Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

“TARIMDA EĞİTİM ŞART”

Samsun’un Çarşamba ilçesinde yaklaşan Ziraat Odası Başkanlığı seçimleri öncesi mevcut başkan İsmail Güngör, çiftçilerle bir araya gelerek yapılan hizmetleri anlattı. \r\n

“TARIMDA EĞİTİM ŞART”
Çarşamba Göl Restoran’da çiftçilerle ve mahalle muhtarları ile bir araya gelen İsmail Güngör, 3 dönemdir sürdürdüğü başkanlık görevine yeniden talip olduğunu belirterek, 8 Şubat tarihinde yapılacak seçimler için çiftçilerden destek istedi.
Yemekte konuşan Başkan İsmail Güngör, tarımın eğitimsiz yapılamayacağını ifade ederek, “Tarım eğitimsiz olmaz. Eğitimle teknolojinin bir araya gelmesiyle daha verimli bir tarımın elde edileceğinin kanaatindeyim. Bugün baktığımızda Avrupa ülkelerinde hem sanayide hem tarım da eğitimle hizmet sunulmaya çalışılıyor. Eğitim olmadığı takdirde çalışmalarımız istediğimiz sonucu getirmeyecektir. Bugün İsrail, Hollanda dünyaya tohum satıyor. Eğitimi, teknolojiyi ve sanayiyi bir araya getirerek bu işi başarmaktalar” dedi. 
“BİR PROJE OFİSİ KURACAĞIZ”
Çarşamba’da çiftçilere üretimlerinde kolaylık sağlayacak projeyi oluşturmayı hedeflediklerini belirten Güngör, bir proje ofisi kurulacağının müjdesini verdi. Başkan İsmail Güngör, “Çarşamba’da bir proje üzerine çalışmaktayız. Bu projede yüzde 50 destek verilmesini hedefliyoruz. Çiftçilerimize bu projeyi anlatacağız. Çarşamba’daki kurumlarla ortak bir proje oluşturarak Proje Ofisi kurmayı hedefliyoruz. Kurduğumuz ofiste çiftçilerimize yüzde 50 desteğin hangi şartlarda verileceğini açıklayacağız” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Başkan Güngör, katılımlarından dolayı çiftçilere ve mahalle muhtarlarına teşekkürlerini sundu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Yeni stattan son bilgiler

1 Yeni stattan son bilgiler

Samsunspor Trabzona gidiyor

2 Samsunspor Trabzon'a gidiyor

Samsunda eğitim uçağı piste inerken düştü

3 Samsun'da eğitim uçağı piste inerken düştü!

Osmanlıspor sorusu almadı

4 Osmanlıspor sorusu almadı...

Fındık üreticisine müjde

5 Fındık üreticisine müjde!

Samsun inşaat sektörü marka olma yolunda

6 Samsun inşaat sektörü marka olma yolunda

Bilal Erdoğan Samsunda

7 Bilal Erdoğan Samsun'da!

Samsunda minibüsle panelvan araç çarpıştı 4 yaralı

8 Samsun'da minibüsle panelvan araç çarpıştı: 4 yaralı

Maskeler o zaman düşecek

9 Maskeler o zaman düşecek...

Ünlü ismin kuzeni şehit oldu

10 Ünlü ismin kuzeni şehit oldu!