Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

KAMU-SEN DEN MÜCADELE ÇAĞRISI

Türk Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Şuayip Deniz Demir, hükümetin memurun iş güvencesini elinden almak istediğini belirterek, Gelişmiş hiç bir ülkede görülmeyen bu dayatümaya karşı tüm memurları mücadeleye çağıryoruz dedi\r\n

KAMU-SEN DEN MÜCADELE ÇAĞRISI
Türk Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Şuayip Deniz Demir, hükümetin memurun iş güvencesini elinden almaya yönelik çabaları olduğunu iddia ederek mücadele çağrısı yaptı. 
Demir, Siyasi iktidar, geldiği günden beri memurluk güvencesini ortadan kaldırarak, güvensiz ve güvencesiz bir çalışma hayatı oluşturmak için altyapı hazırlamaktadır.  Yıllardır memurların iş güvencesine karşı hazırlanan oyun, ısıtılıp ısıtılıp toplum gündemine sunulmaktadır. Bırakın hükümeti, siyasileri, memurun haklarını savunması  gereken sözde sendikaların çalıştaylarında, toplantılarında esnek çalışma modeli , kamu reformu tasarısı , kamu çalışanı adı altında memurun özel sektör potasında eritilmesi gibi memurun statüsünü elinden almaya yönelik modeller dile getirilip alkış tutulmaktadır.  Son olarak da Cumhurbaşkanımız, TÜMSİAD Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada bir kez daha işçi, memur ayrımını kaldıracaklarını ifade etmiş, yeni anayasayla birlikte gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, çalışan kavramının geleceğini belirtmiştir diye konuştu.
SİYASETE BAĞLI MEMUR İSTENİYOR
Demir, iktidarın, memurların iş güvencesini elinden almak için gelişmiş ülkelerin adını kullandığını ancak gelişmiş ülkelerin tamamında memurun farklı hukuki kurallarının bulunduğunu kaydetti. demir açıklamasını şöyle sürdürdü: Sayın Cumhurbaşkanı, memurların, çalışan kavramı içinde işçilerle aynı potada eritilmesi konusunda muhtemelen yanlış bilgilendirilmektedir. Yeni Osmanlıcılığın prim yaptığı şu günlerde, gelişmiş ülke olarak Osmanlı örnek alınıyorsa, Osmanlı’da da memurların ayrıcalıklı bir sınıf olarak yer aldığını hatırlatmak isteriz. Biz biliyoruz ki, işçi, memur ayrımının kaldırılmak istenmesinin altında yatan tek gerekçe, memurların iş güvencelerinin ellerinden alınarak kamu hizmetlerinin tarafsızlığının yok edilmesi, tamamıyla hükümete bağlı olarak çalışan bir kamu görevlisi arzusudur. Halbuki Devletin tarafsızlığının, devletin vatandaşa eşit ve tarafsız hizmet vermesinin en önemli unsuru iş güvencesi dir. Türkiye Kamu-Sen olarak, Dünyanın gelişmiş hiçbir ülkesinde görülmemiş bir uygulamayı ülkemize dayatmaya çalışanlara karşı tüm memur arkadaşlarımızı da mücadeleye çağırıyoruz.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda parkta cinayet

1 Samsun Haber: Samsun'da parkta cinayet!

Samsunspor Samsunda dev zirve

2 Samsunspor: Samsun'da dev zirve

Samsunspor Abdülkerime mesaj yağmuru

3 Samsunspor: Abdülkerim'e mesaj yağmuru

Samsun Haber Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

4 Samsun Haber: Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

Samsun Haber Samsuna şehit ateşi düştü

5 Samsun Haber: Samsun'a şehit ateşi düştü!

Samsunspor Samsunsporda beklenen gün geldi

6 Samsunspor: Samsunspor'da beklenen gün geldi

Samsunspor Samsunspora rekor ceza

7 Samsunspor: Samsunspor'a rekor ceza

Rahat bırakın

8 Rahat bırakın!..

Alperen Paka bir darbe daha

9 Alperen Pak'a bir darbe daha

Samsuspor - Vedat Bora Sakat sakat oynadım

10 Samsuspor - Vedat Bora: 'Sakat sakat oynadım'