YSK dan Cumhurbaşkanı Erdoğan ın seçim yasağı talebine ret

AK Parti Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Avukat Şeref Malkoç, Sayın Cumhurbaşkanımızı uluslararası çevreler durduramadı böyle MHP li arkadaşların lüzumsuz dilekçeleri, müracaatları durduramaz. Zaten YSK da bu dilekçeyi değerlendirip talebi reddetti

YSK dan Cumhurbaşkanı Erdoğan ın seçim yasağı talebine ret
Malkoç, İHA ya yaptığı açıklamada, MHP Osmaniye Milletvekili Türkoğlu nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimleri ne kadar yapacağı siyasi faaliyetlerin seçim yasakları kapsamına alınması konusunda YSK ya yaptığı müracaatı değerlendirdi.
MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu nun YSK ya müracaat ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın faaliyetlerinin 7 Haziran tarihine kadar YSK tarafından durdurulmasını talep ettiğini bildiren Malkoç, Bu bir defa ahlaken doğru bir husus değil. Anayasa ve 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri Kanunu na son derece aykırı bir şey dedi.
CHP DEN MHP Lİ ARKADAŞLARA KÖTÜ HUYLAR BULAŞMIŞ
Bu aslında CHP lilerin eskiden yaptığı lüzumsuz müracaatlardı diye konuşan Malkoç, Ama gördüğüm kadarıyla bugün buna MHP li milletvekilleri başvuruyor. 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçimleri nde çatı aday münasebetiyle bir araya geldiler. Hani ne derler körle yatan şaşı kalkar gibi, CHP den MHP li arkadaşlara kötü huylar bulaşmış. Cumhurbaşkanının devletin başı olduğu çok açık ve net, yapacağı işler de belli. Anayasa ve kanunlarda yazılı ifadelerini kullandı.
Malkoç, Türkiye tarihinde ilk defa cumhurbaşkanının millet tarafından seçildiğini hatırlatarak, Sayın Cumhurbaşkanımız seçim meydanlarında, önce ve sonrasında da seçildiğinde sıradan bir cumhurbaşkanı olmayacağını söyledi. Zaten kendisi ufuk açan, ortaya vizyon koyan bir cumhurbaşkanı. Cumhurbaşkanı nı paralel yapı veya yurt dışındaki bazı odakların operasyonları durduramadı, MHP lilerin bu lüzumsuz çıkışları mı durduracak. Sadece kendi kusurları, hatalarıdır, kendi yanlışlarını YSK ya taşımalarıdır. Millet bu tür şeyleri tasvip etmez, etmeyecektir dedi.
MHP Lİ ARKADAŞLAR KENDİLERİNE YAZIK EDİYORLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan ın milletin başı , milletin ve devletin birlik, beraberliğinin sembolü olarak ne yapacağını çok iyi bildiğini vurgulayan Malkoç, Zaten o da millet tarafından takdir ediliyor. MHP li arkadaşlar lüzumsuz konularla uğraşmasınlar, kendilerine yazık ediyorlar, kendilerine destek verenlere de yazık ediyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız ne söyleyeceğini, ne yapacağını, hangi faaliyetlerde bulunacağını çok iyi bilen bir insandır. Bütün gayesi, gayreti Türkiye nin büyümesi, gelişmesi, bölgede de dünya çapında adaleti, hukuku tesis etmesi için güçlenmesidir. Bunun için gecesini gündüzüne katıyor. Bir yerde bir yara, sıkıntı gördüğü zaman yüreği kavruluyor şeklinde konuştu.
BUNLAR DOĞRU ŞEYLER DEĞİL
Eskiden CHP li milletvekillerinin yaptığı lüzumsuz davranışları şimdi MHP lilerin yaptığını söyleyen Malkoç, Bunlar doğru şeyler değil. Sayın Cumhurbaşkanına karşı çok gereksiz, hakaret hamiz tavırlar sergiliyorlar. Bu dilekçe de bunlardan bir tanesi. Bir de arkadaşımız milletvekili, imzası var altında. Yazık, günah. Ben bu dilekçeyi veren Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu nu milletimize, Osmaniyelilere şikayet ediyorum. İnşallah millet, 7 Haziran seçimlerinde bunlara haddini bildirecektir ki bir daha böyle şeyler yapılmasın dedi.
YSK TALEBİ REDDETTİ
Türkiye de başkanlık sisteminin tartışıldığını belirten Malkoç, sözlerine şöyle devam etti:
Aslında rahmetli Alparslan Türkeş 9 Işık kitabında ve diğer konuşmalarında başkanlık sistemine taraftar birisiydi. Türkiye de Süleyman Demirel, rahmetli Özal, rahmetli Erbakan Hocamız bunlar hep başkanlık sistemini savunup gelmişlerdir. Aslında MHP deki insanların büyük bir kısmı da başkanlık sistemini istiyor ama bunları sırf Cumhurbaşkanımıza karşı çıkmak için yapıyorlar. Onu engellemeye çalışanlar çok oldu. Hapishaneye koydular, muhtar bile olamaz dediler. Genel başkan olduğu halde başbakanlığını engellediler ama hepsini aşarak geliyor. En son paralel yapının operasyonuyla engellenmeye kalktı. Boşuna uğraşıyorlar. Milletin gönlünde yer etmiştir, milletin duasını alıyor ve amacı, gayesi Türkiye de huzurun, birliğin, beraberliğin sağlanmasıdır.
O yüzden Sayın Cumhurbaşkanımızı uluslararası çevreler durduramadı böyle MHP li arkadaşların lüzumsuz dilekçeleri, müracaatları durduramaz. Zaten YSK da bu dilekçeyi değerlendirip talebi reddetti. YSK, seçimde siyasi partilerin faaliyetlerini düzenler Anayasa dan aldığı yetkiyle. Cumhurbaşkanımızın faaliyetlerine sınır koyma veya düzenleme yetkisi değil YSK nın hiçbir kurumun görevi değil. Çünkü o devletin başıdır, o milletin seçtiği cumhurbaşkanıdır. Türkiye nin hayrına olan her işte gayretini göstermeye devam edecektir. Kendisine de başarılar diliyorum.


EN ÇOK OKUNANLAR

İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

1 İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

3 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

4 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

5 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

Samsunspor daha avantajlı

6 Samsunspor daha avantajlı

Samsunspor'a ağır fatura

7 Samsunspor'a ağır fatura

Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

8 Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

9 Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı

10 Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı