X Reklamı Kapat

CANİK BELEDİYE BİNASINA HAYRAN KALDILAR

“Genç Değerler Milli Değerler ile Buluşuyor Projesi” kapsamında 30 Türk genci ile Canik Belediye Başkanı Osman Genç’i ziyaret eden Belçika Turkuaz VZW Derneği Başkanı Salih Çalışkan, belediye binasına hayran kaldı. \r\n

CANİK BELEDİYE BİNASINA HAYRAN KALDILAR
Belçika Turkuaz VZW Derneği ile Amasya Kültür ve Eğitim Derneği (AKED) tarafından hazırlanan Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı destekli Genç Değerler Milli Değerler ile Buluşuyor Projesi kapsamında Belçika dan gelen 30 Türk genci Canik Belediye Başkanı Osman Genç i ziyaret etti. Yurt dışında yaşayan 16-22 yaş aralığında, eğitimine devam eden gençlerin Türkiye ile bağlarını güçlendirmek adına, kendi öz kültürlerini yerinde tanımaları amacıyla düzenlenen proje kapsamında gezen gençler ile Belçika Turkuaz VZW Derneği Başkanı Salih Çalışkan, Canik Belediyesi’ne hayran kaldı. Çalışkan, Canik Belediyesi’nin binası ve sistemi ile Avrupa’nın bile üstünde olduğunu söyledi.
CANİK İN FAHRİ TEMSİLCİLERİ
Öğrencilerle birlikte binayı gezen ve belediyenin işleyişi hakkında Başkan Genç’ten bilgi alan Turkuaz VZW Derneği Başkanı Salih Çalışkan, Avrupa’da dahi Canik Belediyesi gibi bir belediyenin olmadığına işaret etti. Kendilerini Belçika da Canik in fahri temsilcisi olarak ilan ettiklerini belirten Çalışkan, “Binasıyla, farklı birimleriyle ve teknolojik sistemleriyle gerçekten son derece modern bir belediye ortaya çıkarmışsınız. Canik’i böyle bir belediyeye kavuşturduğunuz için tebrik ederiz. Avrupa’da bir çok yeri gezdim, böyle bir belediye görmedim” dedi. Çalışkan, Başkan Osman Genç i Belçika ya da davet etti.
“EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ GENÇLERİMİZ”
Öğrencilerle sohbet eden ve dünyanın bilişim çağında olduğuna dikkat çeken Başkan Osman Genç, Ülkemizin yeraltı zenginlikleri çok fazla yok. Dolayısıyla bizim için en önemli şey Ar-Ge ve bilgidir. İnovasyona önem vermeli ve kendimizi sürekli yenilemeliyiz. Ancak gelecek adına kendimizi yenilerken milli ve manevi değerlerimizden asla ödün vermemeliyiz. Yeni Dünya ve Yeni Türkiye de şehrimizi geleceğe değerlerimizle birlikte taşımalıyız. Bu ülkenin en büyük gücü olan gençlerimize milli ve manevi değerlerimizi aşılayarak yükselmeliyiz dedi.
“EVRENSEL BELEDİYECİLİK”
Canik in tarihinden de bahseden Başkan Genç, Şehirlerin yarıştığı bir yüzyıldayız. Dolayısıyla artık belediyeler de evrensel düşünmek zorunda. Biz de bu manada Canik Belediyesi olarak evrensel belediyecilik yapıyoruz. Bizim manevi yakınlığımız bulunan Bangladeş ve Suriye de o ülkelerin insanlarının yanında olduk. Bangladeş te biri şadırvan olmak üzere 10 su kuyusu açtık. Yine Suriye deki kardeşlerimize iki yıldır gıda yardımında bulunuyoruz. Çünkü bizim medeniyet anlayışımız bunu gerektiriyor. Bu manada yurt dışında bulunan Türk gençlerimizin de ülkemize gelerek manevi değerlerimizi yakından hissetmeniz geleceğimiz adına çok önemli. Bir millet, bir ülke ancak manevi değerleriyle birlikte geleceğe taşınabilir diye konuştu.
Başkan Genç, ziyaret sonunda Çalışkan a Canik Belediyesi tarafından bastırılan Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik adlı kitabı hediye etti. Ziyarete Amasya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Bahçıvan ile Amasya Kültür ve Eğitim Derneği Vildan Güneş Aygün de katıldı.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Sürpriz isimler yolda

1 Sürpriz isimler yolda

Samsunda patpat kazası 1 ölü, 1 yaralı

2 Samsun'da patpat kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsunda suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

3 Samsun'da suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

Samsunda tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

4 Samsun'da tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

Yeni stat herkesi büyüledi

5 Yeni stat herkesi büyüledi

Futbolcular şaştı kaldı

6 Futbolcular şaştı kaldı

Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden sıcak uyarısı

7 Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden 'sıcak' uyarısı

Samsunda hastaneden dönerken kaza geçirdiler, tedaviyi kabul etmediler

8 Samsun'da hastaneden dönerken kaza geçirdiler, tedaviyi kabul etmediler

Deaflympics Samsun 2017 Plaj Voleybolu müsabaka sonuçları

9 Deaflympics Samsun 2017 Plaj Voleybolu müsabaka sonuçları

Samsunspor 3 veya 4 maç oynayacak

10 Samsunspor 3 veya 4 maç oynayacak