Yörekent Artvinlilerle başlıyor

Artvinliler Derneği üyeleri Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı yı ziyaret etti. Başkan Taşçı, 55 de 55 Proje içinde yer alan Yörekent Projesi nin ilk ayağının Artvinlilerle hayata geçeceğini söyledi\r\n

Yörekent Artvinlilerle başlıyor
Artvinliler Derneği üyeleri, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı yla bir araya geldi. Meclis Toplantı Salonu nda gerçekleşen buluşmada Başkan Taşçı, Yörekent Projesi kapsamında ilk çalışmanın Artvinlilerle gerçekleşeceğini ifade etti. Ziyarette, Artvin dernekleri adına söz alan Artvinli Atakum Belediye Meclis üyesi Levent Ertürk, Samsun da Artvin ve ilçeleri adına faaliyet gösteren 5 dernek olduklarını belirterek, Dernekler olarak yaptığımız istişareler sonucunda federasyon çatısı altında toplanmak için ciddi çalışmalarımız sürüyor dedi.
ARTVİNLİ ÇOK
Artvinlilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Taşçı, Atakum da çok sayıda Artvinli olduğunu hatırlatarak, 55 de 55 projemiz arasında Yörekent Projemiz var. İlçe genelinde belirlenen yerleri hemşehri derneklerine tahsis edip kültürlerini tanıtılması ve yaşatılmasını sağlayacağız. Bu projemizin ilk ayağını Artvinlilerle gerçekleştireceğiz. Artvinlilerin güzel bir tesise sahip olması için elimizden geleni yapacağız diye konuştu.
ÖNCÜ OLACAKLAR
Başkan Taşçı açıklamasını şöyle sürdürdü:   Yörekent Projesi ile asıl amacımız kültürlerin kaynaşmasını sağlamak. İnsanlar arasında bağları güçlendirmek. Bu manada kültür seviyelerini yüksek olduğuna inandığımız Artvinli hemşehrilerimiz, kültürlerini tanıtma ve yaşatma adına önemli çalışmalar yapacaklardır. Ayrıca Yörekent Projesi ile asıl amacı kültürlerin yaşatılması olan dernekçilik faaliyetleri daha kaliteli yapılacaktır. Bunu Atakum üzerinden tüm Samsun a ve bölgeye ilan etmek istiyoruz. Artvinlileri bu konuda öncü olarak görüyoruz. Elimizden gelen desteği sağlayacağız.  
Ziyartte, Artvinliler adına Belediye Meclis Üyesi Levent Ertürk, Başkan İshak Taşçı ya plaket verdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

19 yaşındaki genç otel odasında ölü bulundu

1 19 yaşındaki genç otel odasında ölü bulundu

Çatıya çıkan Rus turisti polisler kurtardı

2 Çatıya çıkan Rus turisti polisler kurtardı

Oyun oynadıkları sırada ceset buldular

3 Oyun oynadıkları sırada ceset buldular

Dörtyolda trafik kazası 4 yaralı

4 Dörtyol'da trafik kazası: 4 yaralı

Çeşmede göçmenleri taşıyan bot battı 6 ölü

5 Çeşme'de göçmenleri taşıyan bot battı: 6 ölü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Son 100 yılda Dünyadaki deniz suyu

6 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki: 'Son 100 yılda Dünyadaki deniz suyu

Duvarı yıkılan Pangaltı Ermeni Mezarlığında çalışmalar gece de devam ediyor

7 Duvarı yıkılan Pangaltı Ermeni Mezarlığı'nda çalışmalar gece de devam ediyor