SADECE GÖKSEL LİSTE VERDİ

AK Parti Samsun 5. Olağan Kongresi nde sadece Muharrem Göksel liste verdi. Aday olduğunu açıklayan Ayvaz Yılmaz ise liste veremedi... Seçimlere geçildi...

SADECE GÖKSEL LİSTE VERDİ
Divan Başkanı Alev Dedegil, adayların listelerini sunması için süre verdi. Süre içerisinde sadece Genel Merkez adayı Muharrem Göksel listesini divana verdi. Kongreye iki gün kala aday olduğunu açıklayan Ayvaz Yılmaz ise liste veremedi. Yılmaz ın listeye yazmak için yeterli sayıda partili bulamadığı öğrenildi. 
Kongrenin tek adaylı yapılacağı ilan edildi.
KİTAP YAPILMALI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, milletin hizmet ettikleri için kendilerini aralıksız iktidara getirdiğini söyledi. Şahin, AK Parti nin siyaset bilimciler tarafından çok iyi incelenerek kitap yapılması gerektiğini, çünkü böyle bir siyasi partinin dünyada emsalinin olmadığını ifad etti.

MONTAJLA GELMEDİK Kİ
Bakan Kılıç, montaj kasetlerle, fotoşoplu resimlerle AK Parti hükümetine darbe yapılmak istenildiğini belirterek, Ancak biz montaj kasetlerle, fotoşoplu resimlerle iktidara gelmedikki onlarla gidelim dedi. Bakan Kılıç, Sizlere Başbakan Ahmet Davutoğlu nun selamlarını getirdim diyerek sözlerini tamamladı.

 TEŞKİLATLARA ÖVGÜ
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tezahüratlar eşliğinde kürsüye gelerek konuşmasına başladı. Kılıç, AK Parti nin 12 yıldır iktidarda olduğunu, bu başarıyı görmek için teşkilatlara bakmak gerektiğini belirterek, Biz Türkiye ye 2023, 2071 vizyonunu çizmiş bir partiyiz. Bu vizyonu bu teşkilatlarla hep birlikte gerçekleştireceğiz. Teşkilatsız hiç bir yolda yürünmez. Siyasette başarılı olmak için teşkilatlarla birlikte yürümek lazım ifadelerini kullandı.

12 YIL ÖNCENİN KAT KAT İLERİSİNDE
Kongrede sinevizyon gösterisinin ardından kürsüye Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz çıktı. Yılmaz, salona sesleniyor... Başkan Yılmaz, AK Parti iktidarıyla Türkiye nin olduğu gibi Samsun un da çağ atladığını söyledi. Yılmaz, Bugün 12 yıl önce kimsenin hayal edemediği bir Samsun var. Ekonomisinden, turizmine, kentsel çalışmalarından her alanına kadar Samsun 12 yıl öncekinin kat kat ilerisinde diye konuştu.

KÖKTAŞ TAN TEŞEKKÜR
Köktaş, yaptığı konuşmada teşkilatlara kendisine verdikleri destek nedeniyle; Bakan ve milletvekillerine de Samsun a hizmetleri için teşekkür etti.
Dedegil in konuşmasını yapmak için davet ettiği AK Parti İl Başkanı  Fuat Köktaş, İşte Gençlik, İşte Başkan sloganlarıyla kürsüye çıktı.
 AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı, Bölge Koordinatörü ve İstanbul Milletvekili Alev Dedegil Divan Başkanlığına seçildi. 
Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın salona gelmesiyle kongre başladı.
Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu nda dolmaya başladı. Milletvekilleri Ahmet Yeni, Suat Kılıç, Tülay Bakır salondaki yerlerini aldı. Delegeler ve partililer kendilerine ayrılan yerleri doldurdu. kongrenin başlaması için Şahin ve Kılıç bekleniyor.

KÖKTAŞ: SONUÇ BELLİ
AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, kongre salonu önünde yaptığı açıklamada kongrenin sonucunun belli olduğunu söyledi
AK Parti 5. Olağan Kongresi Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu nda yapılıyor.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın katılacağı kongre için partililer salonu akın akın gelmeye başladı.
662 delgenin oy kullanacağı kongreye Muharrem Göksel, AK Parti Genel Merkezi nin adayı olarak katılıyor. Aday olacağını açıklayan Ayvaz Yılmaz ın ise 100 kişilik listeyi tamamlayıp, tamamlayamadığı ve bu nedenle adaylık başvurusu yapıp, yapamayacağı henüz netlik kazanmadı.

Kongre salonu önünde açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, kongrenin sonucunun belli olduğunu belirterek, Genel Merkezimiz izlediği sürecin ardından adayını belirledi. Bu başka isimlerin kongreye aday olarak katılmaması anlamına gelmiyor. Ancak, sonucu belli olan bir kongrede kimsenin aday olabileceğini beklemiyorum dedi.
Köktaş, kongrenin bayram havasında geçmesi için her türlü çalışmanın da yapıldığını sözlerine ekledi.EN ÇOK OKUNANLAR

İşte Taner Taşkın'ın ekibi

1 İşte Taner Taşkın'ın ekibi

19 Mayıs Stadyumu için büyük plan

2 19 Mayıs Stadyumu için büyük plan

Samsunspor'da odak noktası transfer

3 Samsunspor'da odak noktası transfer

Canberk de tamam

4 Canberk de tamam

Çepni ailesinin acı günü

5 Çepni ailesinin acı günü

Meral Akşener, İbrahim Özyer'in cenazesi için Samsun'a geliyor

6 Meral Akşener, İbrahim Özyer'in cenazesi için Samsun'a geliyor

Koloğlu: 'Transferlerin hepsini açıklayacağız'

7 Koloğlu: 'Transferlerin hepsini açıklayacağız'

Samsun'da otomobil yolcu yolcu otobüsüne çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

8 Samsun'da otomobil yolcu yolcu otobüsüne çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da narkotik polisinden dev operasyon: 13 gözaltı

9 Samsun'da narkotik polisinden dev operasyon: 13 gözaltı

Samsun'da limandan TIR'la 15 ton buğday çaldılar

10 Samsun'da limandan TIR'la 15 ton buğday çaldılar