Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

KALKAVAN SORDU, ARINÇ CEVAPLADI

CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan ın soru önergesine cevap veren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vezirköprü Taşhan da zarar gören esnafın belediye kiracısı olduğunu, belediyenin de sigorta yaptırmadığı için yapılacak bir şey olmadığını söyledi\r\n

KALKAVAN SORDU, ARINÇ CEVAPLADI
CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, geçen yıl elektrik kontağından yanan Vezirköprü Taşhan la ilgili yönelttiği yazılı soru önergesine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç cevap verdi. 
BELEDİYE SİGORTA YAPTIRMADI
Arınç, önergeye verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı: Bakanlığıma bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü nden aldığım bilgilere göre; Vezirköprü Taşhan, 1 Ağustos 2010 tarihinde ismi geçen belediye başkanlığına kiralanmıştır. Sözleşme ve eki şartnamedeki kiracının sigorta yaptırma yükümlülüğü bulunmasına rağmen kiracı sigorta yaptıramamıştır. Bu durum Bölge Müdürlüğü nün 17 Eylül 2013 tarih ve 1954 sayılı yazılarından anlaşılmaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun 22 Ekim 2014 tarih ve 100 toplantı karar numaralı kararı ile yangınla ilgili kovuşturma açılmasına karar verilmiştir. Taşhan da bulunan ve yangında zarar gören kiracı esnaf, belediyenin alt kiracısı konumunda olup, Genel Müdürlükçe yapılacak bir işlem bulunmamaktadır.  
RESTORE EDİLECEK
Başbakan Yardımcısı Arınç, elektrik kontağından çokan yangının ardından Taşhan ın restorasyon projesinin ihale edilerek tamamlandığı, projenin Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Bölge kurulunca onayının ardından restorasyon ihalesine çıkarılacağını da açıklamalarına ekledi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Taşeron kadro müjdesi bekliyor

1 Taşeron 'kadro' müjdesi bekliyor

Saatlere dikkat

2 Saatlere dikkat!

Yalan söyleyen

3 Yalan söyleyen...

Keyifsiz çalışma

4 Keyifsiz çalışma

 Fırıncıya kurşun yağdırdı

5 Fırıncıya kurşun yağdırdı

Ödeme yapamadık

6 Ödeme yapamadık

Ufak bir gerilim

7 Ufak bir gerilim

Altın istiyorlar

8 Altın istiyorlar

AK Parti insan hakları ihlalinin önüne geçiyor

9 AK Parti insan hakları ihlalinin önüne geçiyor

Bakan Kılıç Hakan Şükür ve Arif Erdem hakkında verilen karar düzeltilmelidir

10 Bakan Kılıç: 'Hakan Şükür ve Arif Erdem hakkında verilen karar düzeltilmelidir'