AŞK CİNAYETİNE ÇİFTE MÜEBBET

Samsun da 19 yıl önce boğularak öldürüldükten sonra yakılıp mısır tarlasına gömülen 3 çocuk babası çobanın ölümüyle ilgili tutuklanan karısı ile birlikte 2 kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi\r\n

AŞK CİNAYETİNE ÇİFTE MÜEBBET
Samsun un Tekkeköy İlçesi nde boğularak öldürüldüğü ve cesedinin yakılıp mısır tarlasına gömüldüğü 19 yıl sonra ortaya çıkan çobanın eşi ile olayı gerçekleştirdiği iddia edilen şimdiki kocası ve kardeşi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.
SORUŞTURMA DERİNLEŞTİ
Tekkeköy İlçesi Kutlukent Çırakman Mahallesi nde çobanlık yapan 3 çocuk babası 31 yaşındaki Şaban B nin ailesi, 30 Ekim 1996 tarihinde kaybolduğuna dair jandarmaya müracaatta bulundu. Kayıp başvurusundan sonra geçen 18 yıl içinde Şaban B den bir daha haber alınamadı. Şaban B nin eşi Habibe (48), daha sonra aynı mahallede oturan Mehmet E. (45) ile evlendi. Tekkeköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, olayın peşini bırakmadı. Jandarma olayın cinayet olma ihtimali üzerinde durarak, soruşturmayı derinleştirdi. 
VİCDAN AZABI ÇEKTİ 
Habibe E. ile evlenen Mehmet E nin kardeşi Musa E. (41), jandarmanın da sıkıştırması üzerine vicdan azabı çektiğini söyleyerek, Şaban B yi olay günü eşi Habibe nin evden dışarı gönderdiğini anlatarak, Ağabeyim Mehmet E. ile Şaban B yi otomobile aldık. Ben aracı kullanırken ağabeyim de Şaban B yi eliyle boğarak öldürdü. Daha sonra birlikte mısır tarlasına gömdük. Eşi Habibe nin de bu olaylardan bilgisi vardı iddiasında bulundu.
ÜÇÜ DE TUTUKLANDI
Olayla ilgili Habibe E., Mehmet E. ve Musa E., Tekkeköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gözaltına alındı. Musa E nin  gösterdiği mısır tarlasında iş makinesi ile yapılan kazıda 19 yıl önce öldürülerek gömülen Şaban B nin cesedi bulundu. 12 Kasım 2014 tarihinde Samsun Adliyesi ne sevk edilen 3 şüpheli, tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi ne gönderildi. 
İDDİANAME HAZIR 
Soruşturmayı yürüten savcı dava ile ilgili iddianameyi hazırlayarak Mehmet E. ile Habibe E nin Türk Ceza Kanunu nun (TCK) 82/1-a maddeleri gereği her ikisinin de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, olayın ortaya çıkmasını sağlayan Musa E ye ise TCK 82/1-a, 38/3 maddesi gereği 20 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.  Söz konusu davanın 10 Mart 2015 tarihinde Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi nde görüleceği öğrenildi.

İHA 


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

1 Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

Samsun'da alkollü mekan yandı

2 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

3 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

4 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Yankaya bakalım mı bankaya?..

6 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

7 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

8 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

9 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Elini kıyma makinesine kaptırdı

10 Elini kıyma makinesine kaptırdı