Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Akbaş tan Güler e eleştiri

Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş, Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Eyüb Güler in esnaf odalarına icra gönderdiğini ileri sürerek, Güler, aldığı makam arabasının parasını mı topluyor? dedi\r\n

Akbaş tan Güler e eleştiri
Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş, SESOB Başkanı Eyüb Güler in esnaf odalarına icra gönderdiğini iddia ederek, Birlik seçimi öncesi sayın Güler maddi durumu zayıf olan esnaf odalarına destek vereceklerini açıklamıştı. Şimdi ise bu odalara icra tebligatı göndererek eski borçlarını tahsil etmeye kalkıyor. Her şey seçimi kazanana kadar mıydı? diye konuştu.
PARAYI ARABAYA HARCADI
Akbaş açıklamasında şunları söyledi: Esnaf Odaları Birliği nin kasasındaki parayı göreve ilk geldiği gün makam arabasına harcayan Güler, şimdilerde ise bazı odalara icra gönderiyor. Bunun hiçbir şeyle izahı olamaz. Hani esnaf için gelmiştin. Hani esnaf odalarını güçlendirecektin. Hani sen değil icraatların konuşacaktı. Sayın Güler in icraatlarının konuştuğu açıkça ortada. Kendisi esnafı ve esnafın temsilcisi odaları değil, kendi birlik başkanlığı makamını düşünerek çalışıyor.  
YETİMİN HAKKI VAR
Özellikle ilçelerde görev yapan esnaf odalarının ekonomik durumlarının sıkıntılı olduğunu savunan Akbaş, Güler in yaptığı yanlışlardan geri adım atarak esnaf için çalışmasını tavsiye ediyoruz. Aksi taktirde esnaf temsilcilerinin tepkisi büyümeye devam edecektir. Göreve geldikten hemen sonra özellikle Esnaf Odaları Birliği ne ait hizmet aracını satarak makam aracı alması, esnaf camiasına yapılan en büyük yanlıştır. Esnafımız zor şartlar altında kazandığı parayı katkı payı adı altında Esnaf Odaları Birliği ne ödemektedir. Bu yatırılan paralar tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu unutmaması gerekir. Aksi taktirde bu sorumluluğu taşıyamaz” diye konuştu.
BİRLİK TARİHİNDE İLK
Akbaş, daha önce hiç bir oda başkanının borcundan dolayı icraya verilmediğini, yaşananların birlik tarihinde ilk olduğunu savunarak, şöyle konuştu: Esnaf Odaları Birliği’nin Fevzi Apaydın’ın başkanlık yaptığı dönemde birlik binası alınmıştı. Bu binanın kuruluş amacı şehir merkezinde kendi mülkü olmayan ve zor şartlar altında ayakta durmaya çalışan esnaf odalarına ücretsiz yer tahsis etmekti. Fakat sayın Güler göreve gelir gelmez iki oda başkanına haber göndererek binayı boşaltmalarını söylüyor. Güler’in asıl amacı hizmet etmek mi yoksa birlik binasını kendine tahsis etmek midir? Esnaf Odaları Birliği nin kuruluşundan bugüne kadar hiçbir oda başkanı borcundan dolayı icraya verilmemiştir. Sayın Güler’in döneminde maalesef birlik tarihinde bir ilk yaşanarak odalarımız icraya verilmiştir. Sen birlik başkanısın odaların bir derdi varsa o oda başkanlarıyla istişare ederek o odaya katkı sağlaman gerekir.” 


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Her şey sil baştan

1 Samsunspor: Her şey sil baştan

Samsun Haber Samsunda iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

2 Samsun Haber: Samsun'da iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

AK Partide teşkilatlar yenileniyor

3 AK Parti'de teşkilatlar yenileniyor

Samsunspor Samsunspor Başkanı Tutu Başarı değil biz de üzgünüz

4 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Tutu: 'Başarı' değil biz de üzgünüz

Samsunspor Centilmen Samsunspor

5 Samsunspor: Centilmen Samsunspor

Engeller kalkınca

6 Engeller kalkınca...

Orduda Gürcü kadın boğazı kesilerek öldürüldü

7 Ordu'da Gürcü kadın boğazı kesilerek öldürüldü

Samsunspor 3 hocayla 36 puan

8 Samsunspor: 3 hocayla 36 puan

Samsun Haber  Samsunda FETÖden yargılanan 5 sağlıkçı hakkında karar verildi

9 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'den yargılanan 5 sağlıkçı hakkında karar verildi

Samsunspor Vazgeçilmez isimler

10 Samsunspor: Vazgeçilmez isimler