İSTİFA FURYASI

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri nde milletvekili aday adayı olacak bürokratların istifa süresi sona erdi. Amasya dan aday adayı olacağı ileri sürülen Samsun Valisi İbrahim Şahin, siyasete girmekten vazgeçti\r\n

İSTİFA FURYASI
7 Haziran 2015 Genel Seçimleri nde milletvekili aday adayı olacak bürokratların istifa furyası mesai saati bitimine kadar sürdü. Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, Gençlik ve Spor Bakanlığı Daire Başkanı Sultan Seyhan istifalarını Bakan Çağatay Kılıç a vererek, AK Parti den Samsun Milletvekili aday adayı oldu.

Samsun Müftüsü Hayrettin Öztürk ise önce Diyanet İşleri Başkanlığı na sonra da kadrosunun bulunduğu OMÜ İlahiyat Fakültesi Dekanlığı na istifa dilekçesini vererek AK Parti saflarında siyasete giren isimler arasındaki yerini aldı. AK Parti den aday adaylığı için istifa eden bürokratlar arasına Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Necmi Çamaş, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan, OMÜ Öğretim görevlisi ve Atakum Kent Konseyi Başkanı Bekir Şişman, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni nin danışmanı Adem Tuncer de katıldı.

Amasya dan AK Parti Milletvekili Aday adayı olmak için istişareler yapan Samsun Valisi İbrahim Şahin in ise adaylık garantisi alamadığı için istifa etmediği ve Valilik görevine devam kararı olduğu öğrenildi.

MHP de ise Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil in ardından Sayıştay Başkanlığı’nda Uzman Denetçi olarak görev yapan Hüseyin Edis da istifa ederek aday adayı oldu. İstifası beklenen bir diğer bürokrat RTÜK üyesi Esat Çıplak ise istifa etmedi. Çıplak, Samsun ve Samsunlulara RTÜK üyesi olarak hizmet etmeye devam edeceğim açıklamasında bulundu. MHP den aday adayı olmak için Kızılay Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin, eski SAMULAŞ Genel Müdürü Akın Üner istifa edenler arasında yer aldı.

CHP de ise Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı İsmail Tutoğlu, ESM Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi nden Atıf Tomrukçu aday adaylığı için istifa eden bürokratlar arasındaki yerini aldı.

Mert Volkan GÜN


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

1 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

2 Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

3 Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

Samsun'da acı ölüm!

4 Samsun'da acı ölüm!

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

5 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Samsunspor için karar günü

6 Samsunspor için karar günü

Şirinler daha güçlü geliyor

7 Şirinler daha güçlü geliyor

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

8 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

9 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

10 Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp