X Reklamı Kapat

İSTİFA FURYASI

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri nde milletvekili aday adayı olacak bürokratların istifa süresi sona erdi. Amasya dan aday adayı olacağı ileri sürülen Samsun Valisi İbrahim Şahin, siyasete girmekten vazgeçti\r\n

İSTİFA FURYASI
7 Haziran 2015 Genel Seçimleri nde milletvekili aday adayı olacak bürokratların istifa furyası mesai saati bitimine kadar sürdü. Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, Gençlik ve Spor Bakanlığı Daire Başkanı Sultan Seyhan istifalarını Bakan Çağatay Kılıç a vererek, AK Parti den Samsun Milletvekili aday adayı oldu.

Samsun Müftüsü Hayrettin Öztürk ise önce Diyanet İşleri Başkanlığı na sonra da kadrosunun bulunduğu OMÜ İlahiyat Fakültesi Dekanlığı na istifa dilekçesini vererek AK Parti saflarında siyasete giren isimler arasındaki yerini aldı. AK Parti den aday adaylığı için istifa eden bürokratlar arasına Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Necmi Çamaş, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan, OMÜ Öğretim görevlisi ve Atakum Kent Konseyi Başkanı Bekir Şişman, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni nin danışmanı Adem Tuncer de katıldı.

Amasya dan AK Parti Milletvekili Aday adayı olmak için istişareler yapan Samsun Valisi İbrahim Şahin in ise adaylık garantisi alamadığı için istifa etmediği ve Valilik görevine devam kararı olduğu öğrenildi.

MHP de ise Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil in ardından Sayıştay Başkanlığı’nda Uzman Denetçi olarak görev yapan Hüseyin Edis da istifa ederek aday adayı oldu. İstifası beklenen bir diğer bürokrat RTÜK üyesi Esat Çıplak ise istifa etmedi. Çıplak, Samsun ve Samsunlulara RTÜK üyesi olarak hizmet etmeye devam edeceğim açıklamasında bulundu. MHP den aday adayı olmak için Kızılay Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin, eski SAMULAŞ Genel Müdürü Akın Üner istifa edenler arasında yer aldı.

CHP de ise Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı İsmail Tutoğlu, ESM Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi nden Atıf Tomrukçu aday adaylığı için istifa eden bürokratlar arasındaki yerini aldı.

Mert Volkan GÜN


EN ÇOK OKUNANLAR

Sürpriz isimler yolda

1 Sürpriz isimler yolda

Samsunda hastaneden dönerken kaza geçirdiler, tedaviyi kabul etmediler

2 Samsun'da hastaneden dönerken kaza geçirdiler, tedaviyi kabul etmediler

Samsunda patpat kazası 1 ölü, 1 yaralı

3 Samsun'da patpat kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsunda suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

4 Samsun'da suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

Samsunda tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

5 Samsun'da tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

Futbolcular şaştı kaldı

6 Futbolcular şaştı kaldı

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren Yarın imzalamayı planlıyoruz

7 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yarın imzalamayı planlıyoruz'

Yeni stat herkesi büyüledi

8 Yeni stat herkesi büyüledi

Deaflympics Samsun 2017 Plaj Voleybolu müsabaka sonuçları

9 Deaflympics Samsun 2017 Plaj Voleybolu müsabaka sonuçları

Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden sıcak uyarısı

10 Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden 'sıcak' uyarısı