Haşim Kılıç tan flaş karar!

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, bugün itibariyle emeklilik karanını verdiğini belirterek, “Ben 25 yıllık Anayasa Mahkemesi görevim süresince hiçbir zaman gizli bir ajandam olmadı. Her şeyi açıklıkla, açık yüreklilikle sizlerle paylaşma imkanı buldu

Haşim Kılıç tan flaş karar!
Yaş haddinden emekliye ayrılacak olan Haşim Kılıç, bugün yapılan Anayasa Mahkemesi başkanlığı seçimlerinden sonra kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.
Anayasa Mahkemesi Başkanlığı’na Zühtü Arslan’ın seçilmesi dolayısıyla kendisini tebrik eden Kılıç, seçimlerin ertelenme kararının dışarıda yanlış, talihsiz ve üzücü yorumlara neden olduğunu ifade etti.
Erteleme kararın kendisinin kararı olmadığının altını çizen Kılıç, “Arkadaşlarımın hem üyelerin hem de aday arkadaşlarımın çalışmalarını sonlandıramadığı, gerekli kulisleri yapamadığı, arkadaşların ikna için gerekli görüşmeleri gerektiği konusunda talepleri sonunda benden süre istediler ve bu nedenle de ben seçimleri iki kez ikişer gün arayla ertelemek durumunda kaldım” dedi.
Kılıç, bunun arkasında başka bir şeyi aramanın gerek olmadığını belirterek, başka anlamlar yüklemeye de gerek olmadığını sözlerine ekledi.
“BUGÜN İTİBARİYLE EMEKLİLİK KARARINI VERDİM”
Anayasa Mahkemesi’nin kendi iç düzenin bir gereği olarak seçimin ne zaman yapılacağı, hangi gün yapılacağı Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın yetkisi dahilinde olduğunu vurgulayan Kılıç, konuşmasına şöyle devam etti:
“Dışarıdan konuşulanları, söylenenleri hiçbir şekilde önemsemiyorum, ciddiye de almıyorum. Neden Anayasa Mahkemesi’nin bu gündemiyle bu kadar ilgili bazı siyasi arkadaşlar onun sebebini kendi çok daha iyi biliyordur. Onun için bunların üzerinde durmayacağım ama bugün itibariyle sizleri bilgilendirmek için ertelemenin tek sebebinin arkadaşlarımın talebi olduğunu belirtmek istiyorum. Ben 25 yıllık Anayasa Mahkemesi görevim süresince hiçbir zaman gizli bir ajandam olmadı, her şeyi açıklıkla, açık yüreklilikle sizlerle paylaşma imkanı buldum. Bu çerçevede de bugün bu konuda yapılan spekülasyonların cevabını vermek gerekiyordu. Ben 1973 yılında kamu görevine başlayan birisi olarak 42 yıllık hizmetimin artık sonuna gelmiş bulunuyorum. Bu 42 yıllık geçmişim 25 yılı Anayasa Mahkemesi’nde geçti. Bu 25 yılın büyük bölümünün yöneticilikle geçtiğini ifade edebilirim.”
Kılıç, bugün itibariyle emeklilik karanını verdiğini sözlerine ekledi. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Kız arkadaşıyla dolaşan genci öldürüp kız arkadaşını kaçırdılar

1 Kız arkadaşıyla dolaşan genci öldürüp kız arkadaşını kaçırdılar

Niğdede av silahları satan kişi vuruldu 1 yaralı

2 Niğde'de av silahları satan kişi vuruldu; 1 yaralı

Kuran kursu öğrencilerinin piknik keyfi kazayla sonlandı 15 yaralı

3 Kur'an kursu öğrencilerinin piknik keyfi kazayla sonlandı: 15 yaralı

Samsunspor Stadı açılışına davet edildiler

4 Samsunspor Stadı açılışına davet edildiler

Şüpheli 3 kişiden uyuşturucu çıktı

5 Şüpheli 3 kişiden uyuşturucu çıktı

Köstebek avlamak isterken kendisi vurdu

6 Köstebek avlamak isterken kendisi vurdu

Altın Elbiseli Adamın feci ölümü onları birleştirip sokaklara döktü

7 'Altın Elbiseli Adam'ın feci ölümü onları birleştirip sokaklara döktü

Kütahyada bariyer otomobili biçti 3 ölü, 1 yaralı

8 Kütahya'da bariyer otomobili biçti: 3 ölü, 1 yaralı

Diyarbakırda emniyete el bombalı silahlı saldırı

9 Diyarbakır'da emniyete el bombalı silahlı saldırı

Samsunspor Başkanvekili Araboğlu O paranın hakkını vereceğiz

10 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'O paranın hakkını vereceğiz'