Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

HEP BERABER GELECEĞE

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, katıldığı bir TV programında, Kulüpler Yasası ndan şike sürecine ve kulüplerin finansal disiplinine kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda yaptı. Kılıç, Şike süreci Türk futboluna zarar vermedi dersek yanılır

HEP BERABER GELECEĞE
KULÜPLER YASASI ÇALIŞMALARI 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TGRT Haber’de yayınlanan “Neler Oluyor” programında spor gündemine kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Kulüplerin sıkıntılarıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Bakan Kılıç, Biz tabii ki her yerde bu çalışmanın içerisindeyiz, görüşüyoruz. İyi de bir diyalog ortamımız var, masanın üzerinde bu çalışmalar. Kulüpler Yasası ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor, bir taslağımız oluştu. O taslaklar bir inceleme noktasında. Mali durum konusunda kulüplerimizin kendi içerisinde yaptığı bir çalışma var. Biz de bu çalışmaların içerisinde katkılarımızı veriyoruz dedi. 
ŞİKE SÜRECİ ZARAR VERDİ  
Aziz Yıldırım la ilgili şike davasının yeniden görülmeye başlamasıyla ilgili olarak yöneltilen bir soruya Bakan Kılıç, Devam eden yargılama süreciyle alakalı bir durum var ve bitmiş olan farklı bir süreç var. Türk futboluna  zarar vermedi dersek yanılırız, zarar verdi. Bunun zararlarının giderilmesi konusunda hep beraber geleceğe yürümemiz gerekiyor. Türk futbolunun düşüşe geçmesinde bunun etkisi mutlaka olmuştur şeklinde açıklamada bulundu. 
FİNANSAL DİSİPLİN 
Bakan Kılıç, kulüplerin finansal disiplini konusunda ise şunları söyledi: Kulüpler Birliği ve federasyon bunun çalışmasını yapıyor. Bunu yapmakta durumundalar. Daha önceden bunlar konuşuldu. Bizim bunları yapmama durumunda, takımlarımız yeterliliği sağlamazlarsa eğer Avrupa Kupalarına katılamayacaktır. Bizim UEFA’nın kriterlerini beklemeden kendi içimizde yapmamız gerekir. Arkadaşlar çalışıyorlar ve biz de çalışmayı gördükten sonra destek oluruz.  
KULÜP BAŞKANI DEĞİLİM 
Her şeyi tek taraflı düşünmememiz gerekiyor. Ben, Gençlik ve Spor Bakanı olarak icra makamındayım ama kulüplerin de kulüp başkanı değilim. Onlar da iyi bir çalışma ortamındalar, farkındalar durumun ve birbirleriyle konuşuyorlar. Biz de onlara verebileceğimiz desteği tabii ki vereceğiz. Ümit ediyorum ki yakın zamanda bu konularla ilgili nasıl bir çözüme varılacağı noktasında bir plan ortaya koyarlar.EN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Samsundaki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf

2 Samsun'daki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf...

Veee Samsunspordan resmi açıklama

3 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

4 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

İyi seyirler

5 İyi seyirler...

Karadenizin ciğerleri yandı

6 Karadeniz'in ciğerleri yandı!

Samsunda Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu 6 gözaltı

7 Samsun'da Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu: 6 gözaltı

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazırlanıyor

8 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanıyor

Samsunspordan gollü prova

9 Samsunspor'dan gollü prova

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hesap verecekleri gün yakındır

10 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Hesap verecekleri gün yakındır'