Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ne yapayım dolandırmadan duramıyorum

Adana da, esnafı gezerek kendisini milli eğitim şube müdürü olarak tanıtıp usta öğretici belgesi ve KOSGEB ten faizsiz kredi verme vaadiyle 8 kişiyi dolandıran zanlı yakalandı. Zanlının ifadesinde, Ne yapayım dolandırmadan duramıyorum dediği öğrenildi.

 Ne yapayım dolandırmadan duramıyorum
Edinilen bilgiye göre, Çukurova ilçesine bağlı Turgut Özal Bulvarı nda meydana gelen olayda, sürekli şehir değiştiren ve dolandırıcılıktan kaydı bulunan Mustafa A. (61) Adana ya gelip bir otele yerleşti. Mustafa A. burada klima, otomobil tamircisi gibi meslek sahibi olan esnafa giderek önce otomobilinin ya da klimasının bozuk olduğunu söyledi. Sonra esnaf ile samimiyet kurup kendisinin Adana Milli Eğitim Müdürlüğü nde çıraklık ve eğitim merkezinden sorumlu şube müdürü olduğunu belirtip, Senin usta öğretici belgen var mı? Bu belge olmadan bu işleri yapamaszsın. Ben sana bu belgeyi ayarlarım. Üstelik bu belgeyi aldıktan sonra KOSGEB ten sana en az 40 bin lira faizsiz kredi verilmesini sağlarım. Ancak bunun için bana 250 lira vermen gerekiyor diyerek sekiz esnafı dolandırdı. Esnaf, sahte şube müdürüne parayı verdi ancak o günden sonra ne ustalık belgesi için ne de kredi vermek için gelen olmadı. Bunun üzerine esnaf polise başvurdu. Bu durum esnaf ve sanatkarlar odasında da konu edilerek esnafın dikkatli olması gerektiği belirtildi. 
Mustafa A., pazar günü Turgut Özal Bulvarında bir klima tamircisine giderek aynı yöntemle dolandırıcılık yapmak istedi ancak esnaf daha önce arkadaşı da aynı şekilde dolandırıldığı için zanlıyı oyalayıp polise haber verdi. Sonra zanlıyla polis gelinceye kadar sohbet etti. Bir süre sonra Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri geldi. Zanlıyı yakalayan polis, emniyete götürerek sorguya aldı.
Mustafa A., polise verdiği ifadesinde yaptığı dolandırıcılığı kabul ederek, Ne yapayım dolandırmadan duramıyorum. Bu bende hastalık olmuş. Benim belirli bir ikamet ettiğim yer yok. Şehir şehir geziyorum. İzmir, Gaziantep, Kırşehir, Kayseri gibi illere gidiyorum dediği öğrenildi.
Polis, zanlıyı sorgunun ardından adliyeye sevk etti. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniler göreve hazır

1 Yeniler göreve hazır

Samsunda opera sanatçısına silahlı saldırı

2 Samsun'da opera sanatçısına silahlı saldırı

Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

3 Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

Samsunda karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

4 Samsun'da karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

Fındıkta kayıp 290 milyon dolar

5 Fındıkta kayıp  290 milyon dolar

Hasret sona ersin

6 Hasret sona ersin

Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

7 Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

Lovelette kahkaha tufanı

8 Lovelet'te kahkaha tufanı

Samsunda tüketici şikayetçi

9 Samsun'da tüketici şikayetçi

Samsuna katma değer sağlayacağız

10 Samsun'a katma değer sağlayacağız