KADIN GELİŞİRSE, ÜLKE GELİŞİR

Yeni seçilen AK Parti Canik Kadın Kolları Yönetimi ni tebrik eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Bir toplumun gelişmişliği, o toplumdaki kadınların eğitim düzeyiyle doğru orantılıdır. Bir anne, bir eş olarak kadın toplumu dönüştüren, ülkeye istikamet

KADIN GELİŞİRSE, ÜLKE GELİŞİR
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, geçtiğimiz günlerde yapılan AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları 2. Olağan Genel Kurulu nda başkan seçilen Gülay Korucu ya ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. AK Parti İlçe Teşkilatı nda gerçekleşen ve İlçe Başkanı Ercan Eler in de bulunduğu ziyarette kadınlarla sohbet eden Başkan Osman Genç, yeni yönetime başarı diledi.
4 MİLYON KADIN ÜYE
Kadınların, AK Parti nin omurgasını oluşturduğunu ifade eden Genç, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın kurduğu ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu nun bayrağını devraldığı AK Parti, kuruluşundan bu yana kadınlara en çok önem veren parti olmuştur. AK Parti nin Türkiye genelinde 4 milyon kadın üyesi var. Partimiz, kadın haklarında en ileri standartları yakalamak için 12 yıldır büyük bir çaba içinde. Siyasal, sosyal ve demokratik reformlarla önemli mesafeler katedildi dedi.
KADIN TOPLUMU DÖNÜŞTÜRÜR
Nüfusun yaklaşık yüzde 52 sinin kadınlardan oluştuğuna dikkat çeken Genç, Dünya nüfusunun yarısını oluşturan kadınların hayatın her alanında, iş yaşamında, sivil toplum yönetimlerinde, kamu yönetiminde siyasette daha çok temsil edilmeleri, söz sahibi olmaları günümüz dünyasının önemli bir gerekliliğidir. Türkiye de kadınların işgücüne katılım oranını ve yönetici pozisyonunda olan kadın sayısını daha yukarılara çekmemiz lazım. Bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Bir toplumun gelişmişliği, o toplumdaki kadınların eğitim düzeyiyle doğru orantılıdır. Bir anne, bir eş olarak kadın toplumu dönüştüren, ülkeye istikamet verendir. Kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemezler diye konuştu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

1 Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

Samsun'da inşaattan düşen 22 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

2 Samsun'da inşaattan düşen 22 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

3 Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

Samsun'da köpek barınaklarını kundakladılar

4 Samsun'da köpek barınaklarını kundakladılar

Afrin'e Türk bayrağı dikildi

5 Afrin'e Türk bayrağı dikildi

Bu öykü kapak olsun!..

6 Bu öykü kapak olsun!..

Samsun'da Jandarmaya ateş açan 3 kişi tutuklandı

7 Samsun'da Jandarmaya ateş açan 3 kişi tutuklandı

Tramvay ücretsiz

8 Tramvay ücretsiz

Samsun'da kafatası çatlayan bebek, yaşam savaşı veriyor

9 Samsun'da kafatası çatlayan bebek, yaşam savaşı veriyor

Bakan Fakıbaba'yı korumakla görevli polisler kaza yaptı: 3 yaralı

10 Bakan Fakıbaba'yı korumakla görevli polisler kaza yaptı: 3 yaralı