HEP BERABER GELECEĞE

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, katıldığı bir TV programında, Kulüpler Yasası ndan şike sürecine ve kulüplerin finansal disiplinine kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda yaptı. Kılıç, Şike süreci Türk futboluna zarar vermedi dersek yanılır

HEP BERABER GELECEĞE
KULÜPLER YASASI ÇALIŞMALARI 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TGRT Haber’de yayınlanan “Neler Oluyor” programında spor gündemine kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Kulüplerin sıkıntılarıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Bakan Kılıç, Biz tabii ki her yerde bu çalışmanın içerisindeyiz, görüşüyoruz. İyi de bir diyalog ortamımız var, masanın üzerinde bu çalışmalar. Kulüpler Yasası ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor, bir taslağımız oluştu. O taslaklar bir inceleme noktasında. Mali durum konusunda kulüplerimizin kendi içerisinde yaptığı bir çalışma var. Biz de bu çalışmaların içerisinde katkılarımızı veriyoruz dedi. 
ŞİKE SÜRECİ ZARAR VERDİ  
Aziz Yıldırım la ilgili şike davasının yeniden görülmeye başlamasıyla ilgili olarak yöneltilen bir soruya Bakan Kılıç, Devam eden yargılama süreciyle alakalı bir durum var ve bitmiş olan farklı bir süreç var. Türk futboluna  zarar vermedi dersek yanılırız, zarar verdi. Bunun zararlarının giderilmesi konusunda hep beraber geleceğe yürümemiz gerekiyor. Türk futbolunun düşüşe geçmesinde bunun etkisi mutlaka olmuştur şeklinde açıklamada bulundu. 
FİNANSAL DİSİPLİN 
Bakan Kılıç, kulüplerin finansal disiplini konusunda ise şunları söyledi: Kulüpler Birliği ve federasyon bunun çalışmasını yapıyor. Bunu yapmakta durumundalar. Daha önceden bunlar konuşuldu. Bizim bunları yapmama durumunda, takımlarımız yeterliliği sağlamazlarsa eğer Avrupa Kupalarına katılamayacaktır. Bizim UEFA’nın kriterlerini beklemeden kendi içimizde yapmamız gerekir. Arkadaşlar çalışıyorlar ve biz de çalışmayı gördükten sonra destek oluruz.  
KULÜP BAŞKANI DEĞİLİM 
Her şeyi tek taraflı düşünmememiz gerekiyor. Ben, Gençlik ve Spor Bakanı olarak icra makamındayım ama kulüplerin de kulüp başkanı değilim. Onlar da iyi bir çalışma ortamındalar, farkındalar durumun ve birbirleriyle konuşuyorlar. Biz de onlara verebileceğimiz desteği tabii ki vereceğiz. Ümit ediyorum ki yakın zamanda bu konularla ilgili nasıl bir çözüme varılacağı noktasında bir plan ortaya koyarlar.EN ÇOK OKUNANLAR

Tunus'ta 700 bin memur greve gitti

1 Tunus'ta 700 bin memur greve gitti

Çaya düştüğü iddia edilen şahıs polis ekiplerini harekete geçirdi

2 Çaya düştüğü iddia edilen şahıs polis ekiplerini harekete geçirdi

Çanak Anten Tamiri İçin Çıktığı Çatıdan Düştü Hayatını Kaybetti

3 Çanak Anten Tamiri İçin Çıktığı Çatıdan Düştü Hayatını Kaybetti

CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel esnafla buluştu

4 CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel esnafla buluştu

Amatör Denizci belgesi eğitim ve sınavları KUTO'da devam ediyor

5 Amatör Denizci belgesi eğitim ve sınavları KUTO'da devam ediyor

Ayvalık'ta seyir halindeki otomobil alevler arasında kaldı

6 Ayvalık'ta seyir halindeki otomobil alevler arasında kaldı

Manisa'da kaybolan 2 teknisyen 6 saat sonra bulundu

7 Manisa'da kaybolan 2 teknisyen 6 saat sonra bulundu