“ÖNÜMÜZDEKİ 4 YIL BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi üst düzey yöneticileri ve bürokratlarını sabah kahvaltısında bir araya getirdi. \r\n

“ÖNÜMÜZDEKİ 4 YIL BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
Sheraton Otel’de organize edilen kahvaltıya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Yurt ve Zennube Albayrak, daire başkanları, şube müdürleri ile İlkadım Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve yöneticileri katıldılar.
TOK: “KURUMLAR ARASI İLETİŞİM OLDUKÇA ÖNEMLİ”
Programda konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Geçmiş dönem yaptığımız belediye başkanlığı sürecimizde olsun bu dönem olsun Büyükşehir Belediyemiz ile her zaman istişare içinde iletişim içinde olduk. Kurumlar arası iletişim oldukça önemlidir. İlkadım Belediyemiz ile Büyükşehir Belediyesi ile fikir ve eylem ortaklığını önemsiyor ve gerçekleştiriyoruz. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz a bu zamana kadar İlkadım ilçemize yapmış olduğu hizmet ve yatırımlardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Yusuf Ziya Yılmaz Başkanımızın uzun uğraşlar sonucu şehrimize ilçemize kazandırılan dünya markası olan Sheraton Otel in İlkadım da olması bizleri onur ve gururlandırıyor. Yine Büyükşehir Belediyemiz tarafından şehrimize kazandırılan Bulvar AVM gibi Çiftlik Caddesi gibi birçok hizmet ilçemize güzel bir görüntü katmaktan öte İlkadım a marka olma yolunda hız katıyor. Samsun şehrimizin hızla büyüyen hızla gelişen bir hal aldı. Samsun a 1 yıl önce gelen bir kişi 1 yıl sonra geldiğinde şehri tanıyamıyor. Doğru ve hızlı gelişim, bu şekilde toplantılar yaparak şehrin ihtiyacını konuşarak oluyor” dedi. 
YILMAZ: “SAMSUNUMUZ 2019’A TAŞIMANIN HEVESİ VE HEYECANI İLE MEŞGULÜM”
Başkan Yılmaz kahvaltıda yaptığı konuşmada bu organizasyonun her iki belediye arasındaki kaynaşmaya destek olacağını belirterek, “Zaten var olan iyi ilişkilerin gelişmesi aynı zamanda verilen hizmete de olumlu yansıyacak. Bu arada şu an içerisinde bulunduğumuz eseri Samsun’a kazandırdığı için Tanrıverdi ailesine de bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Bu eser Samsunumuza uzun yıllar boyunca hizmet edecektir” ifadelerini kullandı. 
Gelecek 4 yıllık süreci çok önemsediğini ifade eden Başkan Yılmaz, “Çünkü bu süreç bizi 19 Mayıs 1919’un yüzüncü yılına taşıyacak. Samsun’u böylesine bir sürece taşıyan, böylesine Samsun’un marka değerini yükselteceğine de inandığımız bir sürecin ve 2019’da da bu marka değere yakışacak bir şehir ortaya çıkartmaktan mutluluk duyacağımız bir sürecin bir tarihin son 4 senesindeyiz. Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımının atıldığı Samsun’u bu sürecin sonunda yani 100. yıl dönümünde şehircilerin bir masaya yatıracağını, bu önemli süreçte bu şehir için ne yapıldığını ve örnek olması gösterge olması gereken 19 Mayıs şehri için ne yapılmış, neler kazandırılmış diyeceklerini düşünüyorum. En azından biz şehir yöneticileri şehrin bu tarihi misyonuna yakışan, onu yücelten ne yaptık diye kendi kendimizi sorgularız. Onun için bu önümüzdeki 4 yılı ben çok önemsiyorum. Bana zaman zaman bazı misyonlar yükleyenler oluyor. Ben ise Samsunumuzu 19 Mayıs 2019’a taşımanın hevesi ve heyecanı içindeyim, bununla meşgulüm. Atatürk’ün Samsun’a çıktığı yerden başlayıp kaldığı yer olan Mıntıka Palas oteli yani şimdiki müze ve Atatürk Heykelinin de bulunduğu alanı bir bütün olarak düzenleyip bir 19 Mayıs ruhu oluşturmak istiyoruz” diye konuştu.
BATIPARK’A OKÇULUK VE ATICILIK, BADIRLI’YA BUZ PATENİ VE BOWLİNG
2017 yılında Samsun’da yapılacak olan İşitme Engelliler Olimpiyatları’nın Samsun ve İlkadım ilçesi için önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın önemli projeleri var. Batıpark’a uluslararası standartlarda okçuluk ve atıcılık tesisleri yapılacak. Özellikle olimpik standartlarda yapılması düşünülen buz pateni tesislerini ise Badırlı’da belirlediğimiz alana yaprak şehri biraz daha güneye çekip gelişmesine de katkı vereceğiz. Hemen bu buz pateni tesisinin yanına da bir bowling tesisi yapılacak. İlkadım Belediyemiz bu vesile ile spor alt yapısı olarak da gelişecek” şeklinde konuştu.
RAYLI SİSTEM TEKKEKÖY’E UZUYOR
2019’a giden 4 yıllık süreçte raylı sistemi Gar Kavşağı’ndan Tekkeköy’e kadar uzatacaklarını dile getiren Başkan Yılmaz şunları söyledi: “Alt yapının raylı sistemin geçeceği yol bölümünü büyük oranda tamamladık. Şu an araba ile isteyen vatandaşlarımız bu tercihli yolu kullanarak Tekkkeköy’e gidebiliyor. Raylı sistemin ray döşemesi, elektrik işleri, sinyalizasyon gibi projelerinin ihale sürecini gerçekleştirdik ve önümüzdeki sene tüm bu işlerin inşaat işlerine başlayacağız. Bu yaz vagonların da siparişini vereceğiz. Bunun arayışı içerisindeyiz. 2017 olimpiyatlarına kadar, 2017 yılı Eylül ayına kadar bu projeyi tamamlamamız gerekiyor ve bunun uğraşı içerisindeyiz.”
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve beraberindekiler kahvaltı sonrasında Sheraton Oteli’ni gezerek yetkililerden bilgi aldılar.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

1 SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

Samsunspor'da tedarikçi bulundu

2 Samsunspor'da tedarikçi bulundu

Samsunspor'dan açıklama: 'Lütfen değiştirin'

3 Samsunspor'dan açıklama: 'Lütfen değiştirin'

Karadeniz'e yeni stad

4 Karadeniz'e yeni stad

Samsunspor'da yeni teknik direktör imzayı atıyor

5 Samsunspor'da yeni teknik direktör imzayı atıyor

Samsunspor'da uzun mesai

6 Samsunspor'da uzun mesai

Samsunspor'da Taner Taşkın dönemi: '3. apoleti Samsun'da takacağım'

7 Samsunspor'da Taner Taşkın dönemi: '3. apoleti Samsun'da takacağım'

Samsun'da alkollü sürücü dehşeti: 5 yaralı

8 Samsun'da alkollü sürücü dehşeti: 5 yaralı

Enes'in sözleşmesi uzatıldı

9 Enes'in sözleşmesi uzatıldı

Atatürk'ün kayıp çantası Karadeniz'de bulundu

10 Atatürk'ün kayıp çantası Karadeniz'de bulundu