CANİK İMAM-HATİP E GÖRKEMLİ DEVİR

Arsa tahsisinin yanı sıra alt yapı ile çevre düzenlemesi Canik Belediyesi tarafından yapılan ve hayırseverlerin katkılarıyla yükselen Galip Öztürk Anadolu İmam-Hatip Lisesi, düzenlenen törenle Milli Eğitim Müdürlüğü ne devredildi. \r\n

CANİK İMAM-HATİP E GÖRKEMLİ DEVİR
Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği nin öncülüğünde arsası Canik Belediyesi tarafından sağlanan ve alt yapı çalışmaları yine belediye tarafından yapılan Galip Öztürk Anadolu İmam-Hatip Lisesi, düzenlenen törenle Milli Eğitim Müdürlüğü ne devredildi. Lise bahçesinde düzenlenen törene ilgi büyük olurken, törene katılanlar Canik Belediyesi ne ve hayırsever vatandaşlara teşekkür etti. Törende konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, bilgi çağı 21. yüzyılda şehirler eğitim ve kültür-sanatla yükselir. Bizim de hedefimiz, Samsun u yeniden uluslararası şehir yapmak dedi.
GELECEĞE EĞİTİME ULAŞIRIZ
Günümüzde en büyük güç olarak kabul edilen bilgiye ulaşan ülkelerin ve şehirlerin, sosyoekonomik ve sosyokültürel gelişim trendlerini yükselttiklerini belirten Başkan Genç, Samsun önceden eğitim, kültür-sanat şehriydi. Şimdi yine ekonomide, sağlıkta, ticarette, kültürde, eğitimde uluslararası bir şehir hedefliyoruz. Şehirlerin yarıştığı 21. yüzyılda şehrimizi diğer şehirlerin önüne en başta eğitimle taşıyabiliriz. Bu bakımdan varlıkların en şereflisi insana Canik Belediyesi olarak büyük önem veriyoruz diye konuştu.
EĞİTİME BÜYÜK YATIRIM
Okulların fiziki ve teknolojik eksikliklerini gidermek için eğitime 10 yılda 8 milyon lira yatırım yaptıklarını ifade eden Genç, Şehrimiz genelinde var olan okul alanı problemini, ilçemizde ürettiğimiz eğitim alanları ile 40 yıllık ihtiyaca cevap verebilecek şekilde çözdük. Canik ilçemize 10 yılda 14 yeni eğitim yuvası kazandırdık. Şehrimizde büyük bir ihtiyaç olan İmam Hatip Lisesi sorununu ilçemiz sınırları içinde 38 bin metrekare yer temin ederek çözüme kavuşturmuş olmanın onurunu yaşıyoruz. Ayrıca bu okulumuzun 1 milyon lirayı geçen alt yapı ve çevre düzenleme işlerini de belediye olarak yaptık şeklinde konuştu.
ULUSLARARASI NİTELİKTE OKUL
Galip Öztürk Anadolu İmam-Hatip Lisesi nin tamamlandığında Balkanlardan ve Orta Doğu dan öğrenci çekecek olması nedeniyle uluslararası nitelikte olacağına da dikkat çeken Genç, Okulumuz tamamlandığında Orta Asya’dan Balkanlara kadar uzanan coğrafyada yaşayan insanlara hizmet verecek. İnşallah bugün de devir-teslimini yapacağımız bu İmam-Hatip okullarımız sayesinde milli ve manevi değerlerini öğrenen, bilen, yaşayan ve geleceğe taşıyan bir gençlik yetişecek. Bu vesileyle bu okulun yapımında desteğini esirgemeyen iş adamı sayın Galip Öztürk e teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.
HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR
Okul hakkında bilgi veren Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Genç de, okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Avrasya Terminal İşletmeleri Genel Müdürü Haluk Tan da, iş adamı Galip Öztürk ün eğitime büyük önem verdiğini ve hayır işlerinde desteğini esirgemediğini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin de, yapılan her yeni eğitim yuvasını gelecek adına önemsediklerini dile getirdi. Tören, konuşmaların ardından Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk ün yaptırdığı dua ile sona erdi. Törenden sonra Dernek Başkanı Mustafa Genç, protokol üyelerine lise binasını gezdirdi ve bilgi verdi.
TÜRKİYE NİN EN BÜYÜKLERİNDEN
Törene Başkan Osman Genç in yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, Avrasya Terminal İşletmeleri Genel Müdürü Haluk Tan, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve hayırsever vatandaşlar katıldı. Toplam 38 dönüm alan üzerine planlanan ve Türkiye nin en büyük eğitim kampüslerinden birisi olacak olan Mehmet Akif Ersoy Eğitim Külliyesi içerisinde, devri yapılan 80 derslikli lisenin yanı sıra, 370 kişilik öğrenci yurdu, 8 laboratuvar, 750 kişilik konferans salonu, bölge kütüphanesi, etüt odaları, uluslararası standartlarda kapalı spor salonu olacak.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da feci kaza, 1'i ağır 2 yaralı

1 Samsun'da feci kaza, 1'i ağır 2 yaralı

TAHTA AÇILDI, ŞOV BAŞLADI

2 TAHTA AÇILDI, ŞOV BAŞLADI

Zonguldak'tan iki isme kanca

3 Zonguldak'tan iki isme kanca

Otoparka yeni düzenleme yolda

4 Otoparka yeni düzenleme yolda

Oy için gittiler

5 Oy için gittiler

Samsunspor'da durmak yok

6 Samsunspor'da durmak yok

Usta'dan ziyaret

7 Usta'dan ziyaret

Çilekeş siyasetçi...

8 Çilekeş siyasetçi...

Göçükte kalan işçilerle ilgili mutlu haberi Vali açıkladı

9 Göçükte kalan işçilerle ilgili mutlu haberi Vali açıkladı

Madendeki göçükte kurtarma çalışmaları sürüyor

10 Madendeki göçükte kurtarma çalışmaları sürüyor