'Yolun açık olsun üstad'

Halk müziğimizin büyük ismi Neşet Ertaş, son yolculuğuna onbinler tarafından uğurlandı. Başbakan Erdoğan cenazede, "Yolun açık olsun üstad" dedi

'Yolun açık olsun üstad'

\n Halk müziği sanatçısı Neşet Ertaş, aralarında Başbakan Erdoğan ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun da bulunduğu binlerce kişi tarafından memleketi Kırşehir'de son yolculuğuna uğurlandı.

\n
\n Türk halk müziği sanatçısı ve söz yazarı Neşet Ertaş için Kırşehir Ahi Evran Cami'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, DSP Genel Başkanı Masum Türker, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, MHP Genel Başkan Yardımcıları Oktay Vural ve Mehmet Şandır, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, sanatçılar Arif Sağ, Suavi, Kubat, Edip Akbayram, Bedia Akartürk, Sümer Ezgü, Orhan Gencebay ile çok sayıda vatandaş katıldı.
\n
\n  
\n
\n DÜNYANIN FANİLİĞİ
\n
\n Ertaş'ın Ahi Evran Camisi'ndeki cenaze namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kamil Yılmaz, ''Sevgiyi, dünyanın faniliğini, hayatın geçiciliğini bize haykıran, birbirimizi sevmenin tek çıkar yol olduğunu gösteren önemli ozanlarımızdan birisi de Neşet Ertaş beyefendidir'' dedi.
\n
\n  
\n
\n BAŞBAKAN'IN KONUŞMASI
\n
\n Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ertaş'ın cenaze namazının kılınmasının ardından yaptığı konuşmada, ''Burada toplanan şu cemaatle de ortaya bir gerçek konuluyor. Sevgi büyük, sevenler çok, öyleyse inanıyorum ki yeri de çok faziletli olacaktır. Yolun açık olsun diyorum üstad Allah'a emanet ol'' ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n Cenaze namazının kılınmasından sonra Neşet Ertaş'ın cenazesi, defnedileceği Bağbaşı Mezarlığına doğru yola çıktı. Başbakan Erdoğan da Ertaş'ın cenazesini bir süre omzunda taşıdı.
\n
\n  
\nEN ÇOK OKUNANLAR

Karasu'da polis ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

1 Karasu'da polis ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

Beyoğlu'nda trafik kazası; 2 yaralı

2 Beyoğlu'nda trafik kazası; 2 yaralı

Çaldığı otomobil ile 10 kilometre boyunca polisten kaçtı

3 Çaldığı otomobil ile 10 kilometre boyunca polisten kaçtı

Kırıkhan'da çocuklardan askeri konvoya sevgi seli

4 Kırıkhan'da çocuklardan askeri konvoya sevgi seli

Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

5 Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

Bursa'da Fenerbahçe'ye yoğun güvenlik önlemi

6 Bursa'da Fenerbahçe'ye yoğun güvenlik önlemi

Arabayı çalan hırsız pişkin cevaplarla kendini savundu

7 Arabayı çalan hırsız pişkin cevaplarla kendini savundu

FARKINDA MIYIZ?

8 FARKINDA MIYIZ?

Maltepe'de plastik fabrikası alev alev yandı

9 Maltepe'de plastik fabrikası alev alev yandı