'Basın İlan' çalışanlarına saldırı

Sakarya'da Anadolu gazetesinde denetim yaptıkları sırada silahlı saldırıya uğrayan Basın İlan Kurumu çalışanlarından Devrim Ersin Özergin hayatını kaybetti

 'Basın İlan' çalışanlarına saldırı

\n  

\n
\n Basın İlan Kurumu (BİK) Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat ve ve kurum çalışanı Ökkeş Buğra Atılgan ve Devrim Ersin Özengin ile Yenisakarya gazetesinden temsilci olarak alınan Mustafa Süke, şikayet üzerine denetim amacıyla Akıncılar Mahallesi Büyükgeçit Sokak'taki Anadolu gazetesine geldi.
\n
\n  
\n
\n HASTANEDE KURTARILAMADI
\n
\n BİK görevlileri ile Anadolu gazetesi İtiyaz Sahibi Adnan Uyumaz arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Uyumaz, BİK görevlilerine tabancasıyla birkaç el ateş etti. Saldırıda yaralanan BİK Şube Müdürü Bolat, kurum çalışanları Atılgan ve Özengin ile yerel gazete çalışanı Süke, 112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Toyotasa Acil Yardım Hastanesi ile Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Özergin, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
\n
\n  
\n
\n Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay ve Sakarya Valisi Mustafa Büyük de hastaneye gelerek yaralıların sağlık durumuyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.
\n
\n Atalay, ''Arkadaşlarımız bugün rutin bir denetim sırasında saldırıya uğradılar. Şahıs kaçmış, ne yazık ki Devrim arkadaşımızı kaybettik'' dedi. Sakarya Valisi Mustafa Büyük ise olayı öğrendikleri anda harekete geçtiklerini belirterek, "Kaçan şahsı yakalamak için emniyet ekiplerimizin çalışmaları sürüyor'' dedi.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR