30 yıldır kaybolan kızını arıyor

Mersin’de Fatma Havaslı, akrabalarıyla bayramlaşmak için gittiği Gaziantep te kaybolan kızını 30 yıldır arıyor. Kızını bulmak için il il gezen Havaslı, ölünceye kadar kızını arayacağını söyledi.

30 yıldır kaybolan kızını arıyor
Fatma Havaslı, 1978 doğumlu kızı Meral ile birlikte 1984 yılında oturdukları Adana dan Ramazan Bayramı dolayısıyla Gaziantep e kız kardeşinin yanına gitti. Teyzesinin çocuklarıyla birlikte akrabalarına giden Meral Havaslı ortadan kayboldu. Kaybolduğu günden beri tam 30 yıldır kızını arayan gözleri yaşlı anne ise il il, ilçe ilçe gezerek kızını bulmaya çalışıyor. 3 gündür de Mersin de kızını arayan Fatma Havaslı, ölünceye kadar kızın arayacağını dile getirdi.
DİLENCİ KILIĞINA GİRDİM, KAPI KAPI GEZDİM
İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Fatma Havaslı, kendisinin Adana da oturduğunu ancak Ramazan Bayramı dolayısıyla Gaziantep e kız kardeşinin yanına gittiğini söyledi. Orada kızı Meral in kız kardeşinin çocuklarıyla birlikte akrabalara bayramlaşmaya gittiğini anlatan Havaslı, Kardeşimin çocukları bayramlaşmadan döndü ancak Meral dönmedi. Onlar akrabalara gidiyorlar bayramlaşmaya, bayramlaşmaya girdikten sonra dışarı çıkıyorlar ki Meral yok. Hemen ondan sonra aradık 2-3 saat. Emniyete başvurduk. Ondan sonra araba tuttum. Bir hafta boyunca hoparlör ile bağırtırdım. Hiç kimseden bir haber çıkmadı. Sadece birkaç gün sonra kayıp ilanları asmıştım. Bundan sonra bir şalvarlı adam ile bir tane oğlan çocuğu bu ilanları toplaya toplaya gitmişler. Ondan sonra aynı kağıtları yeniden astım. Çevremdekiler sen bir as kim bu kağıtları topluyor onu bulalım dediler. Ardından bir tane biber arabası aldım. Biber arabasıyla sokak sokak gezdim, salçalık biber çektim Gaziantep te. Bunun dışında boncuk sattım, yazma sattım, dilenci kılığına girdim kapı kapı gezdim. Ondan sonra aldığım bazı ipuçlarına göre bir tane kadın yerini biliyormuş. Gittim sordum. 17 yaşına kadar Meral i mağarada büyütmüşler dedi.
ÖLÜNCEYE KADAR DA BEN KIZIMI BURALARDA ARAYACAĞIM
Aldığı ipuçlarına göre kızının yaşadığını ama iyi yerlerde olmadığını kaydeden Havaslı, Adana, Mersin, Gaziantep, Erdemli de, yani bu bölgede gazinolarda dolandırıyorlarmış. Bende 3 gündür Mersin de kızımı gazinolarda, eğlence merkezlerinde, pavyonlarda soruyorum. Kızımı arıyorum. 3 günden beri burada dışarıda yatıyorum çocuğumu aramak için. Bugünde bir rüyasını gördüm, ‘Anne tam aradığın yerdeyim. Tek başıma ben buralarda gezip, yaşıyorum, aramaya devam et’. Allah ın izniyle bende ölünceye kadar aramaya devam edeceğim. 7 yaşında kayboldu. Gaziantep te akrabalardan kimse Meral i tanımadığı için nereye gittiğini gören olmamış. Çünkü 25 yıl boyunca ben Adana da oturuyordum. Adana dan Gaziantep e geldim. Orada da kızım kayboldu. Birçok kişi kayıp ilanlarını topladı, mağaralarda büyüttüler diyenler var, görenler inkar ediyor. Allah için bilen, gören, tanıyan nerede olursa olsun ben kızımı kabul ediyorum. Ölünceye kadar da ben kızımı buralarda arayacağım. İnsanlık namına yardım edin diye konuştu.
Kızını bulmak için her yere gittiğini vurgulayan Havaslı, Mersin de dediler geldim, Nizip te dediler gittim, Tarsus ta diyorlar oraya gittim, Urfa diyorlar Urfa ya gittim. Çocuk yetiştirme yurtlarına baktım. Hastanede bir sahipsiz ölü olur, oraya gidip baktım. Hiç gitmediğim bir yer kalmadı. Bir simitle akşama kadar geziyorum. Artık Allah için dayanamıyorum. Rüyama her gün giriyor. ‘Anne ne olur beni aramayı bırakma, ben kötü yoldayım’ diyor. İnsanlık namına bana yardım etsinler. Artık deli oldum, ne yaptığımı bilmiyorum. Her seçimde eve kızımın seçim kağıdı geliyor. Her yıl ben ölüp ölüp diriliyorum. Ne yapacağım bilmiyorum dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Bir aday kesin, diğeri bekleniyor

1 Bir aday kesin, diğeri bekleniyor

Samsun'da intihar! Beton zemine çakıldı

2 Samsun'da intihar! Beton zemine çakıldı

24 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

3 24 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

Samsun'da kaçak taşımacılık isyanı!

4 Samsun'da kaçak taşımacılık isyanı!

CHP Atakum belediye başkan adayı açıklanıyor

5 CHP Atakum belediye başkan adayı açıklanıyor

Samsun'da trafik kazası: 1 ölü

6 Samsun'da trafik kazası: 1 ölü

Demirtaş'a teklif yok

7 Demirtaş'a teklif yok

Samsunspor ekibinde ayaküstü istişare

8 Samsunspor ekibinde ayaküstü istişare

Antrenmanda hareketli anlar

9 Antrenmanda hareketli anlar

Sadece koştular

10 Sadece koştular