yavaş saçlarımda dökülmeler oluştu. Bu çoğalınca doktara gittik. Biyopsi yapıldı. O üzüntüden dolayı saçlarım tamamen döküldü. 
Saçlarımın çıkma bağışıklığı tamamen kapanmış. Üzüntüyü vücut bünyem kaldırmadı.  Ancak kendimle çok barışık bir insanım. Şükrettim halime. Bu durumun daha kötü boyutları var. Sonuçta hastalık değil. Veren de alan da Allah.  
HERKES AĞABEY KARDEŞ GİBİ 
Sezer Özmen, Samsunspor a transferi, karşılaştığı, hedefleri ve taraftarlar hakkında ise şu ifadeleri kullandı: Samsunsor da umduğum gibi bir ortam buldum. Daha önceden şuanki takım arkadaşlarımla karşı karşıya oynadım. Burada inanılmaz bir arkadaşlık ortamı var. Şaşırdım bu duruma. Herkes birbirleriyle ağabey kardeş gibi. 
SAMSUNSPOR U ÇOK İSTEDİM 
Zaten bu da ikinci yarıyla birlikte takıma yansıdı. Denizlispor u yenerek iyi bir başlangıç yaptık. Bu hafta güzel bir maç oynayacağız. Giresunspor ile deplasmanda karşılaşacağız. Derbi niteliği taşıyan maç. İyi sonuçla ayrılacağız, İyi bir çıkış yakalayacağımızı düşünüyorum. Hedefimizin üst sıralar olduğunu diğer rakiplere göstereceğiz. 
YÜZLERİ KARA ÇIKMAYACAK 
Trasferimin gerçekleşmesinde başkanımıza, yönetime ve Erhan Altın hocama teşekkür ediyorum. Zaten isteyerek geldim buraya. Erhan hocamı daha önceden de biliyordum. İnşallah beni buraya seçenlerin, layık görenlerin yüzünü kara çıkartmayacağım. Performansımı en üst düzeyde sergilemek istiyorum. Önce takım adına sonra kendi adıma üst düzey performans görmek istiyorum.  
SÖZLERİMİZ İMZA GİBİDİR
Bizim sözlerimiz imza gibidir. İnanmadığımız sözler kullanmayız. Şampiyonluk yaşamak istiyorum Samsunspor da. Bu coşkuyu mutluluğu  yaşamak hedefindeyiz. Takımda coşkuyu, ağabey kardeşliği gördüğüm için söylüyorum. Sezon sonunda da inşaalah Süper Lig sevincini coşkuyla kutlayacağımıza inanıyoruz.  
GURUR VERİCİ 
Transfer sürecinde taraftarımız bana çok destek oldu. Sağolsunlar, hepsine teşekkür ediyorum. Beni daha çok hırslandırdı onların söylemleri. Coşkulu taraftar topluluğu var. O taraftar karşısında oynamak gurur verici olacak. Takımı 90 dakika destekliyorlar. İnşallah onlarında karşısında aynı performansımı sergileyip onlarla daha iç içe olup başarıya ulaşacağımızı düşünüyorum. 

ÖZEL RÖPARTAJ:MUHAMMET ÇAVUŞOĞLU 
FOTOĞRAFLAR:SALİM YILDIZ


EN ÇOK OKUNANLAR

Devlet Bahçeli himayesinde Samsun'da dev kongre!

1 Devlet Bahçeli himayesinde Samsun'da dev kongre!

Havza'da 'organize' işler

2 Havza'da 'organize' işler

Samsunspor'da 8 kişilik dev ekip

3 Samsunspor'da 8 kişilik dev ekip

21 Şubat Perşembe Samsun hava durumu

4 21 Şubat Perşembe Samsun hava durumu

KADEF Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz: CHP'liler beni tebrik etti

5 KADEF Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz: CHP'liler beni tebrik etti

Emin Kar: 'Engelleri tek tek aşıyoruz'

6 Emin Kar: 'Engelleri tek tek aşıyoruz'

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 şüpheli adliyede

7 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 şüpheli adliyede

Yücel Uyar'dan moral

8 Yücel Uyar'dan moral

Onur Eriş forma bekliyor

9 Onur Eriş forma bekliyor

Kaptan koşuyor

10 Kaptan koşuyor