Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

KIRAN KIRANA PAZARLIK

Kulübün önündeki en büyük engel olarak görülen eski futbolculara olan borçların bir çoğunun dosyasının TFF, UEFA ve CAS ta sürecini tamamladığı belirtildi. Rekor 1 milyon 400 bin Avro borç ile Bahia da. Rüştü Araboğlu ve Coşkun Zeren den oluşan komite, ö

KIRAN KIRANA PAZARLIK
DAVALARIN ÇOĞU SONUÇLANDI 
Samsunspor da geçmiş dönemlerde forma giyen oyunculara olan borçların dosyaları geçtiğimiz günlerde kulübe ulaşmıştı. Kulübün önündeki en büyük engel olarak görülen bu borçların bir ödeme planına sokulması için komite oluşturuldu. Samsunspor Başkan Vekili Rüştü  Araboğlu ve Sportif Menajer Coşkun Zeren den oluşan komite çalışmalarını sürdürüyor. Futbolcu borçlarıyla ilgili bir çok dosyanın TFF, UEFA ve CAS ta sürecini tamamladığı belirtilirken yönetim, kulübü bu sıkıntılardan kurtarabilmek için yoğun mesai harcıylor. 
REKOR BORÇ BAHİA YA  
Samsunspor u en çok zor durumda bırakan ise 2011-2012 sezonunda forma giyen Bahia ya olan borç. Bu futbolcunun 300 bin Avro alacağının geçmiş yönetimlerin girişimde bulunmaması nedeniyle 900 bin Avro ya çıktığı dile getirildi. Dava, avukat, menajer ve faizlerle birlikte Bahia ya olan borcun aradan geçen zaman içerisinde toplam 1 milyon 400 bin Avro olduğu ifade edildi. Araboğlu ve Zeren tarafından hazırlanan ödeme planı Bahia nın menajeri ile avukatına ulaştırıldı. 
GEÇMİŞ YÖNETİMLERİN İHMALİ 
Bu ödeme planının kabul edilmesi durumunda 1 milyon 400 bin Avro luk borçta  iyileştirmeye gidilecek. Komitenin Bahia dosyasında sıkı pazarlık yapacağı öğrenildi. Samsunspor un en büyük kanburunun geçmişten gelen borçlar olduğunu belirten Araboğlu, şunları söyledi: Bu borçların bir çoğu TFF, UEFA ve CAS ta sürecini tamamlamış durumda. Bundan sonraki aşama ödemenin yerine getirilmesinin istenmesi. Yoğun çalışmalar sonucunda bu borçların listesini çıkardık. Avukatlarla ve menajerlerle pazarlık yapmaya başlandı.
ÖDEME PLANI HAZIRLANDI 
Bahia nın 300 bin Avro alacağı vardı. Ancak daha önceki yönetimler tarafından girişim yapılmadığı için bu miktar şu anda toplam 1 milyon 400 bin Avro borç oluştu. Biz ödeme planları hazırladık verdik. Göreve geldğimizden 3 gün sonra Ben Ofosu ya ödeme yaptık. Çünkü acil ödenmesi gereken para vardı. Ondan sonra ödeme yapılmadı. Çünkü uygun ödeme planı yapacağız.  

MUHAMMET ÇAVUŞOĞLU


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda zincirleme kaza

1 Samsun'da zincirleme kaza!

Samsunspor Başkanı Tutu İstanbulda

2 Samsunspor Başkanı Tutu İstanbul'da

Samsunspor maçı internetten televizyona

3 Samsunspor maçı internetten televizyona

Galip Öztürke Samsunda coşkulu karşılama

4 Galip Öztürk'e Samsun'da coşkulu karşılama

Baba ve kızı fuhuş için çağrı merkezi kurmuş

5 Baba ve kızı 'fuhuş' için çağrı merkezi kurmuş!

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Her puan değerli

6 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: Her puan değerli

Samsunspordan üyelere önemli çağrı

7 Samsunspor'dan üyelere önemli çağrı

FETÖnün ablaları adliyede

8 FETÖ'nün ablaları adliyede

Genç futbolcu silahlı saldırıda öldürüldü

9 Genç futbolcu silahlı saldırıda öldürüldü

Uğur Okulları Haber Medyada

10 Uğur Okulları Haber Medya'da