Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Bursa’da 1 yılda 47 cinayet 1’i faili meçhul

Bursa’da 2014 yılında polis bölgesinde 47 cinayet işlenirken, bu olaylarla alakalı 66 şüpheli adalete teslim edildi. Ayrıca 2014 yılında faili meçhul olan 1 cinayeti aydınlatılması için polisin çalışmaları sürüyor.

Bursa’da 1 yılda 47 cinayet 1’i faili meçhul
Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü 2014 yılında yaptığı çalışmaları açıkladı. Emniyetin verilerine göre, 2014 yılında cinayet olayında azalma görüldü. 2013 yılında 60 kişi öldürülürken, 2014 yılında bu sayı ise 47’ye düştü. Cinayet olayına karışan 66 kişi, polis ekipleri tarafından sevk edildiği mahkemece tutuklandı. 2013 yılında ise 90 kişi tutuklanmıştı. 2014 yılında cinayet olayına karışan şahıslardan 33 adat tabanca, 6 adet av tüfeği, 27 adet kesici ve delici alet ile 112 adet havai fişek ele geçirildi. 2013 yılında ise 11 adet tabanca, 3 adet av tüfeği ile 18 adet kesici ve delici alet ele geçirilmişti.
TEK FAİLİ MEÇHUL OTOBANDAKİ CİNAYET
Polis ekipleri, 3 Ekim 2014 Cuma günü, ensesinden vurularak otobana atılan E.A.’nın cinayetini aydınlatmak için çalışmalarını sürdürüyor.Polis ekipleri ayrıca geçen yıldan kalan cinayetler için de dosyayı açık tutuyor. 10 Temmuz 2013 gecesi merkez Osmangazi ilçesi Demirtaş Mahallesi Taş Ocakları yakınlarında ölü olarak bulunan F.T. ve 9 Eylül 2013 Pazartesi günü Misi Köyü’nde iki katlı evinin zemin kattaki merdiven girişinde merdivenlerden düşmüş olarak bulunan 80 yaşındaki M.A.Ö.’nün olayını aydınlatmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Bursa daki cinayet olaylarında 2013 yılı içerisindeki olaylarda 2012 yılına göre yüzde 6 artış gösterirken, 2014 yılında ise 2013 yılına göre yüzde 5 azalma görüldü. Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Bilgi İşlem Ar-Ge Büro Amirliği bünyesinde kurulan görüntü izleme birimiyle il genelinde meydana gelen asayiş olayların aydınlatılması da sağlanıyor. Ekipler, faillerin belirlenmesi, olayların meydana geliş şekilleri, bölgelerde meydana gelen olayların benzerlikleri konusunda sıkı çalışıyor. Görüntü izleme birimi, olay yerinin yakın ve uzak çevresinden alınan kamera görüntülerini izliyor ve karşılaştırıyor.
BURSA DAKİ HIRSIZLIK ORANLARI DÜŞTÜ
Emniyetten alınan bilgiler göre, Bursa da 2014 yılı içerisinde hırsızlık olaylarında evden, iş yerinden, otodan, kapkaç ve yankesicilik suçlarında da belirgin bir azalma görüldü. Hırsızlık olaylarında 2013 yılında yüzde 8 artış gözlenirken 2014 yılında yüzde 13 oranında azalma meydana geldi. Vatandaşların hem can hem mal güvenliğinin en fazla risk altında olduğu evden hırsızlık olaylarında alınan etkin önlemlerle yüzde 29 oranında bir azalma sağlandı. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunsporda arayış başladı

1 Samsunspor: Samsunspor'da arayış başladı

Samsunspor Erkurt Tutu yeniden aday

2 Samsunspor: Erkurt Tutu yeniden aday

Samsunspor Kaderleri yeni ekipte

3 Samsunspor: Kaderleri yeni ekipte

Samsun Haber Samsunda FETÖden tutuklu 6 iş adamı tahliye oldu

4 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'den tutuklu 6 iş adamı tahliye oldu

Samsun Haber Samsunda markete silahlı soygun

5 Samsun Haber: Samsun'da markete silahlı soygun

Samsun Haber Samsunda stadyumda dev iftar

6 Samsun Haber: Samsun'da stadyumda dev iftar

Samsunspor Ve söz başkanda

7 Samsunspor: ...Ve söz başkanda

Samsun Haber Samsunun o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

8 Samsun Haber: Samsun'un o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Samsunspor Beklenen oldu Özköylüyle yollar ayrıldı

9 Samsunspor: Beklenen oldu! Özköylü'yle yollar ayrıldı

CHPnin iftar çadırına yoğun ilgi

10 CHP'nin iftar çadırına yoğun ilgi