BİR MEKTUBA BİN KİTAP

Samsun İlkadım’daki Yeşilyurt Demir Çelik İlkokulu nda okuyan 3 öğrenci, Dizilere Ara Verdik, Kitaplara Sarıldık projesi kapsamında Gaziantep’in Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu na mektup yazarak kitap istedi. Başkan Fadıloğlu, öğrencilerin

BİR MEKTUBA BİN KİTAP
Samsun’daki Yeşilyurt Demir Çelik İlkokulu nda okuyan 3 ve 4. sınıf öğrencileri Betül Güler, Zeynep Işıkgün ve Tuğba Cimemre, okul yöneticileri tarafından hazırlanan Dizilere Ara Verdik, Kitaplara Sarıldık projesi kapsamında Gaziantep’in Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu na mektup yazarak okumaları için kitap yardımında bulunmasını istediler. Öğrencilerin gönderdikleri mektuptaki, “Sayın büyüğüm; bizim kütüphanemizde çok az kitap var. Lütfen bize biraz kitap gönderir misiniz? Çünkü ben kitap okumayı çok seviyorum. Bize kitap gönderirseniz çok mutlu olurum. Eğer çocukları seviyorsanız bizi kırmazsınız değil mi? Sevgi ve saygılarımla” sözlerine duyarsız kalmayan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, okula bin adet kitap gönderdi. 
Okulda kitapları alan minik öğrencilerden Tuğba Cinemre ve Zeynep Işıkgün, Okulumuzda çok az kitap var. Arkadaşlarımızın daha iyi kitap okumaları için mektup yazdık. Gaziantep Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu bizi kırmadı ve kitap gönderdi. Onları çok seviyoruz ve teşekkür ediyoruz dediler.
“ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Okul Müdürü Bülent İçbudak ise, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu na teşekkür ederek, Öğrencilerimiz izlediği TV yayınlarından etkilenerek kendilerine birer kahraman buluyor. Biz de öğrencilerimizin lisanları ve gelişmelerine daha da yardımcı olmak için ‘Dizilere Ara Verdik, Kitaplara Sarıldık’ projesini ürettik. Bu proje kapsamında öğrencilerimiz kendi el yazılarıyla Gaziantep Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu na mektup gönderdiler. Kendileri öğrencilerin bu isteğine duyarsız kalmadı ve okulumuza bin adet kitap yardımında bulundu. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz diye konuştu.
Eğitime verdiği desteklerle gönüllerde taht kuran Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu nun Şehitkamil ilçesi genelinde bulunan 73 okula da toplam 36 bin 500 kitap bağışladığı öğrenildi.

İHAEN ÇOK OKUNANLAR

Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

1 Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

2 Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı