BÖLGENİN KALBİ ATAKUM

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Karadeniz’in en önemli yaşam merkezi olan Atakum, herkesi kucaklaştırırken bölgenin de kalbi haline geldi” dedi\r\n

 BÖLGENİN KALBİ ATAKUM
Samsun un Atakum İlçesi nde yaşayan Artvinliler, Yalı Kafe’de düzenlenen muhteşem gecede bir araya geldi. Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu ile Belediye Başkanı İshak Taşçı nın yanı sıra Artvinliler Dernek Başkanı ve yöneticileri ile çok sayıda Artvinlinin katıldığı gecede tulum ve kemençe eşliğinde horonlar tepildi.
HERKESİ SEVİYOR, KUCAKLIYORUZ
Bölgenin en çok nüfus alan yerleşim merkezlerinin başında Atakum un geldiğini söyleyen Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum bugün bölgenin en önemli yaşam merkezi konumundadır. Nüfus yoğunluğuna baktığımızda Samsun’un ilçelerinin yanı sıra Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu başta olmak üzere Karadeniz Bölgesi nden ilçemize taşınan büyük bir çoğunluk olduğunu görüyoruz. Farklı memleketlerden gelen ve Atakum aşkında buluşan herkesi seviyoruz, kucaklıyoruz. Sorumluluğumuzun farkındayız. Bu anlamda çalışmalarımıza yön verirken halkımızın her kesimine soruyor, fikir alıyor ve ortak akıl çerçevesinde karar veriyoruz” diye konuştu.
YÖREKENT PROJEMİZE BAŞLIYORUZ
Hemşehri derneklerine son derece önem verdiğini belirten Başkan Taşçı, “Örf ve adetlerin sürebilmesi, ileri nesillere aktarılabilmesi adına hemşehri dernekleri son derece önemlidir. Bu anlamda ilçemizdeki yoğunluktan da hareketle derneklere büyük görev düşüyor. 55’te 55 proje sözü verdik. İnanıyorum ki bu hedefimizin de çok üstüne çıkacağız. Hayata geçirdiğimiz projelerin yanı sıra hayata geçirmeye hazırlandığımız projelerimizle önemli adımlar atacağız. Hemşehri derneklerine yönelik olarak hayata geçirmeye hazırlandığımız Yörekent Projesi ne Artvin Yörekent Parkı ile başlıyoruz. Karadeniz’in en önemli yaşam merkezi olan Atakum, Karadeniz Bölgesi ni kucaklaştırırken, bölgenin de kalbi haline geldi” dedi.
KAYMAKAM ARTVİN DAMADI
Artvin’in eniştesi olduğunu söyleyerek başladığı konuşmasında Karadeniz Bölgesi ne olan sevgisinden bahseden Kaymakam Ali Bakoğlu ise, “Atakum yöresel farklılıkların buluşma noktası halinde. Farklı şehirlerden Atakum’a taşınan ve artık ilçemizin bir parçası olan hemşehrilerimizin bu tür faaliyetler ile memleketlerini, geleneklerini unutmadıklarını göstermelerini önemsiyorum. Ben de Artvin damadıyım, sizin eniştenizim. Birbirinden güzel adetlerinizi çok iyi biliyorum” dedi.
KAYMAKAM VE BAŞKAN HORONDA
Konuşmaların ardından Atakum Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, davetlilere uzun süre akıllardan çıkmayacak bir folklor gösterisi sundu. Tulum ve kemençe eşliğinde çalan Karadeniz müzikleri ile kendinden geçercesine horon tepen Artvinlilere daha sonra Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu ile Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı da katıldı. Kaymakam Bakoğlu ve Başkan Taşçı  ardından Artvin derneklerinin yöneticileriyle birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

1 Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

Samsun'da aciller doldu taştı

2 Samsun'da aciller doldu taştı

Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

3 Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

Acı olay! Kızının erkek arkadaşı zannetti...

4 Acı olay! Kızının erkek arkadaşı zannetti...

Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

5 Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

Akın ailesinin acı günü

6 Akın ailesinin acı günü

Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

7 Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

Canik Belediyespor'da şok!

8 Canik Belediyespor'da şok!

12. Adam görevde

9 12. Adam görevde

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

10 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'