GASP SANIĞINA 2.5 YIL HAPİS

Samsun da simitçilik yapan 33 yaşındaki T. P. yi dövüp 3 adet simit, 45 lira ve cep telefonunu gasp ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan 28 yaşındaki A. Ş., 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılıp tahliye edildi.\r\n

GASP SANIĞINA 2.5 YIL HAPİS
Yaklaşık 2.5 ay önce İlkadım İlçesi İstasyon Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde meydana gelen olayda, simitçilik yapan evli ve 2 çocuk babası T. P., sabahın erken saatlerinde fırından aldığı simitleri satmak için bir gazinonun önüne gitti. Bu sırada arkadaşlarıyla eğlenmek için geldiği gazinodan çıkan çay ocağında garsonluk yapan evli ve 3 çocuk babası A. Ş., simitçinin yanına gelip siftah yaptın mı diye sordu. T. P. Evet yaptım cevabını verince şüpheli bu kez Cebindeki paraların hepsini ver dedi. Simitçi vermeyince de itekleyerek yere düşürüp daha sonra dövüp simitlerden 3 adet, cebindeki 45 lira ve cep telefonunu alarak olay yerinden ayrıldı. Polise giden T. P., başından geçenleri anlatıp şikayetçi oldu. Şikayetin ardından polis şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Üzerinde simitçiye ait cep telefonu ve 20 lira para çıkan şüpheli çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Samsun 1 inci Ağır Ceza Mahkemesi nde hakkında dava açılan tutuklu sanık A. Ş. ve olayın mağduru T. P. bugünkü karar duruşmasında hazır bulundu. Mahkeme heyetine ifade veren T. P., Simitçilik yaparak geçimimi sağlıyorum. Olay günü fırından aldığım simitleri satmak için gazinonun önüne geldim. Bu şahıs gazinodan çıkıp yanıma gelerek benden paramı istedi. Vermeyince de bana vurdu yere düştüm. Daha sonra da paramı, simitlerimi ve cep telefonumu aldı. Ancak zararım karşılandı. Şikayetçi değilim dedi.
Mağdur ifadesinin ardından söz alan A. Ş. ise, Olay günü arkadaşlarla eğlenmek için gazinoya gittik ve çok sarhoş oldum. Yaptığım gasp olayını hatırlamıyorum. Çok pişmanım. Zararını da karşıladım diye konuştu.
Mahkeme heyeti alınan ifadelerin ardından tutuklu sanık A. Ş. olaydan duyduğu etkin pişmanlık, zararı ödediği ve mahkemedeki iyi halini göz önünde bulundurup gasp suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına, ardından da cezaevinde yattığı süre göz önünde bulundurularak tahliyesine karar verdi.

DHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Adana'da ahır yangını

1 Adana'da ahır yangını