Terörün hedefiyiz

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, Ayvacık'ta şehit cenazesi sırasında atılan sloganları şiddetle kınadığını belirterek, "AK Parti, terör örgütünün işbirlikçisi değil, hedefe koyduğu partidir.

Terörün hedefiyiz

\n  

\n
\n Örgütün neden hep AK Parti'ye saldırdığı düşünülmelidir" dedi.AK Parti Samsun Milletvekili ve Kit Komisyonu Başkanvekili Ahmet Yeni, Ayvacık’ta toprağa verilen Şehit Mustafa Akar'ın cenazesinde partisine yönelik atılan sloganları şiddetle kınadığını açıkladı. 
\n
\n Şehitler üzerinden siyaset yapmanın toplumda kaos oluşturacağını ifade eden Yeni, “AK Parti'yi PKK işbirlikçisi olarak itham etmek hiç kimsenin haddi de hakkı da değildir. AK Parti, terörü hiçbir zaman tasvip etmemiştir. Bu güne kadar biz ülkenin en temel sorununun terör olduğu bilinciyle hareket ettik. Teröre zemin hazırlayan unsurları yok etmek için uğraştık. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizi kalkındırmanın, oralarda yatırımları artırmanın gayreti içerisinde olduk. Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir hükümet Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya AK Parti kadar büyük yatırım yapmamıştır.  AK Parti terörü bitirme yolunda adım attıkça, PKK bundan rahatsız olmaktadır. Yatırımları engellemeye çalışarak, kamyonlarımızı ateşe vererek, işçilerimizi kaçırarak kendisine yaşam alanı oluşturmak istemektedir. Bu bölgelerde AK Parti ve Ak Partili yöneticiler sürekli saldırıya maruz kalmakta, tehdit almaktadır. Terör örgütü yayınlarında sürekli AK Parti’yi hedefine koymaktadır. Hangi zihniyet işbirlikçisini rahatsız eder, ona tehditler savurur? Hangi zihniyet işbirlikçisini köşeye sıkıştırmaya çalışır. Terör örgütü hedefini değiştirip son yıllarda neden hep Ak Parti’ye saldırıyor bunun iyi düşünülmesi gerekir" diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n AYNI ZİHNİYETİN TEMSİLCİLERİ
\n
\n "Bu tür eylemleri gerçekleştirenler hep aynı zihniyettir" diyen Milletvekili Ahmet Yeni, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Alaçam’da Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’a saldıranlarla, Ayvacık’ta çocuklarımıza slogan attıranlar aynı zihniyetin temsilcileridir. Bir belediye başkanına saldıracak kadar kendini kaybedenlerin, şehit cenazesinde çocuklarımızı, gencecik yavrularımızı bir araya toplayarak onlara slogan attıranların kendilerini yeniden gözden geçirmelerini tavsiye ediyorum. Kimse terörü arkasına alarak siyaset yapmasın. Biz bu güne kadar terörün siyaseti şekillendirmesine, yönlendirmesine göz yummadık bundan sonra da asla ve asla göz yummayacağız.  Bugün yapılması gereken toplumu ayrıştıran, kaos oluşturan söylemler yerine bu konuda birlik ve beraberlik ortaya koymaktır. Terörün temelinde Türkiye’nin kalkınmasının ve gelişmesinin engellenmesi hedefinin yattığını bilerek el birliğiyle terörle mücadele etmektir.” 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da inşaatta facia! 1 ölü, 1 yaralı

1 Samsun'da inşaatta facia! 1 ölü, 1 yaralı

Onur Eriş veda etti

2 Onur Eriş veda etti

Samsun'da taciz rezaleti! Öğrenci servisinde...

3 Samsun'da taciz rezaleti! Öğrenci servisinde...

Samsun'da tarla kavgası: 3'ü ağır, 4 yaralı

4 Samsun'da tarla kavgası: 3'ü ağır, 4 yaralı

Samsunspor Türkiye'ye örnek olacak

5 Samsunspor Türkiye'ye örnek olacak

Samsun'da dev operasyon: 13 gözaltı

6 Samsun'da dev operasyon: 13 gözaltı

Samsun'da 'tarla sürme' kavgası: Yaralı sayısı arttı

7 Samsun'da 'tarla sürme' kavgası: Yaralı sayısı arttı

Samsun'a geliyordu...Tonlarca hamsi yola saçıldı!

8 Samsun'a geliyordu...Tonlarca hamsi yola saçıldı!

Ters yola giren kamyon dehşet saçtı!

9 Ters yola giren kamyon dehşet saçtı!

Tepkiler çığ gibi büyüyor... Tek rakip hakemdi

10 Tepkiler çığ gibi büyüyor... Tek rakip hakemdi