Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

BAŞKAN GENÇ, KENDİ EVİNİ YIKTI

Samsun’un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç, Kuzey Yıldızı Projesi nin 3. etabını başlatmak için çocukluğunun ve anılarının geçtiği baba evini iş makinesi ile yıkarak öncü oldu. \r\n

BAŞKAN GENÇ, KENDİ EVİNİ YIKTI
Canik te kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürerken, Başkan Osman Genç, Yeni Mahalle de başlayacak Kuzey Yıldızı Projesi nin 3. etabı için baba evini yıktı. Daha önce toplam 383 dönüm alanda 1. ve 2. etabı gerçekleştirilen 2 bin 688 konutluk Kuzey Yıldızı Projesi nin devamı niteliğindeki Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi Başkan Genç in baba evinin yıkımıyla başladı. Çocukluğunun ve gençliğinin geçtiği baba evine ilk kepçeyi vuran Başkan Genç, Anılarımızı yıkıyoruz ancak daha yaşanabilir yeni bir şehir inşa edeceğiz dedi.
“ÖNCÜLÜK EDİYORUZ”
Türkiye nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Kuzey Yıldızı Projesi nin 3. etabını başlattıklarını belirten Genç, Kentsel dönüşüm aslında bir zihniyet ve şehrin dönüşümü ile birlikte yeni bir neslin inşasına da önemli katkı sağlayan bir dönüşümdür. Bugün çocukluğumuzun geçtiği Yeni Mahallemizdeki baba evi olarak kullanılan evimizin yıkımını gerçekleştiriyoruz. Yaşanabilir şehirleri inşa edebilmek için kendi evimizi yıkarak öncülük ediyoruz diye konuştu.
“HEDEF, ŞEHİRCİLİKTE MARKA OLMAK”
Canik halkının da kentsel dönüşüme katkı sağladığına işaret eden Genç, Projenin ilk etabın oluşmasında halkımızın önemli katkıları olmuştur. 1. etabı yüzde 87 kabulle gerçekleştirdik. 2. etabı da aynı şekilde tamamladık. Şimdi 3. etabımızı 87 dönümlük bu arazimizde başlatıyoruz. İnşallah burada yeni bir şehir inşa edeceğiz. Otoparkları, alışveriş merkezleri, sosyal donatıları, lüks konutları ile yeni bir şehir. Böylece Samsun un şehircilikte marka olmasına önemli katkı sağlıyoruz şeklinde konuştu.
“İLKLERİN BELEDİYESİYİZ”
Kentsel dönüşümün Türkiye nin pek çok yerinde yapıldığını ancak Canik te yerinde dönüşüm yaptıklarını ifade eden Genç, Bu bakımdan Karadeniz de tektir. TOKİ nin tip projelerini değiştirerek yeni projeler hayata geçiren ilk belediyeyiz. Burada inşallah Emlak Konut la ortaklaşa yeni bir yaşam alanı kuracağız ve üstüne de şehrin merkezi olacak ve şehrin elit tabakasının yaşayabileceği modern bir şehir inşa edeceğiz. Canik in merkez olmasını pekiştireceğiz ifadelerini kullandı.
“ANILARI YIKIYORUZ AMA YENİ ŞEHİR YAPIYORUZ”
Canik in artık Türkiye nin gözbebeği haline geldiğine vurgu yapan Genç, şunları söyledi: Biz son 10 yılda işadamlarını ilçemize çekerek, 2.5 milyar lira yatırımla şehrin kalkınmasına gelişmesine katkıda bulunarak da önemli bir dönüşüm gerçekleştirdik. İlk çocukluğumuzun, gençliğimizin geçtiği, hatta belediye başkanlığımızın ilk zamanlarında 5 yıl geçirdiğimiz bu evimizin yıkımını gerçekleştiriyoruz. Tabi eski anılarımızı yıkıyoruz ama yerine daha yaşanabilir bir şehir inşa etmek için feda ediyoruz.
İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda dağa evet yazdılar

1 Samsun'da dağa 'evet' yazdılar

Karadenizde amatör balıkçıların tehlikeli balık avı

2 Karadeniz'de amatör balıkçıların tehlikeli balık avı

Çiftlik Caddesinde hayatı durduran an

3 Çiftlik Caddesi'nde hayatı durduran an

Samsunda bugün okullar tatil mi edildi

4 Samsun'da bugün okullar tatil mi edildi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunda

5 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Onlar teröristlerin dostu

6 Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç: 'Onlar teröristlerin dostu'

Kehanete bakın

7 Kehanete bakın!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunda

8 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

BAŞKAN SÖZ VERDİ

9 BAŞKAN SÖZ VERDİ

Muhteşem manzara

10 Muhteşem manzara