Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İsrail Golan da Esed güçlerini vurdu

İsrail ordusuna ait bir savaş uçağının, Suriye nin Golan Tepesi nde Esed güçlerinin denetiminde olan üç noktayı bombaladığı bildirildi.\r\n

İsrail Golan da Esed güçlerini vurdu
Bölgedeki yerel aktivistler, bazı roketlerin Golan Tepesi nde İsrail tarafına düşmesinin ardından bir İsrail savaş uçağının Suriye nin Golan Tepesi ndeki Kuneytra kenti yakınlarında bulunan 90. Birlik ile birlikte üç noktaya saldırdığını kaydetti.

İsrail savaş uçaklarının 90. birlik yakınlarında yer alan topçu birliğine saldırdığını ifade eden aktivistler, Golan da İsrail tarafına düşen roketlerin ardından yoğun siren sesleri yükseldi, ardından bir İsrail uçağı rejim güçlerinin bulunduğu üç noktayı bombaladı dedi.

Bu arada İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Suriye ye yönelik hava saldırısı doğrulanırken, (Suriye den) füze fırlatılması İsrail egemenliğine açık bir saldırıdır. İsrail ordusu, topraklarına yönelik yapılan saldırılardan Suriye rejimini sorumlu tutmaktadır ve İsrail, halkını korumak için uygun gördüğü biçimde hareket etmeye devam edecektir ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, ayrıca, hedeflerin tam isabetle vurulduğu kaydedildi.

Öte yandan, medyada, İsrail in düzenlediği hava saldırısı öncesinde, kuzeydeki Golan Tepeleri nde siren sesleri duyulduğu yönünde haberlere yer verilirken, İsrail ordusu, topraklarına herhangi bir füzenin düşmediği ancak sirenlerin neden yanlışlıkla çaldığının araştırıldığını bildirdi.

İsrail Savunma Bakanı Ya alon

İsrail Savunma Bakanı Moşe Ya alon,  İsrail basınına yaptığı açıklamada, Suriye dekiEsed rejimi kontrolündeki hedeflere dün gece düzenlenen hava saldırısı açık bir mesajdır diyerek, İsrail, egemenliğini tehdit eden her hangi bir saldırıya güçlü biçimde yanıt verecektir uyarısında bulundu.

İsrail topraklarına dün fırlatılan füzelerden Esed rejimini sorumlu tutan Ya alon, sözlerini şöyle sürdürdü:

Askerlerimiz ve halkımıza zarar veren eylemleri görmemezlikten gelmemiz ve bunlara tolerans göstermemiz söz konusu olamaz. Bizi yok etme amacı taşıyan terör saldırılarına ve ülkelere karşı İsrail halkını korumak için, sorumluluk bilinciyle ve metanetle hareket edeceğiz.

Dün, öğle saatlerinde İsrail in kuzeyindeki Golan Tepeleri ne Suriye tarafından 4 füze fırlatıldığı, bunlardan ikisinin İsrail tarafına düştüğü iddia edilmişti. İsrail ordusunun da buna top atışı ile cevap verdiği belirtilmişti.

Kuneytra daki 90 ıncı Birlik vuruldu

Bölgedeki yerel aktivistler, bazı roketlerin Golan Tepesi nde İsrail tarafına düşmesinin ardından bir İsrail savaş uçağının Suriye nin Golan Tepesindeki Kuneytra kenti yakınlarında bulunan 90 ıncı Birlik ile birlikte üç noktaya saldırdığını kaydetmişti.

İsrail savaş uçaklarının 90 ıncı Birlik yakınlarında yer alan topçu birliğine saldırdığını ifade eden aktivistler, Golan da İsrail tarafına düşen roketlerin ardından yoğun siren sesleri yükseldi, ardından bir İsrail uçağı Esed güçlerinin bulunduğu üç noktayı bombaladı demişti.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

1 Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

Tütün Samsuna geri dönüyor

2 Tütün Samsun'a geri dönüyor

Haydi Samsun

3 Haydi Samsun

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

4 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

Safları belli etmek

5 Safları belli etmek!..

Sıra Samsunspor taraftarında

6 Sıra Samsunspor taraftarında

Samsunsporun en büyük gücü stat

7 Samsunspor'un en büyük gücü stat

Samsun esnafı 2016da krediye saldırdı

8 Samsun esnafı 2016'da krediye saldırdı

Trabzonspora coşkulu karşılama

9 Trabzonspor'a coşkulu karşılama

20 Emniyet Mensubundan 5i Fetöden Tutuklandı

10 20 Emniyet Mensubundan 5'i Fetö'den Tutuklandı