Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

OKUMA AZMİ

Samsun un Bafra İlçesi nde 23 yaşında okuma yazma öğrenmeye başlayan ayakkabı boyacısı Abdullah Turcan, bir yandan işini yaparken bir yandan da boya sandığının başında ders çalışıyor\r\n

OKUMA AZMİ
Samsun un Bafra İlçesi nde ayakkabı boyacılığı yapan 23 yaşındaki Abdullah Turcan, annesini küçük yaşlarda kaybettiğini, maddi sıkıntılar nedeniyle ilkokulu bırakmak zorunda kaldığını anlattı.
Babasının başka bir yerde yaşadığını dile getiren Turcan, küçük yaşlarda boyacılık yapmaya başladığını, boya sandığı ile işe çıktığında okuma yazma kitabını da yanına alarak, boş vakitlerinde ders çalıştığını belirtti.
ÖNCE DERSE SONRA İŞE 
Okuma ve yazmanın önemine vurgu yapan Turcan,  çalışmak zorunda olduğu için okuluna devam edemediğini söyledi. Babasının ayrı yaşaması nedeniyle kendisini annesinin büyüttüğünü dile getiren Turcan, Ben evin tek erkek çocuğum. Evliyim, eşim hamile. Allah izin verirse yakında bir çocuğum olacak. Fakirlikten okuyamadım ama şimdi okumaya karar verdim. Sabahları ilçedeki Halk Eğitim Merkezi nde okuma yazma derslerine katılıyorum, dersten çıktıktan sonra hemen boya sandukamı alıp işe başlıyorum diye konuştu.
Günde 15-20 lira kazancı olduğunu anlatan Turcan, Ben bazı harflerde konuşma engelliyim. Bu yüzden beni kimse işe almıyor. Devletimizden Allah rızası için bana iş vermesini istiyorum. Yakında çocuğum olacak ifadelerini kullandı.


EN ÇOK OKUNANLAR

Nasıl bir nefis bu

1 Nasıl bir nefis bu?..

Yolcu otobüsleri çarpıştı 40 yaralı

2 Yolcu otobüsleri çarpıştı: 40 yaralı

Özköylü Samsuna çağrıldı

3 Özköylü Samsun'a çağrıldı

Dal kavgasında kan aktı

4 Dal kavgası'nda kan aktı

TUTU VE EKİBİ DEVAM EDİYOR

5 TUTU VE EKİBİ DEVAM EDİYOR

Katliam gibi kaza 8 ölü, 32 yaralı

6 Katliam gibi kaza: 8 ölü, 32 yaralı

Yürek burkan yaşam mücadelesi

7 Yürek burkan yaşam mücadelesi

Samsun Haber Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

8 Samsun Haber: Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

Otomobil ile kamyonet çarpıştı 2 yaralı

9 Otomobil ile kamyonet çarpıştı: 2 yaralı

Kritik toplantı İPTAL

10 Kritik toplantı İPTAL