Protez bacak için yardım bekliyor

Tekirdağ ın Çerkezköy ilçesinde akraba evliliğinden dolayı doğuştan iki bacağı olmayan 33 yaşındaki Turgut Kalem, eskiyen protezlerinin yerine yeni protez almak için yardım elinin uzanmasını bekliyor.

Protez bacak için yardım bekliyor
Çerkezköy ilçesine bağlı Kızılpınar Mahallesi’nde yaşayan 33 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası Turgut Kalem, protez ayaklarının eskimesi sonucu zorluk yaşadığını kaydetti. Maddi durumunun yetersizliğinden ötürü iki protez bacak almaya gücünün olmadığını ifade eden Kalem, Kimseden para istemiyorum. Protez bacakların 14 bin TL’sini devlet karşılarken, benim ise 2 bin 400 TL ödemem gerekiyor. Bir hayırsever vatandaşımızdan bu eskiyen protezlerimi yenilemesini istiyorum. Gerçekten gücüm yetmiyor dedi.
Protezleri 8 yıldır kullandığını kaydeden Kalem, Uzun yıllardır kullandığım için protezler eskidi ve dar geliyor. Zaman zaman yürümekte bile zorlanıyorum. Devletimizden Allah razı olsun. Bizlere kömür ve aş yardımı da yapıyor. Kimseden dilenmiyorum, bu protezi alacak maddi gücüm yok. Allah rızası için sadece hayırsever vatandaşlarımızdan protezlerime destek olmasını bekliyorum ifadelerini kaydetti.
Devletten aldığı bin 200 TL’lik paranın ailesine yetmediğini kaydeden Kalem, Eşimiş bulduğu zaman evlere temizliğe gitmeye çalışıyor. 11 yaşındaki kızım Nihal Kalem akciğer hastası ve İstanbul Okmeydanı Hastanesi’nde tedavi görüyor. Tedavisinde zayıf olduğu için ithal iğne yapıyorlar. Üç aylık tedavisi ise 3 bin 300 TL. Kızımla mı uğraşayım kendimle mi, gerçekten çok zor durumdayım” diye konuştu. 


EN ÇOK OKUNANLAR