Platformdan açıklama

Yeni Türkiye Yeni Samsun Platformu, oluşturulan il yönetimini eleştirerek, Samsun AK Parti İl Yönetimi kaygılandığımız gibi, AK Parti kimliğinin üstünde bir siyasi fenomen haline gelen veya getirilen şahsa ve onun sevk ve idaresindeki, vesayetindeki m

Platformdan açıklama
Yeni Türkiye Yeni Samsun Platformu, oluşturulan AK Parti il yönetimini eleştirdi. Platform tarafından yapılan yazılı açıklamada, il yönetiminin AK Parti kimliği üzerinde bir siyasi fenomen haline getirelen şahsa ve onun vesayetindeki muayyen bir siyasi ekibe teslim edildiği iddia edildi.
GEREKTİĞİ GİBİ OLMADI
Kongre öncesinde yaptıkları açıklamayla, tek aday, tek liste ile muayyen bir siyasi ekibin iş başına getirilmesinin sağlanmaması gerektiğini belirttiklerini kaydeden Platform yöneticileri açıklamada şunları ifade etti:
Ne yazık ki; olması gerektiği gibi olmamıştır.  Gerçekleşen şudur, Samsun AK Parti İl Yönetimi kaygılandığımız üzere,  AK Parti kimliğinin üstünde bir siyasi fenomen haline gelen, getirilen şahsa ve onun sevk ve idaresindeki, vesayetindeki muayyen bir siyasi ekibe teslim edilmiştir. 4. Olağan İl Kongresi nde Genel Merkeze rağmen İl başkanlığına aday olan ve yönetime gelen, getirilen A dan Z’ ye bu heyet, 5. Olağan Kongre ile bu defa da Z den A’ ya sıralanarak yeniden seçilmişlerdir.
Açıklamada, seçim tarzının partinin birlik ve beraberlik arayışına, hakkaniyet ve adalet anlaşyışına, partililerin gönül ve vicdanlarına oturmadığı, bir siyasi şahsın kontrolü dışında kimselere yer verilmeden oluşturulan yönetim dolayısıyla viçdanen rahatsızlık yaratacağı iddia edildi.
TESLİM HÜKMÜNDE
Oluşturulan listenin bir siyasi yapıya ve anlayışa teslim hükmünde olduğu savunulan açıklamada, Bu teslim-tesellüm kamuoyunca bilinen, partimizin kurumsal hafızasını yok sayan, devre dışı bırakan güçlü bir koalisyonun tasarrufudur ve fakat katiyen AK Partililerin tamamını kucaklayan, gönül ve vicdanlarını rahatlatan bir tasarruf değildir.
Bilinmelidir ki bizler, sürecin başından beri katiyen başkan adaylığına ve yönetimlerde olup-olmamaya göre değil, siyasi ahlak ve ilkelerimize göre bir duruş sergiledik. Buna göre partimizin kurucu ruh ve felsefesine uygun bir şekilde moral üstünlüğümüzü sağlayan değerlerimiz etrafında birlik-dirlik ve beraberliğimizi ortaya çıkaracak nitelikli bir birliktelik ile yönetim teşkilini önerdik. Ancak ne yazıktır ki böyle olmamış; bu kongreden partimiz, partililerimiz değil, zafer(!) davranışları içindeki muayyen bir siyasi yapı kazançlı(!) çıkmıştır.  Bütün bunlara rağmen yanlış-haksız-adaletsiz bulduğumuz bu tasarrufa itirazımızı ortaya koymuş olmakla beraber bundan sonraki görevimiz; partimizi, davamızı yüceltmek adına en azami gayreti göstermektir.  Zira biz AK Partiler için önem arz eden asıl mesele maddi - siyasi hırs ve ihtiraslarımız değil, memleketimizin ali menfaatleridir. ifadeleri kullanıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

4 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

5 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

6 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

Ağır ceza geliyor

7 Ağır ceza geliyor

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

8 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

9 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Kaybedersek canımız yanar

10 Kaybedersek canımız yanar