DLH KAVŞAĞI YENİDEN DİZAYN EDİLDİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, DLH Kavşağı’nı geometrik stantlarda yeniden dizayn ettiklerini söyledi. \r\n

DLH KAVŞAĞI YENİDEN DİZAYN EDİLDİ
Büyükşehir Belediyesi’nin Samsun’da yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi veren Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, “Samsunumuzun en sıkışık kavşaklarından birisiydi bu DLH Kavşağı. Onun da nedeni Samsunsport’a giren ve yük taşıyan TIR trafiğiydi. Bu TIR trafiği zaman zaman Atakum istikametine doğru yüzlerce metre kuyruk oluşturuyordu. Bu trafik sıkışıklığını önlemek için UKOME geçen yıl bir karar almıştı. Bu kararın gereğini biz geçtiğimiz günlerde yerine getirdik. Oradaki göbeği kaldırdık, TIR trafiği için cep teşkil ettik. Samsunsport’a bağlanan bu yolu yeniden geometrik stantlarda yeniden dizayn ettik. Doğudaki trafik sıkışıklığını gidermeyi amaçladık. Trafik düzenlemesinin yüzde 98 oranında tamamladık. Şu anda sinyalizasyon sisteminin temelleri döküldü. 1-2 gün içerisinde sinyalizasyon sistemini devreye alacağız. Samsunumuzun en simge yapılarından bir tanesi de 7 yıldızlı Sheraton Otel. Bu otelin Samsunumuzu her yönüyle, hem turizmine hem kalkınmasına hem de istihdamına büyük katkı verecek. Sheraton Otel’in giriş çıkışları da bu düzenlemeyle beraber giderilmiş oldu. Bu düzenleme ile birlikte daha düzenli, daha konforlu, daha emniyetli hale geldi” dedi.
20 KM BİSİKLET YOLU HAZIR
Tekkeköy-Dereköy arası devam eden bisiklet yolu çalışmalar hakkında bilgi veren Yurt, “Organize Sanayi, Ondokuz Mayıs Sanayi esnafının bisikletle ulaşımını, hem de tatil beldesi olan Dereköy, Taflan, Çatalçam, İncesu, Atakent gibi bölgelerde yaşayan insanların bisiklet ve sağlıklı spor yapabilmeleri için biz sahil yolunda bisiklet yolu düzenledik. Hemen hemen doğu-batı istikametinde Bandırma Gemi Müzesi ile Kurupelit arası 20 km bisiklet yolu hazır. Uluslararası literatürde bisiklet yolunun zemini mavi. O nedenle biz de bisiklet yolunu tanımlamak için ilk etapta Sheraton Otel’den batı kısmına doğru bisiklet yolunu mavi zemine boyadık. Bu boyama işlemi de diğer zeminlerde de devam edecek. Bittikçe daha düzenli hale getireceğiz” diye konuştu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

1 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

2 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Sürpriz yapacak

4 Sürpriz yapacak

Ağır ceza geliyor

5 Ağır ceza geliyor

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

6 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Kaybedersek canımız yanar

7 Kaybedersek canımız yanar

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

8 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Samsun'a sağanak yağış uyarısı

9 Samsun'a sağanak yağış uyarısı

Samsunspor antrenmanına ziyaretçi akını

10 Samsunspor antrenmanına ziyaretçi akını