Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜLER

Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” Atakum ilçesi sahilinde gerçekleştirildi. \r\n

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜLER
Saat 07.00’de Atakum ilçesi Adnan Menderes Bulvarı Yeşilyurt Alışveriş Merkezi(AVM) önünden başlayan yürüyüşe Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, kurum amirleri, resmi kurum çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Türkiş sapağına kadar devam eden yürüyüş, tekrar başladığı yere dönülerek tamamlandı. 
Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu yaptığı açıklamada, “Günümüzde toplumun fiziksel aktivite konusunda bilgi düzeyinin yetersiz olması, fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi; toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını artıran önemli nedenlerden biri olmuştur. Düzenli fiziksel aktivitenin sağlıklı kilonun sürdürülmesi, dayanıklılık güç ve esnekliğin artmasındaki rolünün yanı sıra günümüz hastalıkları olarak kabul edilen kronik hastalıklara yakalanma riskini azalttığı açıkça bilinmektedir. Söz konusu bu yararlar sadece bireysel düzeyde önemli değildir. Dünyanın her yerinde giderek maliyeti artan sağlık hizmetleri yönünden koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında fiziksel aktivitenin sağladığı yararlar önemli bir tasarruf sağlayabilmektedir. Sağlıkla ilgilenenler fiziksel aktivitenin neden önemli olduğunu anlamalı tüm yaşlarda ki bireyleri yaşamın bir parçası olarak fiziksel aktivite ve spora katılmaları için motive etmelidirler” dedi. 
Yürüyüşün ardından toplu halde hatıra fotoğrafı çektirildi. Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Program ve Kanser Şube Müdürlüğü tarafından açılan stantta sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite ile ilgili el broşürleri dağıtıldı. 

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki başarıya devlet takdiri

1 Samsun'daki başarıya devlet takdiri

Samsundaki kayıp şahsın cesedi bulundu

2 Samsun'daki kayıp şahsın cesedi bulundu

Balık hafızası

3 Balık hafızası...

Samsuna 2,13 milyarlık yatırım

4 Samsun'a 2,13 milyarlık yatırım

AK Partili kadınlar sahaya indi

5 AK Partili kadınlar sahaya indi

Kayseri polisi uyuşturucuya geçit vermiyor

6 Kayseri polisi uyuşturucuya geçit vermiyor

Adanaspor, Galatasaray maçı hazırlıklarını sürdürüyor

7 Adanaspor, Galatasaray maçı hazırlıklarını sürdürüyor

Konya merkezli FETÖ operasyonu 73 gözaltı kararı

8 Konya merkezli FETÖ operasyonu: 73 gözaltı kararı

Kaçan kızlarını canlı bomba diye ihbar ettiler

9 Kaçan kızlarını 'canlı bomba' diye ihbar ettiler

Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu toplandı

10 Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu toplandı