CANİK BELEDİYE BİNASINA HAYRAN KALDILAR

“Genç Değerler Milli Değerler ile Buluşuyor Projesi” kapsamında 30 Türk genci ile Canik Belediye Başkanı Osman Genç’i ziyaret eden Belçika Turkuaz VZW Derneği Başkanı Salih Çalışkan, belediye binasına hayran kaldı. \r\n

CANİK BELEDİYE BİNASINA HAYRAN KALDILAR
Belçika Turkuaz VZW Derneği ile Amasya Kültür ve Eğitim Derneği (AKED) tarafından hazırlanan Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı destekli Genç Değerler Milli Değerler ile Buluşuyor Projesi kapsamında Belçika dan gelen 30 Türk genci Canik Belediye Başkanı Osman Genç i ziyaret etti. Yurt dışında yaşayan 16-22 yaş aralığında, eğitimine devam eden gençlerin Türkiye ile bağlarını güçlendirmek adına, kendi öz kültürlerini yerinde tanımaları amacıyla düzenlenen proje kapsamında gezen gençler ile Belçika Turkuaz VZW Derneği Başkanı Salih Çalışkan, Canik Belediyesi’ne hayran kaldı. Çalışkan, Canik Belediyesi’nin binası ve sistemi ile Avrupa’nın bile üstünde olduğunu söyledi.
CANİK İN FAHRİ TEMSİLCİLERİ
Öğrencilerle birlikte binayı gezen ve belediyenin işleyişi hakkında Başkan Genç’ten bilgi alan Turkuaz VZW Derneği Başkanı Salih Çalışkan, Avrupa’da dahi Canik Belediyesi gibi bir belediyenin olmadığına işaret etti. Kendilerini Belçika da Canik in fahri temsilcisi olarak ilan ettiklerini belirten Çalışkan, “Binasıyla, farklı birimleriyle ve teknolojik sistemleriyle gerçekten son derece modern bir belediye ortaya çıkarmışsınız. Canik’i böyle bir belediyeye kavuşturduğunuz için tebrik ederiz. Avrupa’da bir çok yeri gezdim, böyle bir belediye görmedim” dedi. Çalışkan, Başkan Osman Genç i Belçika ya da davet etti.
“EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ GENÇLERİMİZ”
Öğrencilerle sohbet eden ve dünyanın bilişim çağında olduğuna dikkat çeken Başkan Osman Genç, Ülkemizin yeraltı zenginlikleri çok fazla yok. Dolayısıyla bizim için en önemli şey Ar-Ge ve bilgidir. İnovasyona önem vermeli ve kendimizi sürekli yenilemeliyiz. Ancak gelecek adına kendimizi yenilerken milli ve manevi değerlerimizden asla ödün vermemeliyiz. Yeni Dünya ve Yeni Türkiye de şehrimizi geleceğe değerlerimizle birlikte taşımalıyız. Bu ülkenin en büyük gücü olan gençlerimize milli ve manevi değerlerimizi aşılayarak yükselmeliyiz dedi.
“EVRENSEL BELEDİYECİLİK”
Canik in tarihinden de bahseden Başkan Genç, Şehirlerin yarıştığı bir yüzyıldayız. Dolayısıyla artık belediyeler de evrensel düşünmek zorunda. Biz de bu manada Canik Belediyesi olarak evrensel belediyecilik yapıyoruz. Bizim manevi yakınlığımız bulunan Bangladeş ve Suriye de o ülkelerin insanlarının yanında olduk. Bangladeş te biri şadırvan olmak üzere 10 su kuyusu açtık. Yine Suriye deki kardeşlerimize iki yıldır gıda yardımında bulunuyoruz. Çünkü bizim medeniyet anlayışımız bunu gerektiriyor. Bu manada yurt dışında bulunan Türk gençlerimizin de ülkemize gelerek manevi değerlerimizi yakından hissetmeniz geleceğimiz adına çok önemli. Bir millet, bir ülke ancak manevi değerleriyle birlikte geleceğe taşınabilir diye konuştu.
Başkan Genç, ziyaret sonunda Çalışkan a Canik Belediyesi tarafından bastırılan Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik adlı kitabı hediye etti. Ziyarete Amasya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Bahçıvan ile Amasya Kültür ve Eğitim Derneği Vildan Güneş Aygün de katıldı.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

1 Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

Samsunspor'da Chibuike sürprizi

2 Samsunspor'da Chibuike sürprizi

Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

3 Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu: 'Değişik kadroyla çıktım'

4 Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu: 'Değişik kadroyla çıktım'

Başbakan'dan 'asgari ücret' açıklaması

5 Başbakan'dan 'asgari ücret' açıklaması

Ameliyat sonrası ilk kez görüntülendi

6 Ameliyat sonrası ilk kez görüntülendi

ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun: 'Bu kuruldan hayırlı sonuç çıkmaz'

7 ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun: 'Bu kuruldan hayırlı sonuç çıkmaz'

Samsunspor taraftarı galibiyetin mimarıydı

8 Samsunspor taraftarı galibiyetin mimarıydı

Ahmet Arıman 23 yaşındaki sevgilisi Kader Kaynak ile evlendi

9 Ahmet Arıman 23 yaşındaki sevgilisi Kader Kaynak ile evlendi

Samsun dahil 46 ilde operasyon: 508 gözaltı

10 Samsun dahil 46 ilde operasyon: 508 gözaltı