SAMSUN UN ŞİFRELERİ GEÇMİŞİNDE

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Şehirlerde geçmiş neyse gelecek de odur. Fetret dönemleri yaşamış olabiliriz. Ancak şehrin yöneticileri geçmişi okuyabilir, şifreleri çözebilirse Samsun u geleceğe taşıyacaktır dedi\r\n

SAMSUN UN ŞİFRELERİ GEÇMİŞİNDE
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ASKON un toplantısında Yeni Dünya, Yeni Türkiye ve Yeni Samsun üçlemini yanyana koymak zorundayız. Samsun un hedefleri, Türkiye ve dünyanın gerçekleriyle örtüşmelidir.Şehirlerde geçmiş neyse gelecek de odur. Fetret dönemleri yaşamış olabiliriz. Ancak şehrin yöneticileri geçmişi okuyabilir, şifreleri çözebilirse Samsun u geleceğe taşıyacaktır diye konuştu.
HEDEFLER ÖRTÜŞMELİ
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Samsun Şubesi nin Amisos Otel de düzenlenen Aylık Toplantısı nın bu ayki konuğu Canik Belediye Başkanı Osman Genç oldu. Toplantıda konuşan Başkan Genç, işadamlarına Yeni Dünya ve Yeni Türkiye nin öneminden ve Samsun un rolünü anlattı. Genç, Yeni Dünya, Yeni Türkiye ve Yeni Samsun üçlemini yanyana koymak zorundayız. Samsun un hedefleri, Türkiye ve dünyanın gerçekleriyle örtüşmelidir diye konuştu.
HEDEFLER DÜNYAYLA ÖRTÜŞMELİ
Yeni Dünya düzlemine geçilirken Yeni Türkiye nin güç demek olduğunu ifade eden Genç şunları söyledi: Eğer geleceğe koşacaksak Yeni Dünya, Yeni Türkiye ve Yeni Samsun’u birbirinden ayıramayız. Şehirler de ülkelerin istikamet yolunda koşarken, şehirlerin hedefleri ülkelerin hedefleriyle örtüşmelidir. Yani Samsun un hedefleri Yeni Dünya ve Yeni Türkiye ile aynı olmalıdır. Buna Yeni Samsun ve Yeni Güç demeliyiz. Böyle bakarsak Samsun geleceğe umutla bakma imkanı yakalar.  
SAMSUN UN ŞİFRELERİ GEÇMİŞİNDE
Şehirlerin geleceklerinin, geçmişleri ile aynı olduğuna işaret eden Genç, Samsun yeni bir güç olabilir mi? diye düşünürsek tarihe bakmak zorundayız. İbn-i Haldun un dediği gibi geçmişle gelecek suyun suya benzediği kadar birbirine benzer. Şehirlerde geçmiş neyse gelecek de odur. Fetret dönemleri yaşamış olabiliriz. Ancak şehrin yöneticileri geçmişi okuyabilir, şifreleri çözebilirse Samsun u geleceğe taşıyacaktır. Geçmişte bu işi hükümetler yapıyordu. Şimdi bu şehrin dinamikleri, yerel yöneticileri ve bu şehirde ticaret yapan insanlar bu şehri geleceğe taşıyor şeklinde konuştu.
SÜREKLİ KENDİMİZİ YENİLEMELİYİZ
Bilimle ticaretin buluşturması gerektiğine de vurgu yapan Genç, şunları söyledi: Üniversiteyi şehirle buluşturmalıyız. Zihinsel dönüşümü hepimiz gerçekleştirmek zorundayız. İnovasyona önem vermeliyiz. Sürekli kendimizi yenilemeliyiz. 2050 de ulaşım ve lojistik ön plana çıkacak. Samsun kendini buna göre planlamalıdır. ASKON Şube Başkanı Furkan Okudan da, Askon dünyanın ve ülkemizin adalet temelinin yeniden şekillendirilmesi için farklı zenginlikler üreten, üye işletmelerin rekabet gücünü artırmak, haksızlıkların giderilmesi için mücadele vermek, iktisadi hayatın ahlaki temelde şekillenmesini sağlamak isteyen bir kuruluştur.  
Program sonunda ASKON Şube Başkanı Okudan, Başkan Genç e Kur an-ı Kerim in ilk harfi olan Elif yazılı bir tablo hediye ederken, Başkan Genç, ASKON tarafından üyelere yönelik düzenlenen eğitim seminerine katılanlara belgelerini verdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

(Özel) Kaybolan çocuk dolapta bulundu

1 (Özel) Kaybolan çocuk dolapta bulundu

Azeri iş adamı İtimat İsmailov'un katil zanlıları yakalandı

2 Azeri iş adamı İtimat İsmailov'un katil zanlıları yakalandı

Otomobil 50 metrelik ormanlık alana uçtu: 2 yaralı

3 Otomobil 50 metrelik ormanlık alana uçtu: 2 yaralı

Aydın'da trafik kazası: 1 ölü

4 Aydın'da trafik kazası: 1 ölü

Azeri iş adamı İsmailov'u öldüren zanlılar adliyeye sevk edildi

5 Azeri iş adamı İsmailov'u öldüren zanlılar adliyeye sevk edildi

İnegöl'de dehşet veren olay... Bıçakla hastaneye götürüldü

6 İnegöl'de dehşet veren olay... Bıçakla hastaneye götürüldü

Kaza sonrası hayatını kaybeden gencin organları 6 kişiye umut oldu

7 Kaza sonrası hayatını kaybeden gencin organları 6 kişiye umut oldu

Direksiyon başında uyuyan sürücü refüje daldı

8 Direksiyon başında uyuyan sürücü refüje daldı

Azeri iş adamının cenazesi Adli Tıp Morguna kaldırıldı

9 Azeri iş adamının cenazesi Adli Tıp Morguna kaldırıldı

Tır, kamyona arkadan çarptı; 1'i ağır 2 yaralı

10 Tır, kamyona arkadan çarptı; 1'i ağır 2 yaralı