Samsun'a 11.2 milyon lira

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'ın girişimiyle Samsun'daki sel felaketinin yaralarının sarılması için Maliye Bakanlığı'ndan Samsun İl Özel İdaresi'ne 11.2 milyon lira kaynak aktarılacak

Samsun'a 11.2 milyon lira

\n  

\n
\n Samsun ve ilçelerinde, Temmuz ayında yaşanan sel felaketi sonrası oluşan zararın telafisi için, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın girişimiyle, Maliye Bakanlığı hesabından Samsun İl Özel İdaresi'ne 11.2 milyon lira aktarılacağı öğrenildi. 
\n
\n  
\n
\n DAHA ÖNCE AÇIKLAMIŞTI
\n
\n Temmuz ayında il genelinde yaşanan sellerde birçok iş yeri ve konut zarar görmüş, selin yaşandığı gün Bakan Suat Kılıç da bölgeye gelerek incelemelerde bulunmuştu. Aynı günlerde sel felaketinin sebep olduğu hasarlara ilişkin açıklamalarda bulunan Kılıç, ''Samsun'da doğal afetin neticesinde hasar gören konut sayısı 367, hasar gören iş yeri sayısı 333, imalatlarda kullanılan depoların adeti 138, 3 cami, 1 okul, 1 spor solunu ve çok sayıda köprü hasar görmüş durumda. Bütün bu hasarları ortadan kaldırmak, yaraları sarmak için gayretli çalışmalar yürütülüyor'' diye konuşmuştu. İlk etapta Başbakanlık'tan Samsun Valiliği'ne 2,5 milyon lira gönderildiğini söyleyen Kılıç, bu ödeneklerin devam edeceğini, hasar gören iş yerleri ve konutlarla ilgili tespitlerin devam edeceğini aktarmıştı. Selin ardından bütün ihtimallerin, bütün kaygıların, akıllara düşen bütün soruların enine boyuna devletin kurumları tarafından değerlendirileceği yönünde açıklamalarda bulunan Bakan Kılıç, yapılması gerekenlerin harfiyen yerine getirileceğini vurgulamıştı. 
\n
\n  
\n
\n BAKANLAR KURULU'NA TAŞIDI
\n
\n Edinilen bilgiye göre, Bakan Kılıç bu açıklamalarının ardından bölgede yaşanan sel felaketinin zararının telafisi için, zararın tespit edilmesi yönündeki durumu Bakanlar Kurulu'na taşıdı. Zarar ziyan raporlarını Bakanlar Kurulu'na sunan Bakan Kılıç, hasarın telafisi yönünde karar alınmasını da sağladı. Bakan Kılıç'ın girişimiyle Samsun'un köylerindeki yolların, menfezlerin, köprülerin, kanalizasyon ve içme suyu hatlarında oluşan yıkımların telafisi için 11,2 milyon lira, Maliye Bakanlığı'ndan İl Özel İdaresi hesabına aktarılacak. 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki korkunç cinayet kamerada! İşte kan donduran anlar

1 Samsun'daki korkunç cinayet kamerada! İşte kan donduran anlar

14 Aralık Cuma Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

2 14 Aralık Cuma Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

Samsunlu tiyatrocuya gözyaşlarıyla veda

3 Samsunlu tiyatrocuya gözyaşlarıyla veda

Samsun'da korkunç kaza! Otomobil alev alev yandı

4 Samsun'da korkunç kaza! Otomobil alev alev yandı

Sakaryaspor-Samsunspor maçına formda hakem

5 Sakaryaspor-Samsunspor maçına formda hakem

İYİ Parti-CHP'den Samsun'da güç birliği! 'Büyükşehir'i alacağız

6 İYİ Parti-CHP'den Samsun'da güç birliği! 'Büyükşehir'i alacağız

Sorun var mı kaptan?

7 Sorun var mı kaptan?

Muhammet Beşir'den kötü haber

8 Muhammet Beşir'den kötü haber

Misafir tribün kapalı gişe

9 Misafir tribün kapalı gişe

Başkan İsmail Uyanık'tan taraftara sıcak ilgi

10 Başkan İsmail Uyanık'tan taraftara sıcak ilgi