REKTÖR BİRCAN MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, Sinop merkez ve ilçe muhtarları ile bir araya geldi. \r\n

REKTÖR BİRCAN MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde düzenlenen programda Rektör Bircan, Sinop merkez, Gerze, Erfelek ve Boyabat ilçelerinden gelen muhtarları ağırladı. Gerçekleşen görüşmede Bircan, üniversitenin kurulduğu günden itibaren gelişim sürecini, yapılan yatırımları ve çalışmaları muhtarlarla paylaştı.
Özellikle mahallesinde ikamet eden öğrencilerin sıkıntılarıyla yakından ilgilenmeleri konusunda muhtarlara ricada bulunan Rektör Bircan, “İlimize okumak için gelen üniversitemiz öğrencileri bizlere emanet. Onlar bizim evlatlarımız. Bazı zamanlar öğrencilerimizden ulaşım ve konaklama konularında bizlere şikayetler geliyor. Özellikle kiraların fazla olduğundan dert yanıyorlar. Mahalle sorunlarının çözümüne önemli katkı sağlayan siz muhtarlarımızdan, bu konuda öğrencilerimize destek olmanızı rica ediyorum. Sizlerin desteği bizim için çok önemlidir” dedi.
Soru-cevap bölümüne geçilmesiyle söz alan Muhtar İdris Öztürk, Gerze’ye yapılan modern yüksekokul binası ve yeni açılan bölümler için Rektör Bircan’a teşekkür ederek, yatırımların devam etmesi temennisinde bulundu. Ayrıca İdris Öztürk, Gerzeli muhtarlar olarak ilçede her türlü desteği sağlama sözü verdi.
Kendilerini kabul ettikleri için Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan’a teşekkür eden Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Acar, “Geldiği günden beri gece gündüz üniversitenin gelişmesi için caba sarf ettiğinizi basından takip ediyoruz. Bizler de muhtarlar olarak üniversiteye ve öğrencilere ellimizden gelen desteği vereceğimizi ifade etmek istiyorum” diye konuştu. 


EN ÇOK OKUNANLAR

SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

1 SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

Samsunspor'da tedarikçi bulundu

2 Samsunspor'da tedarikçi bulundu

Samsunspor'dan açıklama: 'Lütfen değiştirin'

3 Samsunspor'dan açıklama: 'Lütfen değiştirin'

Karadeniz'e yeni stad

4 Karadeniz'e yeni stad

Samsunspor'da yeni teknik direktör imzayı atıyor

5 Samsunspor'da yeni teknik direktör imzayı atıyor

Samsunspor'da uzun mesai

6 Samsunspor'da uzun mesai

Samsunspor'da Taner Taşkın dönemi: '3. apoleti Samsun'da takacağım'

7 Samsunspor'da Taner Taşkın dönemi: '3. apoleti Samsun'da takacağım'

Samsun'da alkollü sürücü dehşeti: 5 yaralı

8 Samsun'da alkollü sürücü dehşeti: 5 yaralı

Enes'in sözleşmesi uzatıldı

9 Enes'in sözleşmesi uzatıldı

Atatürk'ün kayıp çantası Karadeniz'de bulundu

10 Atatürk'ün kayıp çantası Karadeniz'de bulundu