KORTLARIN PRENSESİ GERİ DÖNÜYOR

Samsun tenisinin 1 numarası Seven Oral, uzun bir ayrılığın ardından kortlara geri dönüyor. 7 yaşında başladığı tenis sporunda sayısız Türkiye şampiyonlukları elde eden genç raket, hedeflerini bir bir sıralarken yakın zamanda tenis ve futbol üzerine yapaca

KORTLARIN PRENSESİ GERİ DÖNÜYOR
HEDEFLERİNİ AÇIKLADI 
Seven Oral... 7 yaşında tenise el atan genç raket, uzun bir ayrılığın ardından kortlara geri dönüyor. Yeniden teniste adından söz ettirecek başarılara imza atabilmek için kolları sıvayan Seven Oral ın kendine güveni tam. İstanbul Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu nda antrenörlük eğitimini sürdüren başarılı sporcu ile Samsun tatili sırasında kısa bir söyleşi yaptık. 
TENİSTEN NEDEN UZAKLAŞTI ? 
Öğreniminin çok sevdiği tenisin önünü geçtiğini ancak yeniden geri dönüş yaptığını ifade eden Seven Oral, şunları söyledi: İstanbul a gitmemle beraber üniversite, tenisin zorunlu olarak önüne geçmiş oldu. Zorunlu diyorum çünkü; yanlış antrenman progragmından dolayı tekniğimde bir problem oluştu. Aslında bu sakatlık değil, psikilojik bir his kaybıydı. Etkili forehandlerimi vuramamaya başladım ve bundan dolayı teknik değiştirmek zorunda kaldım.  
ANTALYA DA TURNUVAYA KATILIYOR 
Bu da benim zamanımı aldı. Ama şu anda kendimi toparladım. Şimdi Antalya Kayabelek Riuda katılacağım 10 bin dolarlık turnuvaya hazırlanıyorum. Aynı zamanda 16 Şubat ta Gençlik ve Spor Bakanlığı nın organize ettiği üniversitelerarası turnuvada da oynayacağım. Tenise geri dönmenin yanı sıra beni müthiş heyecanlandıran ve mutlu eden bir gelişmenin daha müjdesini veriyorum. Tenis dışında futbola olan ilgim çok fazla.  
TV PROGRAMI HAZIRLAYACAK 
Marmara Üniversitesi antrenör bölümü öğrencisi olmamın futbol bilgime çok şey katacağını düşünüyorum. İnşallah kısa bir süre içinde de futbolun tüm inceliklerini öğrenmiş olup kendimi bu alanda geliştirmiş olacağım. Ve o zaman tenis ve dış yapımını üstleneceğim televizyon sektöründe tasarladığım futbol programıyla ilgili projelerimi hayata geçirmeyi planlıyorum. Bu da beni heyacanlandırıyor.  
HER ŞEYİN BİR BEDELİ VAR 
Aynı anda bir çok kategoride yarışıyor olmanın elbette bir bedeli var. Bunun için hem psikolojik hem de fiziksel olarak çok güçlü olmam gerekiyor. Bu noktada ailemin bana verdiği inanılmaz desteğe teşekkür ediyorum. İleri de hedeflerimden biri de genç nesillere tenisi öğretmek. Edindiğim bilgileri gelecek genç nesillere öğretmenin çok güzel bir duygu olacağını düşünüyorum.


EN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsun'a gelecek yolcuların iptal isyanı

2 Samsun'a gelecek yolcuların iptal isyanı

Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

3 Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

4 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

5 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

6 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

7 Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

Yaşam savaşını kaybetti

8 Yaşam savaşını kaybetti

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

9 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Cemal Safi'ye son görev

10 Cemal Safi'ye son görev