REKTÖR BİRCAN MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, Sinop merkez ve ilçe muhtarları ile bir araya geldi. \r\n

REKTÖR BİRCAN MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde düzenlenen programda Rektör Bircan, Sinop merkez, Gerze, Erfelek ve Boyabat ilçelerinden gelen muhtarları ağırladı. Gerçekleşen görüşmede Bircan, üniversitenin kurulduğu günden itibaren gelişim sürecini, yapılan yatırımları ve çalışmaları muhtarlarla paylaştı.
Özellikle mahallesinde ikamet eden öğrencilerin sıkıntılarıyla yakından ilgilenmeleri konusunda muhtarlara ricada bulunan Rektör Bircan, “İlimize okumak için gelen üniversitemiz öğrencileri bizlere emanet. Onlar bizim evlatlarımız. Bazı zamanlar öğrencilerimizden ulaşım ve konaklama konularında bizlere şikayetler geliyor. Özellikle kiraların fazla olduğundan dert yanıyorlar. Mahalle sorunlarının çözümüne önemli katkı sağlayan siz muhtarlarımızdan, bu konuda öğrencilerimize destek olmanızı rica ediyorum. Sizlerin desteği bizim için çok önemlidir” dedi.
Soru-cevap bölümüne geçilmesiyle söz alan Muhtar İdris Öztürk, Gerze’ye yapılan modern yüksekokul binası ve yeni açılan bölümler için Rektör Bircan’a teşekkür ederek, yatırımların devam etmesi temennisinde bulundu. Ayrıca İdris Öztürk, Gerzeli muhtarlar olarak ilçede her türlü desteği sağlama sözü verdi.
Kendilerini kabul ettikleri için Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan’a teşekkür eden Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Acar, “Geldiği günden beri gece gündüz üniversitenin gelişmesi için caba sarf ettiğinizi basından takip ediyoruz. Bizler de muhtarlar olarak üniversiteye ve öğrencilere ellimizden gelen desteği vereceğimizi ifade etmek istiyorum” diye konuştu. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Ayite sosyal medyayı salladı

1 Ayite sosyal medyayı salladı

Samsun'da mezar yeri sorup hastanelik ettiler

2 Samsun'da mezar yeri sorup hastanelik ettiler

Samsun'da İYİ Parti'de kadrolar doluyor

3 Samsun'da İYİ Parti'de kadrolar doluyor

Samsunlu çiftin 15 yıllık hasreti sona erdi

4 Samsunlu çiftin 15 yıllık hasreti sona erdi

Mezar sorup bekçiyi hastanelik ettiler

5 Mezar sorup bekçiyi hastanelik ettiler

Uyursak...

6 Uyursak...

Altın Kelebek'te Cansu Taşkın öyle bir elbise giydi ki!

7 Altın Kelebek'te Cansu Taşkın öyle bir elbise giydi ki!

Cem Yılmaz'dan kırıp geçiren Tarkan esprisi!

8 Cem Yılmaz'dan kırıp geçiren Tarkan esprisi!

Samsun bilirkişilikte başvuru yoğunluğu

9 Samsun bilirkişilikte başvuru yoğunluğu

Esnafı daha da vuracak

10 Esnafı daha da vuracak