ENGELLER BİRLİKTE AŞILACAK

Samsun’da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın etkili ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesi, etkinliklerin planlanması, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği ve eşgüdümün oluşturulması ve farkındalık sağlanması adına

ENGELLER BİRLİKTE AŞILACAK
Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Yüksel Kıyak, Büyükşehir Belediyesi Şube Müdürleri Ayhan Ayan ve Mümin Tan, İl Müftülüğü Şube Müdürü Seyhan Elmacı, Tertip Komitesi Koordinatörü Çetin Kopuz, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Yüksel Kıyak, “İlimizde her yıl yapılan 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinliklerinin halkımızın katılımı ile farkındalık oluşturacak faaliyetlerle gerçekleştirilmeyi hedefliyoruz. Bu haftada özellikle engelli bireylerin el emeği göz nuru çalışmalarının sergileneceği sergiler açmak istiyoruz. Bunun yanında geçen sene Atakum Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapmış olduğumuz ve engellilerimizin sahneye çıkarak hünerlerini sergiledikleri gösterileri daha da çoğaltarak ve geliştirerek yapmayı planlıyoruz. Yine bu hafta kapsamında il genelinde kamu kurum/kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarını yapacağı tüm etkinliklere halkımızı ve engelli bireyleri katmak için afiş ve davetiyelerle il genelinde bilgilendirme yapmayı düşünüyoruz” dedi.
Toplantıda katılan tüm sivil toplum kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri 10-16 Mayıs Engelliler Haftasında yapmayı düşündükleri etkinliklerle ilgili görüş ve önerileri ifade ettiler.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Bir aday kesin, diğeri bekleniyor

1 Bir aday kesin, diğeri bekleniyor

Samsun'da intihar! Beton zemine çakıldı

2 Samsun'da intihar! Beton zemine çakıldı

24 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

3 24 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

Samsun'da kaçak taşımacılık isyanı!

4 Samsun'da kaçak taşımacılık isyanı!

Samsun'da trafik kazası: 1 ölü

5 Samsun'da trafik kazası: 1 ölü

CHP Atakum belediye başkan adayı açıklanıyor

6 CHP Atakum belediye başkan adayı açıklanıyor

Samsunspor ekibinde ayaküstü istişare

7 Samsunspor ekibinde ayaküstü istişare

Demirtaş'a teklif yok

8 Demirtaş'a teklif yok

Sadece koştular

9 Sadece koştular

Samsun'da tarihi yel değirmeni turizm için dönecek

10 Samsun'da tarihi yel değirmeni turizm için dönecek