KALKAVAN SORDU, ARINÇ CEVAPLADI

CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan ın soru önergesine cevap veren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vezirköprü Taşhan da zarar gören esnafın belediye kiracısı olduğunu, belediyenin de sigorta yaptırmadığı için yapılacak bir şey olmadığını söyledi\r\n

KALKAVAN SORDU, ARINÇ CEVAPLADI
CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, geçen yıl elektrik kontağından yanan Vezirköprü Taşhan la ilgili yönelttiği yazılı soru önergesine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç cevap verdi. 
BELEDİYE SİGORTA YAPTIRMADI
Arınç, önergeye verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı: Bakanlığıma bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü nden aldığım bilgilere göre; Vezirköprü Taşhan, 1 Ağustos 2010 tarihinde ismi geçen belediye başkanlığına kiralanmıştır. Sözleşme ve eki şartnamedeki kiracının sigorta yaptırma yükümlülüğü bulunmasına rağmen kiracı sigorta yaptıramamıştır. Bu durum Bölge Müdürlüğü nün 17 Eylül 2013 tarih ve 1954 sayılı yazılarından anlaşılmaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun 22 Ekim 2014 tarih ve 100 toplantı karar numaralı kararı ile yangınla ilgili kovuşturma açılmasına karar verilmiştir. Taşhan da bulunan ve yangında zarar gören kiracı esnaf, belediyenin alt kiracısı konumunda olup, Genel Müdürlükçe yapılacak bir işlem bulunmamaktadır.  
RESTORE EDİLECEK
Başbakan Yardımcısı Arınç, elektrik kontağından çokan yangının ardından Taşhan ın restorasyon projesinin ihale edilerek tamamlandığı, projenin Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Bölge kurulunca onayının ardından restorasyon ihalesine çıkarılacağını da açıklamalarına ekledi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ünlü müteahhit kayıplara karıştı

1 Samsun'da ünlü müteahhit kayıplara karıştı

Samsunspor'a bir şok daha

2 Samsunspor'a bir şok daha

Samsunspor Teknik Direktörü Özalan sınırladı!

3 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan sınırladı!

Samsunspor üstesinden gelir

4 Samsunspor üstesinden gelir

Başbakan'dan flaş taşeron açıklaması! Taşerona kadro mu geliyor

5 Başbakan'dan flaş taşeron açıklaması! Taşerona kadro mu geliyor?

Meteoroloji Samsun'u uyardı!

6 Meteoroloji Samsun'u uyardı!

Fakıbaba tezgahı bozdu

7 Fakıbaba tezgahı bozdu...

Samsun'da traktör devrildi: 1 ölü

8 Samsun'da traktör devrildi: 1 ölü

MHP Samsun İl Başkanı Taner: 'İhanetin bedelini ödeyecekler'

9 MHP Samsun İl Başkanı Taner: 'İhanetin bedelini ödeyecekler'

Samsunspor-Ankaragücü maçı ne zaman, saat kaçta

10 Samsunspor-Ankaragücü maçı ne zaman, saat kaçta?