Akbaş tan Güler e eleştiri

Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş, Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Eyüb Güler in esnaf odalarına icra gönderdiğini ileri sürerek, Güler, aldığı makam arabasının parasını mı topluyor? dedi\r\n

Akbaş tan Güler e eleştiri
Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş, SESOB Başkanı Eyüb Güler in esnaf odalarına icra gönderdiğini iddia ederek, Birlik seçimi öncesi sayın Güler maddi durumu zayıf olan esnaf odalarına destek vereceklerini açıklamıştı. Şimdi ise bu odalara icra tebligatı göndererek eski borçlarını tahsil etmeye kalkıyor. Her şey seçimi kazanana kadar mıydı? diye konuştu.
PARAYI ARABAYA HARCADI
Akbaş açıklamasında şunları söyledi: Esnaf Odaları Birliği nin kasasındaki parayı göreve ilk geldiği gün makam arabasına harcayan Güler, şimdilerde ise bazı odalara icra gönderiyor. Bunun hiçbir şeyle izahı olamaz. Hani esnaf için gelmiştin. Hani esnaf odalarını güçlendirecektin. Hani sen değil icraatların konuşacaktı. Sayın Güler in icraatlarının konuştuğu açıkça ortada. Kendisi esnafı ve esnafın temsilcisi odaları değil, kendi birlik başkanlığı makamını düşünerek çalışıyor.  
YETİMİN HAKKI VAR
Özellikle ilçelerde görev yapan esnaf odalarının ekonomik durumlarının sıkıntılı olduğunu savunan Akbaş, Güler in yaptığı yanlışlardan geri adım atarak esnaf için çalışmasını tavsiye ediyoruz. Aksi taktirde esnaf temsilcilerinin tepkisi büyümeye devam edecektir. Göreve geldikten hemen sonra özellikle Esnaf Odaları Birliği ne ait hizmet aracını satarak makam aracı alması, esnaf camiasına yapılan en büyük yanlıştır. Esnafımız zor şartlar altında kazandığı parayı katkı payı adı altında Esnaf Odaları Birliği ne ödemektedir. Bu yatırılan paralar tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu unutmaması gerekir. Aksi taktirde bu sorumluluğu taşıyamaz” diye konuştu.
BİRLİK TARİHİNDE İLK
Akbaş, daha önce hiç bir oda başkanının borcundan dolayı icraya verilmediğini, yaşananların birlik tarihinde ilk olduğunu savunarak, şöyle konuştu: Esnaf Odaları Birliği’nin Fevzi Apaydın’ın başkanlık yaptığı dönemde birlik binası alınmıştı. Bu binanın kuruluş amacı şehir merkezinde kendi mülkü olmayan ve zor şartlar altında ayakta durmaya çalışan esnaf odalarına ücretsiz yer tahsis etmekti. Fakat sayın Güler göreve gelir gelmez iki oda başkanına haber göndererek binayı boşaltmalarını söylüyor. Güler’in asıl amacı hizmet etmek mi yoksa birlik binasını kendine tahsis etmek midir? Esnaf Odaları Birliği nin kuruluşundan bugüne kadar hiçbir oda başkanı borcundan dolayı icraya verilmemiştir. Sayın Güler’in döneminde maalesef birlik tarihinde bir ilk yaşanarak odalarımız icraya verilmiştir. Sen birlik başkanısın odaların bir derdi varsa o oda başkanlarıyla istişare ederek o odaya katkı sağlaman gerekir.” 


EN ÇOK OKUNANLAR

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

1 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Adana'da ahır yangını

2 Adana'da ahır yangını

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

3 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

4 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

5 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

6 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

7 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

(ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

8 (ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti

9 Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti

Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

10 Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın