Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

AŞK CİNAYETİNE ÇİFTE MÜEBBET

Samsun da 19 yıl önce boğularak öldürüldükten sonra yakılıp mısır tarlasına gömülen 3 çocuk babası çobanın ölümüyle ilgili tutuklanan karısı ile birlikte 2 kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi\r\n

AŞK CİNAYETİNE ÇİFTE MÜEBBET
Samsun un Tekkeköy İlçesi nde boğularak öldürüldüğü ve cesedinin yakılıp mısır tarlasına gömüldüğü 19 yıl sonra ortaya çıkan çobanın eşi ile olayı gerçekleştirdiği iddia edilen şimdiki kocası ve kardeşi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.
SORUŞTURMA DERİNLEŞTİ
Tekkeköy İlçesi Kutlukent Çırakman Mahallesi nde çobanlık yapan 3 çocuk babası 31 yaşındaki Şaban B nin ailesi, 30 Ekim 1996 tarihinde kaybolduğuna dair jandarmaya müracaatta bulundu. Kayıp başvurusundan sonra geçen 18 yıl içinde Şaban B den bir daha haber alınamadı. Şaban B nin eşi Habibe (48), daha sonra aynı mahallede oturan Mehmet E. (45) ile evlendi. Tekkeköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, olayın peşini bırakmadı. Jandarma olayın cinayet olma ihtimali üzerinde durarak, soruşturmayı derinleştirdi. 
VİCDAN AZABI ÇEKTİ 
Habibe E. ile evlenen Mehmet E nin kardeşi Musa E. (41), jandarmanın da sıkıştırması üzerine vicdan azabı çektiğini söyleyerek, Şaban B yi olay günü eşi Habibe nin evden dışarı gönderdiğini anlatarak, Ağabeyim Mehmet E. ile Şaban B yi otomobile aldık. Ben aracı kullanırken ağabeyim de Şaban B yi eliyle boğarak öldürdü. Daha sonra birlikte mısır tarlasına gömdük. Eşi Habibe nin de bu olaylardan bilgisi vardı iddiasında bulundu.
ÜÇÜ DE TUTUKLANDI
Olayla ilgili Habibe E., Mehmet E. ve Musa E., Tekkeköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gözaltına alındı. Musa E nin  gösterdiği mısır tarlasında iş makinesi ile yapılan kazıda 19 yıl önce öldürülerek gömülen Şaban B nin cesedi bulundu. 12 Kasım 2014 tarihinde Samsun Adliyesi ne sevk edilen 3 şüpheli, tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi ne gönderildi. 
İDDİANAME HAZIR 
Soruşturmayı yürüten savcı dava ile ilgili iddianameyi hazırlayarak Mehmet E. ile Habibe E nin Türk Ceza Kanunu nun (TCK) 82/1-a maddeleri gereği her ikisinin de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, olayın ortaya çıkmasını sağlayan Musa E ye ise TCK 82/1-a, 38/3 maddesi gereği 20 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.  Söz konusu davanın 10 Mart 2015 tarihinde Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi nde görüleceği öğrenildi.

İHA 


EN ÇOK OKUNANLAR

Karadenizin merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

1 Karadeniz'in merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

Samsunda Cumhuriyet Yürüyüşü iptal

2 Samsun'da Cumhuriyet Yürüyüşü iptal

Trabzonspor Başkanı Ustadan Samsunspora destek sözü

3 Trabzonspor Başkanı Usta'dan Samsunspor'a destek sözü

Samsun Havalimanı bakıma alınacak

4 Samsun Havalimanı bakıma alınacak

Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

5 Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylüden yerel medyaya başka yaygın medyaya başka

6 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü'den yerel medyaya başka yaygın medyaya başka

Samsun dahil 9 kentte abla operasyonu

7 Samsun dahil 9 kentte 'abla' operasyonu

Samsunda cami eylemi

8 Samsun'da cami eylemi!

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren En büyük acıyı biz yaşadık

9 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: En büyük acıyı biz yaşadık

Samsunda dev DAEŞ operasyonu Çok sayıda gözaltı var

10 Samsun'da dev DAEŞ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var