SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜLER

Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” Atakum ilçesi sahilinde gerçekleştirildi. \r\n

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜLER
Saat 07.00’de Atakum ilçesi Adnan Menderes Bulvarı Yeşilyurt Alışveriş Merkezi(AVM) önünden başlayan yürüyüşe Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, kurum amirleri, resmi kurum çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Türkiş sapağına kadar devam eden yürüyüş, tekrar başladığı yere dönülerek tamamlandı. 
Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu yaptığı açıklamada, “Günümüzde toplumun fiziksel aktivite konusunda bilgi düzeyinin yetersiz olması, fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi; toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını artıran önemli nedenlerden biri olmuştur. Düzenli fiziksel aktivitenin sağlıklı kilonun sürdürülmesi, dayanıklılık güç ve esnekliğin artmasındaki rolünün yanı sıra günümüz hastalıkları olarak kabul edilen kronik hastalıklara yakalanma riskini azalttığı açıkça bilinmektedir. Söz konusu bu yararlar sadece bireysel düzeyde önemli değildir. Dünyanın her yerinde giderek maliyeti artan sağlık hizmetleri yönünden koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında fiziksel aktivitenin sağladığı yararlar önemli bir tasarruf sağlayabilmektedir. Sağlıkla ilgilenenler fiziksel aktivitenin neden önemli olduğunu anlamalı tüm yaşlarda ki bireyleri yaşamın bir parçası olarak fiziksel aktivite ve spora katılmaları için motive etmelidirler” dedi. 
Yürüyüşün ardından toplu halde hatıra fotoğrafı çektirildi. Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Program ve Kanser Şube Müdürlüğü tarafından açılan stantta sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite ile ilgili el broşürleri dağıtıldı. 

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

1 Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

Samsun'da içkili restoranda cinayet davası

2 Samsun'da içkili restoranda cinayet davası

Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

3 Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

Erkurt Tutu aday değil

4 Erkurt Tutu aday değil

CHP'den SAMULAŞ tepkisi

5 CHP'den SAMULAŞ tepkisi

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

6 MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

7 Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

İşadamı oğlunu öldürdü

8 İşadamı oğlunu öldürdü

FETÖ'cü hainler bu rezilliği de yaptı! Mide bulandıran olay...

9 FETÖ'cü hainler bu rezilliği de yaptı! Mide bulandıran olay...

Samsun'da FETÖ'nün 'yurt abisi'ne hapis cezası

10 Samsun'da FETÖ'nün 'yurt abisi'ne hapis cezası