SAMSUN A 100. YIL VİZYONU

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atatürk ün Samsun a çıkışının 100. yıl dönümünün hazırlıklarını yaptıklarını belirterek, 2019 un Samsununu şekillendirmek gibi bir vizyon, sorumluluk taşıyoruz dedi\r\n

SAMSUN A 100. YIL VİZYONU
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  Atatürk ün Samsun a çıkışınn 100. yıldönümü olan 2019 un kentini şekillendirmek gibi bir vizyon ve sorumluluk taşıdıklarını söyledi.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum Belediye Başkanı İshak  Taşçı nın düzenlediği birliktelik ve iş birliği kahvaltısına katıldı.  Yılmaz, Karadeniz Bölgesi nin en uzun sahilinin bulunduğu Atakum ilçesinin hayata geçirecekleri projelerle estetik değeri yüksek ve görsel zenginliğe sahip bir ilçe haline geleceğini söyledi. Sahil yolu projesi tamamlandığında Adnan Menderes Bulvarı nı araç trafiğine ve otopark işgallerine kapatıp tamamen yayaların istifadesine sunacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, Kurupelit Marinası ve yolcu iskelesinin de devreye girmesiyle Atakum un Samsun un imajı haline geleceğini kaydetti.
HEDEF 2019
Türkiye nin kuruluşunun 100. yıl dönümü olan 2023 ile ilgili hedeflerinin yanında Samsun un da 2019 gibi önemli bir hedefinin bulunduğunu hatırlatan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun un da Atatürk ün Samsun a çıkışının ve milli mücadelenin ilk adımını attığı şehir olması sebebiyle ayrı bir hedefi var. 2019, Büyük Önder in şehrimize gelişinin 100. yıl dönümü. Biz şuan şehrimizi Atatürk ün Samsun a çıkışının 100. yıl dönümünün aslında hazırlıklarını yaptığımız bir yönetsel devreyi yaşıyoruz. O bakımdan bizim bu dönemimiz, çok önemli. Onun için 5. kez aday oldum. 2019 un Samsununu şekillendirmek gibi bir vizyon, sorumluluk taşıyoruz. Zaman su gibi akıp gidiyor. 2019 a giden sürecin temel parametrelerini çok iyi analiz edip, benimseyip enerjimizi bu hedeflere yoğunlaştırıyoruz diye konuştu.
ARAÇTAN TEMİZLENECEK
Başkan Yılmaz estetiği bozan herşeyle mücadele edeceklerini belirterek, Taflan ve Çatalçam daki alt yapı hizmetlerini önümüzdeki süreçte bitireceğiz. Raylı sistem de hayata geçtiğinde insanlar orayı yaz kış kullanır hale gelecek. Sahildeki işletmelerin otopark işgalini bir süre sonra sona erdireceğiz. Çünkü burayı tüm halkımızın parası ile yapıyoruz. Bu oto parkları kural tanımazlar işgal ediyorsa bu kul hakkıdır. Bu bulvarı arabaların cenneti olsun diye değil, insanların cenneti olsun diye yapıyoruz. Araç trafiğinden tıkış tıkış olsun, insanlar kullanamaz hale gelsin istemiyoruz. İşletmelere kendi otopark alanlarını oluşturmalarını istedik. Ancak bunu yerine getirmeyip sahil yolunu işgal etmeyi sürdürüyorlar. Bir süre sonra bu işi bitirecek, araç giriş çıkışını engelleyeceğiz.  İnsanların deniz taşıtlarından maksimum düzeyle istifade edebilmeleri ve yolculuk yapabilmeleri için Çobanlı kavşağına iskele yapımına başlayacağız. Kurupelit Marinası yla da çevresini ihya edeceğiz.  
YILMAZ A ÖVGÜ
Kahvaltılı toplantının ev sahibi Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı is Büyükşehir Belediyesi ile işbirliğine büyük önem verdiklerini belirterek, bunu sürdüreceklerini belirtti. Başkan Taşçı, Her zaman söylüyorum. Büyükşehir Belediyesi, bizim ağabeyimiz. Başkanımız da bizim inandığımız, güvendiğimiz ve tecrübesinden istifade ettiğimiz bir büyüğümüzdür. Belediyecilik anlamında Türkiye de başarılı belediye başkanlarımızdan da bir tanesidir. Bu hususta bilginize, ilginize, donanımınıza güveniyoruz. Biz de Atakum Belediyesi olarak yapacağımız çalışmalarda sizlerin hizmet yolunda açmış olduğunuz büyük bayrağı sizlerle birlikte biz de ilçemizde dalgalandırmak istiyoruz. Çünkü halkımızın bu Türk birlikteliklere ihtiyacı var. Sizden faydalanarak ilçemize güzel hizmetler yapmakta da kararlıyız dedi.
Kahvaltıya Büyükşehir Belediye  Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın yanı sıra Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Büyükşehir  Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Büyükşehir  Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup  Başkan Vekili Nihat Soğuk, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Yurt ve Zennube Albayrak, Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ genel müdürleri, daire başkanları, şube müdürleri, Atakum Belediye Başkan Yardımcıları Salih Livaoğlu, Mehmet Ali Karamusaoğlu, Hüseyin Şentürk ile Atakum Belediyesi nin üst düzey yöneticileri ve bürokratlarıbürokratları katıldı.


EN ÇOK OKUNANLAR

SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

1 SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

Samsunspor'da tedarikçi bulundu

2 Samsunspor'da tedarikçi bulundu

Samsunspor'dan açıklama: 'Lütfen değiştirin'

3 Samsunspor'dan açıklama: 'Lütfen değiştirin'

Karadeniz'e yeni stad

4 Karadeniz'e yeni stad

Samsunspor'da Taner Taşkın dönemi: '3. apoleti Samsun'da takacağım'

5 Samsunspor'da Taner Taşkın dönemi: '3. apoleti Samsun'da takacağım'

Samsunspor'da yeni teknik direktör imzayı atıyor

6 Samsunspor'da yeni teknik direktör imzayı atıyor

Samsunspor'da uzun mesai

7 Samsunspor'da uzun mesai

Samsun'da alkollü sürücü dehşeti: 5 yaralı

8 Samsun'da alkollü sürücü dehşeti: 5 yaralı

Enes'in sözleşmesi uzatıldı

9 Enes'in sözleşmesi uzatıldı

Atatürk'ün kayıp çantası Karadeniz'de bulundu

10 Atatürk'ün kayıp çantası Karadeniz'de bulundu